Ronaldu un Beils ievelk Madrides «Real» klubu Pasaules kausa finālā

Trofejas pašreizējie īpašnieki Madrides "Real" futbolisti klubu Pasaules kausa pusfinālā trešdien Abūdabī ar 2:1 pārspēja mājiniekus Apvienoto Arābu emirātu komandu "Al Jazira", lai gan favorīti, neraugoties uz pārsvaru spēlē, otro puslaiku sāka zaudētājos. Uzvarētājiem rezultatīvi bija Krištianu Ronaldu un Garets Beils.

Trīs vārtu guvumi mačā visai strīdīgās situācijās netika ieskaitīti - divreiz tiesnešu lēmums bija par labu mājiniekiem, vienreiz - viesiem.

Garets Beils gūst uzvaras vārtus

Ar precīzu trāpījumu izcēlās Madrides "Real" superzvaigzne Ronaldu, tomēr uzvaras vārtus mirkli pēc došanās laukumā uz maiņu 81.minūtē guva Velsas futbolists Beils, noslēdzot Spānijas kluba teicamu saspēli.

Finālmačā sestdien Madrides "Real" pretinieki būs Brazīlijas "Gremio".

Madrides kluba pārsvars bija milzīgs spēles sākumā, un tikai "Al Jazira" vārtsarga Ali Haseifa teicamais sniegums ļāva laukuma saimniekiem noturēties. Līdz puslaika vidum bumba divreiz nonāca "Al Jazira" vārtos, taču abās epizodēs tiesnesis lēma par labu mājiniekiem, saskatot pārkāpumus uzbrūkošās komandas spēlē. Uz brīdi tiesnesis gan bija gatavs ieskaitīt "Real" vārtu guvumu pēc nospēlētas pusstundas, tomēr pēc konsultēšanās ar palīgiem soģis atzina, ka Kasemiru trāpīgais sitiens ar galvu nav jāieskaita, jo viņa komandas biedrs Karims Benzemā atradies aizmugurē.

"Al Jazira" pretuzbrukumā atklāj rezultātu

Savukārt "Al Jazira" izmantoja savu iespēju 41.minūtē, kad pretuzbrukumā soda laukumā sev teicamu sitiena iespēju izkārtoja Romarinju.

Otrā puslaika sākumā "Al Jazira" futbolisti divatā izrāvās pret vārtiem un vēlreiz pārspēja Spānijas kluba vārtsargu Keiloru Navasu, tomēr šoreiz tiesneši bija labvēlīgi "Real", vārtu guvumu neieskaitot aizmugures dēļ.

Krištianu Ronaldu panāk Madrides "Real" neizšķirtu

Savu iespēju 53.minūtē izmantoja Ronaldu, pēc teicamas Lukas Modriča piespēles bez ilgas bumbas apstrādes ar sitienu no soda laukuma panākot izlīdzinājumu.

Divreiz pa vārtu stabu trāpīja Benzemā, un veiksme ilgstoši bija mājinieku sabiedrotā, lai gan uzbrukumi viens pēc otra vēlās uz viņu vārtiem. "Al Jazira" pretuzbrukumi bija reti, bet asi un bīstami. Tomēr Beila vārtu guvums izdzēsa "Al Jazira" cerības sagādāt turnīrā lielāko sensāciju.

Neviļus lielu uzmanību sev mačā piesaistīja tiesneši ar trim neieskaitītajiem vārtiem.

Pirmais neieskaitītais vārtu guvums

Pēc Isko centrējuma ar galvu precīzi sita Benzemā, taču "Al Jazira" aizsargu nogrūda Ronaldu, kurš par tiesneša lēmumu gan ironiski smaidīja.

Otrais neieskaitītais vārtu guvums

Līdzīgā situācijā pēc Isko piespēles 30.minūtē labs sitiens izdevās Kasemiru. Tiesnesis vispirms vārtus neieskaitīja, tad mainīja lēmumu, līdz visbeidzot pēc video izpētīšanas kļuva skaidrs, ka rezultāts paliek nemainīgs.

Trešais neieskaitītais vārtu guvums

Savukārt "Al Jazera" iesistie vārti netika ieskaitīti 47.minūtē.

Jau vēstīts, ka otrdien pusfinālā Brazīlijas "Gremio" ar 1:0 pagarinājumā uzvarēja Meksikas "Pachuca" futbolistus.

Finālspēle notiks 16.decembrī, un tiešraidē maču varēs redzēt LTV7 un replay.lv.

Tikai Madrides "Real" un "Gremio" uzreiz tika nodrošināta dalība pusfinālā. "Al Jazira" futbolisti ceturtdaļfinālā uzveica Japānas klubu "Urawa Red Diamonds" (1:0), savukārt "Pachuca" pagarinājumā nodrošināja uzvaru pār Marokas klubu Kasablankas "Wydad" (1:0).

Klubu Pasaules kausa izcīņa notiek kopš 2000.gada, un trešo reizi turnīru uzņem Apvienotie Arābu emirāti. Par klubu Pasaules kausa ieguvējiem ir kļuvušas tikai Eiropas un Dienvidamerikas komandas. Deviņas trofejas ir eiropiešu rēķinā, bet uz Dienvidameriku galvenā trofeja ceļojusi četras reizes.