Ronaldu kļūst par vārtu guvumiem bagātāko spēlētāju valstsvienību futbolā

Krištianu Ronaldu ar diviem gūtiem vārtiem trešdien nodrošināja Portugālei uzvaru 2:1 pār Īrijas izlasi Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē un kļuva par vēsturē rezultatīvāko spēlētāju valstsvienību futbolā.

Pēc diviem precīziem sitieniem ar galvu Ronaldu rēķinā nacionālajā izlasē ir 111 gūti vārti, vēstīja BBC. Līdzšinējo rekordu Ronaldu dalīja ar Ali Daei, kurš Irānas izlasē no 1993. līdz 2006. gadam iesita 109 vārtus.

Ronaldu bija iespēja Algarvē spēlē pret īriem gūt arī hettriku, taču 36 gadus vecais uzbrucējs 15. minūtē nerealizēja 11 metru soda sitienu. Īrijas izlase pirmā puslaika beigās atklāja rezultātu un bija tuvu uzvarai, taču 89.minūtē Ronaldu rezultātu izlīdzināja un kompensācijas laika 6. minūtē guva uzvaras vārtus.

Citā rekordu sadaļā Ronaldu panāca spāni Serhio Ramosu un arī kļuva par nacionālajā izlasē visvairāk spēļu aizvadījušo Eiropas futbolistu. Ramoss un Ronaldu valstsvienībā ir devušies laukumā 180 spēlēs. Starptautiskās Futbola federācijas (FIFA) apstiprināta rekorda īpašnieks ir So Čins Ans, kurš Malaizijas izlasē ir piedalījies 195 spēlēs.