Ronaldu divi vārti Čempionu līgas finālā vainago vēl vienu Madrides «Real» titulu

Madrides "Real" futbolisti sestdien Velsas pilsētā Kārdifā aizraujošā finālā ar 4:1 uzvarēja Itālijas klubu Turīnas "Juventus" un kļuva par pirmo komandu, kas Čempionu līgā triumfēja otro gadu pēc kārtas, liecina organizatoru informācija. Divus vārtus uzvarētājiem guva Krištianu Ronaldu, kuru nākamnedēļ Portugāles izlases sastāvā gaida ierodamies Rīgā.

Futbola superzvaigzne Ronaldu pirmajā puslaikā izvirzīja Madrides "Real" vadībā, "Juventus" ātri ar vārtu guvumu atbildēja Mario Mandžukičs, taču pēc pārtraukuma Kasemiru un Ronaldu vēl līdz otrā puslaika vidum panāca Spānijas čempioniem izšķirošu pārsvaru pirms Marko Asensio jau mača izskaņā guva ceturtos vārtus.

Madrides "Real" saņem Čempionu līgas uzvarētāju kausu (fotogalerija)

"Real" bija maz bīstamu uzbrukumu spēles pirmajā pusē, bet Ronaldu savu iespēju garām nepalaida, 20. minūtē ar precīzu sitienu vārtu stūrī no soda laukuma vidus noslēdzot saspēli ar Dani Karvahalu.

Krištianu Ronaldu kļuva par pirmo futbolistu, kas guvis vārtus trijos Čempionu līgas finālos.

"Juventus" futbolisti bija aktīvāki un likumsakarīgi Turīnas klubs ātri panāca izlīdzinājumu, turklāt 31 gadus vecā Mandžukiča vārtu guvums 27. minūtē bija īsts futbola šedevrs. Uzbrucējs aizsargu uzmanīts apturēja bumbu uz krūtīm un kritienā pār sevi sita pa augstu trajektoriju vārtu tālajā augšējā stūrī. Vārtsarga Keilora Navasa lēciens bija par īsu un rezultāts kļuva 1:1.

Futbola fani un speciālisti vēl varēs diskutēt, vai Mandžukiča vārtu guvums ir viens no izcilākajiem Čempionu līgas vēsturē, vai pats spilgtākais.

Tuvojoties pirmā puslaika beigām, pēc "Juventus" soda sitiena Ronaldu "sieniņā" nospēlēja ar roku un viņam paveicās, ka tiesnesis nesaskatīja 11 metru soda sitiena vērtu pārkāpumu.

"Real" sasparojās pēc pārtraukuma un ar nelielu veiksmes palīdzību 61. minūtē atguva vadību. Kasemiru tāls un spēcīgs sitiens rikošetā skāra "Juventus" pussargu Sami Kediru un bumba rikošetā trāpīja vārtu pašā apakšējā stūrī.

Itālijas čempionu izredzes praktiski pagaisa jau trīs minūtes vēlāk - Luka Modričs aizsniedzās līdz bumbai uz gala līnijas un piespēlēja gar vārtiem, kur Ronaldu pie tuvā stūra netraucēti panāca jau 3:1.

Čempionu līgas sezonu Krištianu Ronaldu pabeidza kā rezultatīvākais spēlētājs ar 12 vārtu guvumiem.

"Juventus" cerībām punktu pielika Huana Kuadrado noraidījums par otro brīdinājumu 84. minūtē. Turklāt 90. minūtē Marko Asensio noslēdza vēl vienu "Real" saspēli un rezultātu padarīja teju graujošu.

Madrides "Real" zvaigzne Garets Beils savainojuma dēļ dzimtajā Kārdifā spēles sākumā palika uz rezervistu soliņa, bet laukumā devās uz maiņu 77.minūtē.

Madrides "Real" ir titulētākā Eiropas prestižākā klubu turnīra dalībniece - tās rēķinā nu ir 12 tituli. Kopš Čempionu līgas izveides 1992./1993.gada sezonā "Real" futbolisti par kausa īpašniekiem kļuva sesto reizi. Turpretim "Juventus" devīto reizi spēlēja finālā un cieta septīto neveiksmi, kas ir turnīra antirekords.

Drošības apsvērumu dēļ spēle Velsas Nacionālajā stadionā risinājās zem pārvilkta jumta. Drošības pasākumi bija arī pilsētā, kur abu komandu fani pirms mača sadzīvoja mierīgi un radīja svētku noskaņu.

Ronaldu ir iekļauts Portugāles valstsvienības kandidātu sastāvā Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēlei 9.jūnijā Rīgā pret Latvijas valstsvienību.