Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Volejbola kaislību cienītājiem Jēkabpils «Lūšu» un «RTU//Robežsardzes» dueļi kā deserts

Roberts Uldriķis dod padomus jaunajam futbola talantam Melnim

Roberts Uldriķis dod padomus jaunajam futbola talantam Melnim

Roberts Uldriķis ir viens no labākajiem šā brīža Latvijas futbolistiem. Vēl pirms sešiem gadiem viņš spēlēja Hanzas vidusskolas laukumā, tagad – Eiropā un pārstāv Latvijas futbola izlasi. Šobrīd ir pienācis viņa laiks dot padomus Bruno Melnim – 18 gadus jaunam futbolistam, kurš "Mettas" rindās ir guvis 10 vārtus un ir viens no trim latviešiem, kurš spējis ielauzties virslīgas rezultatīvāko spēlētāju desmitniekā.

Uldriķis pieaugušo futbolā cīņas sāka turpat, kur Melnis atrodas šobrīd – FK "Metta" rindās. "Jā, viņš ir ļoti jauns. Esmu redzējis arī spēles. Ļoti labs sitiens. Labas darbības ar bumbu. Tā kā labs spēlētājs, būs interesanti pavērot, kā viņam aizies karjera. Ceru, ka iedošu viņam kaut ko, lai aiziet pozitīvā virzienā," tā teic Uldriķis par Melni, kuru satikt viņš ieradies Hanzas vidusskolā – turpat, kur pagājuši viņa karjeras sākuma gadi.

Roberts Uldriķis pirms sešiem gadiem spēlēja šeit, Hanzas vidusskolas laukumā. Un mācījās Hanzas vidusskolā. Uz skolas izlaidumu viņš netika, jo gatavojās pirmajai spēlei izlasē pret Portugāli un Ronaldo. Šobrīd viņam ir interesanti atgriezties Hanzas vidusskolā, lai gan nekas tā īsti neesot mainījies.

"Atceros, kad debijas spēli nospēlēju šeit. Laikam 2015. gadā. Pret "Skonto" tad vēl. Uz 20 minūtēm izgāju, cepurē. Aprīlī vai martā. Neatceros, bija auksts. Es nezinu, vai kāds vispār ir spēlējis cepurē virslīgā, bet es izgāju. Jā. Par to dabūju iekšā no pieredzējušajiem. Cepurē nevar iet. Tagad arī šķiet – ja kāds cimdos spēlē, tad viņš nav gatavs spēlei," atmiņās pagremdējas Roberts.

"Skatījos treniņu. Labi izskaties. Gatavi izskatieties," noskatījies Bruno sniegumu treniņā, jaunajam spēlētājam saka Uldriķis. Čaļu sarunās izriet, ka Bruno pieklibo bumbas atņemšana, vairāk jāstrādā aizsardzībā un jāpiestrādā arī pie fiziskās formas. Vēl Bruno atzīst, ka viņam laukumā sanāk pārāk strauji aizsvilties. Viņš saņēmis arī sarkanās kartītes. Šajā vecumā tas var sabojāt nākotnes izredzes, bet tomēr ir jābūt arī karstasinīgam.

Roberts Bruno iesaka arī plānot savu karjeru mērķtiecīgi – lai katrs nākamais solis būtu uz priekšu – nākamajā līmenī ar izaugsmes iespējām. "Tad, kad tu izvēlies klubu, uz kuru tu ej, tad tiešām vajag padomāt un saprast, kāpēc tu ej un kāda ir ideja. Tāpēc vajag kādu personu, kas gribēs, lai tev ir labāk, nevis viņam labāk ir. Jo aģenti bieži vien grib tevi vienkārši kaut kur ielikt, lai nopelnītu naudu, un tad aizmirst vienkārši," pieredzē dalās Roberts.

"Svarīgi saprast, ka, pārejot uz jaunu vietu, tev viss sāksies no nulles. Nevienam nekas neinteresēs.

Es pārgāju vasarā. Vasarā pārgāju uz Šveici. Atceros, šeit mēs spēlējām "Arkādija" stadionā pret Limbažiem, mēs uzvarējām 15:0. Un es iesitu trīs golus. Un pēc nedēļas es spēlēju pret "Inter Milan" "Sion" sastāvā. Un tur atkal iesita... Nē, mēs uzvarējām ar divi pret nulle, starp citu, un es atdevu rezultatīvu piespēli. Un tad bija nereāla sajūta, ka tu vienas nedēļas laikā vienkārši spēlē pret tiem spēlētājiem, pret ko tu FIFA spēlēji. Radža Naingolans, Lautaro Martiness, kurš tagad arī Pasaules čempionātā spēlē. Liekas, ka tas ir nereāli. Tieši tā, bet tas notiek tik ļoti ātri, un tev jābūt gatavam!" atceras Uldriķis.

"Man nav mērķis pēc pieciem gadiem būt "Real Madrid" vai "Barcelona". Es skatos uz tagadni, uz sevi. Nākamgad. Protams, par nākotni ir jāpadomā, bet vairāk uz sevi ir jākoncentrējas un jādara lietas uzreiz, tagad. Lai neievelkas nekas. Teiksim tā," par savu nākotnes vīziju teic Bruno.

Robertam patīk, ka Melnis neplivinās mākoņos: "Šķiet, viņš diezgan reālistisks, skatās uz daudzām lietām. Ceru, ka ieliks darbu vēl vairāk, un tad varētu sasniegt labas lietas. Potenciāls ir, galva arī it kā ir uz vietas, cerams, viss būs kārtībā."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti