«Riga» un RFS uzvar un iesoļo UEFA Konferences līgas trešajā kārtā; FK «Liepāja» zaudē

Latvijas čempionvienība futbolā RFS ceturtdien sasniedza UEFA Konferences līgas kvalifikācijas trešo kārtu. To iespēja arī futbola klubs "Riga". Savukārt sāpīgu zaudējumu piedzīvoja FK "Liepāja".

"Riga" otrās kārtas atbildes spēlē Skopjē ar rezultātu 1:0 (0:0) pieveica Ziemeļmaķedonijas komandu Tetovas "Škendija", divu maču summā uzvarot ar 3:0.

Uzvarētāji nākamajā duelī tiksies ar Paolas "Hibernians" no Maltas.

Kvalifikācijas trešo kārtu ceturtdien sasniedza arī otra galvaspilsētas komanda RFS.

Gluži kā pirmajā spēlē Rīgā, tā arī atbildes mačā jau pirmajās minūtēs bīstams moments bija Veslijam Natā. Otrā laukuma galā vārtsargs Ivans Brkičs pirmo reizi spēlē pa īstam iesaistījās 11.minūtē, kad tvēra pretinieka sisto bumbu.

Arī otrā puslaika sākumā rīdziniekiem bija labs vārtu gūšanas moments. Lai gan bumba atsitās pret pretinieku aizsarga roku, tiesneši to nenovērtēja kā noteikumu pārkāpumu soda laukumā.

Spēles 52.minūtē "Riga" komandu vadībā izvirzīja Mikaēls Soisalo. Jurijs Vakulko ar piespēli atrada soda laukumā somu futbolistu, kurš netraucēts panāca 1:0. Apmēram 13 minūtes pirms pamatlaika beigām iespēja izcelties bija arī Vakulko, taču viņa sistā bumba lidoja garām vārtiem.

Pretinieki arī otrajā puslaikā pārbaudīja Brkiča modrību, taču vārtsargs spēlēja droši un brīžiem uzsmaidīja arī veiksme.

Pirmajā abu komandu cīņā Rīgā rīdzinieki bija pārāki ar 2:0.

Latvijas čempione "Riga" Čempionu līgas pirmajā kvalifikācijas kārtā ar 1:2 zaudēja Zviedrijas klubam "Malmo" un pārcēlās uz Čempionu zaru Konferences līgā. Tikmēr Ziemeļmaķedonijas klubs Tetovas "Škendija" pirmajā kārtā zaudēja abās spēlēs pret Murska Sobotas "Mura" no Slovēnijas ar kopīgo rezultātu 0:6.

Kopš šīs spēles ziemeļmaķedonieši mačus nav aizvadījuši, bet "Riga" Latvijas meistarsacīkstēs viesos ar 1:0 apspēlēja "Metta" komandu.

"Riga" šobrīd Latvijas čempionātā ar 41 punktu 19 spēlēs ieņem otro vietu, taču pēc zaudētajiem punktiem ir vien trešā. "Škendija" čempionātu pabeidza maija vidū ar uzvaru, 33 spēlēs izcīnot 75 punktus. Kopš tā laika pārbaudes spēlēs vienreiz zaudēts, pēdējās trijās cīņās pirms Eiropas kausiem uzvarot.

Trešās kārtas cīņas notiks 5. un 12.augustā.

Otro kārtu ceturtdien nepārvarēja "Liepāja", kas mājās zaudēja pēcspēles sitienu sērijā Sofijas CSKA, summā atzīstot pretinieku pārākumu ar 0:1. "Valmiera" izstājās jau pirmajā kārtā, pret Lietuvas vienību Marijampoles "Sūduva" divu maču summā piekāpjoties ar 1:2.

"Play-off" jeb ceturtās kārtas izloze notiks 2.augustā, bet pašas šīs kārtas spēles - 19. un 26.augustā.

Savukārt grupu turnīra izloze notiks 27.augustā.

UEFA Eiropas Konferences līgas pamatturnīrā spēlēs 32 komandas, no kurām garākais ceļš līdz pamatturnīram ir piecas kvalifikācijas kārtas.