"Valmiera FC" treniņš pirms UEFA Eiropas konferences līgas spēles ar "Škendija"

U-20 hokeja izlase gatavojas spēlēm PČ augstākajā divīzijā

UEFA Konferences līgas otrā kvalifikācijas kārta "Valmiera FC" - FC "Shkendija"

«Riga» futbolisti Konferences līgas spēlē uzvar viesos, «Liepāja» un «Valmiera» mājās zaudē

"Riga" FC ceturtdien izbraukumā ar pārliecinošu uzvaru sāka Eiropas futbola federāciju savienības (UEFA) Konferences līgas kvalifikācijas otro kārtu, savukārt FK "Liepāja" un "Valmiera" FC savā laukumā zaudēja, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar "Riga" FC uzvaru)
"Riga" FC viesos Slovākijā ar 3:0 pārspēja vietējo "Ružomberok", tomēr tas bija trim Latvijas klubiem dienas vienīgais panākums. FK "Liepāja" ar 0:1 zaudēja Šveices vienībai "Young Boys", savukārt Valmieras komanda ar 1:2 Rīgā piekāpās Ziemeļmaķedonijas "Shkëndija".

Rezultatīvas pirmā puslaika beigas ļāva "Riga" FC ar ātros uzbrukumos Luisa Torresa un Mikaela Soisalo gūtajiem vārtiem nodrošināt 2:0 pārsvaru. Trešos vārtus piecas minūtes pēc pārtraukuma iesita Duglass Aurelio, raidot bumbu vārtu augšējā stūrī un nodrošinot rīdziniekiem komfortablu noskaņojumu pirms atbildes spēles, kas notiks pēc nedēļas.

Nākamajā kārtā iekļūs komandas, kas pāros būs pārākas divu spēļu summā.

Liepājnieki pret vienu no spēcīgākajiem Šveices klubiem pirmajā puslaikā gandrīz nepārtraukti darbojās aizsardzībā, taču radīja arī bīstamāko vārtu gūšanas iespēju. "Young Boys" vārtsargs Davids fon Balmoss atsita bumbu gandrīz tukša vārtu stūra priekšā, taču Artūram Karašauskam ātrumā pietrūka precizitātes, lai izdevīgo situāciju pārvērstu vārtu guvumā.

Otrā puslaika vidū pa mājinieku vārtu pārliktni trāpīja Fabians Rīders, tomēr "Young Boys" uzvaru 73.minūtē nodrošināja Kristiana Fasnahta precīzs sitiens ar galvu pēc stūra sitiena izspēles.

Virslīgas līderiem valmieriešiem pret "Shkëndija" neizdevās veiksmīga spēle. Ziemeļmaķedonijas klubu 9.minūtē vadībā izvirzīja Ljupče Dorijevs, savukārt "Valmierai" neizšķirtu pirmā puslaika izskaņā atjaunoja Džibrils Gejs. Otrajā puslaikā Sindrits Guri viesiem 63.minūtē pēc centrējuma spēja atgūt uzvaras vērtu vienu vārtu pārsvaru.

Dalība trešajā kvalifikācijas kārtā ir nodrošināta Latvijas čempionvienībai RFS.

Konferences līga ir trešais prestižākais UEFA klubu turnīrs pēc Čempionu līgas un Eiropas līgas. Pamatturnīrā iekļūs komandas, kas uzvarēs ceturtajā kvalifikācijas kārtā.