Pasaules kauss biatlonā. Sprints sievietēm un vīriešiem

Sporta federācijas aicina atjaunot sporta nodarbības iekštelpās un sacensības ārtelpās

Latvijas futbola Virslīga. FK "Liepāja" - "Riga FC"

«Riga» FC virslīgas favorītu duelī viesos uzvar FK «Liepāja» futbolistus

Latvijas "Optibet" futbola virslīgas patreizēja čempione "Riga" piektdien 2021.gada turnīra otrās kārtas spēlē viesos ar rezultātu 2:0 pārspēja "Liepāju". Dienas otrā spēlē "Valmiera" mājās spēlēja neizšķirti 2:2 ar "Daugavpils" vienību.

Rīdzinieki svinēja savu otro uzvaru sezonā, bet liepājnieki piedzīvoja vienīgo zaudējumu. Abas komandas tiek minētas kā medaļu pretendentes šajā sezonā.

"Riga" komandai vārtus guva Gabriels Ramuss un Vladislavs Fjodorovs.

Spēles sestajā minūtē rīdzinieku vārtsarga Ivana Brkiča modrību pārbaudīja Jevgeņijs Berjozkins, baltkrievu futbolistam krietni sitot bumbu pāri vārtiem. Turpretī "Riga" savu iespēju divas minūtes vēlāk izmantoja. Armanda Pētersona piespēli no labās malas tālāk pāradresēja Stefans Miloševičs, brazīlietim Ramusam triecot bumbu mērķī - 1:0.

Jau pēc nepilnas nospēlētas pusstundas debija virslīgā noslēdzās "Liepājas" aizsarga Oļegam Veretilo, kurš cieta sadursmē ar Mikaelu Soisalo. Somu futbolistam jau pirms tam bija dzeltenā kartīte, bet par šo pārkāpumu viņš brīdināts netika.

Puslaika otrajā pusē viesiem "Liepājas" soda laukumā bija vēl pāris iespējas, kas varēja noslēgties ar pretinieku vārtu apdraudēšanu, taču bīstami sitieni nesekoja. Tuvu vārtu guvumam bija mājinieki - 37.minūtē tikai nedaudz pāri pārliktnim sita Dāvis Ikaunieks. Vēl viena izdevība Ikauniekam bija puslaika pēdējā minūtē, kad Pētersons atspēlēja bumbu Birkičam, kurš veiksmīgi to novirzīja tālāk no vārtiem, liedzot kuldīdzniekam nonākt viens pret viens ar vārtsargu.

Otrā puslaika sākumā Rīgas futbolisti centās dubultot pārsvaru, bet vēju pilsētas spēlētāji bloķēja viesu sitienus. Spēles 70.minūtē Artūrs Karašausks ar sitienu no asa leņķa varēja panākt 1:1, taču veiksme bija "Riga" pusē. Desmit minūtes vēlāk pēc "Riga" futbolistu kļūdas viņam bija vēl viena iespēja izlīdzināt rezultātu, taču no tuvas distances sistā bumba lidoja pāri vārtiem.

Pēc pāris minūtēm otrā laukuma galā bumbu pāri vārtiem sita arī Ramuss, bet otrā puslaika kompensācijas laika otrajā minūtē pēc "maestro" Oļega Laizāna piespēles Žans Batists Leo tikai nedaudz sita garām liepājnieku "cietoksnim". Tiesa, minūti vēlāk bumbu pāri mājinieku vārtsargam Oleksandram Ribkam pārcēla Fjodorovs - 2:0.

"Liepāja" sezonu iesāka ar drošu uzvaru (4:1) pret "Metta", savukārt "Riga" viesojās citā Kurzemes pilsētā Ventspilī, vietējo klubu pārspējot ar 3:0.

"Riga" starpsezonā atvadījās no aizsargiem Elvja Stugļa un Herdi Prengas, kuru vietā piesaistīt islandietis Aksels Andersons un Milošs Vranjanins. Pussargu pozīcijās klāt nākuši armēnis Edgars Babajans, serbs Nedeļko Piščevičs, brazīlietis Gabriels Ramuss, bosnietis Adnans Šečerovičs, soms Mikels Soisalo un brazīlietis Luiss Santuss, toties komandā vairs nav iepriekšējo sezonu kapteiņa Stefana Paniča, kā arī Kulē Mbombo un Maikla Žordana. Uzbrukumā cerības tiek saistītas ar francūzi Žanu Batistu Leo.

Rīdzinieki treniņnometnē Apvienotajos Arābu Emirātos sākumā saskārās ar lielām problēmām uzbrukumā, taču sastāvs pakāpeniski iespēlējās un demonstrēja atzīstamu sniegumu. "Liepājai" šosezon treniņnometne bija Turcijā un pašu mājās kurzemnieki pārbaudes spēles neaizvadīja.

"Liepāja" iepriekšējā sezonā uzvarēja Latvijas kausā, bet virslīgā samierinājās ar piekto vietu.

Jau iepriekšējās sezonas beigās vēju pilsētas klubs pagarināja līgumus ar komandas vadošajiem spēkiem uzbrukumā - virslīgas rezultatīvāko spēlētāju, brazīlieti Dodo, Artūru Karašausku, Eduardu Tīdenbergu un Mārtiņu Ķiguru. Aizsargu rindas papildināja bijušais RFS spēlētājs Vjačeslavs Isajevs, bet pussargu - Krišs Kārkliņš, kurš atgriezies Liepājas klubā.

Nozīmīgu lomu spēlēs Baltkrievijas futbolisti - jauniegūtie Oļegs Veretilo, Dzmitrijs Baha un Mihails Gordeičuks, kā arī jau pērn spēlējušais Jevgeņijs Berjozkins. Prom devies aizsargs Raivis Andris Jurkovskis, bet atgriezies Dāvis Ikaunieks.

Kurzemes komandu šosezon turpina vadīt Dzmitrijs Mološs, turpretī "Riga" vēl nav paziņojusi savu galveno treneri, lai gan AAE to vadīja krievu treneris Deniss Laktionovs. Sezonas pirmajos divos mačos komandu vadīja Kristaps Blanks.

Pagājušajā sezonā abas komandas savā starpā tikās trīsreiz, visās panākumu svinot rīdziniekiem. Pirmajā mačā mājās "Riga" uzvarēja ar 2:0, viesos pretiniekus izdevās pārspēt ar 4:1, bet trešajā duelī rezultāts bija 2:0. Pēdējo uzvaru virslīgas čempionātā pret "Riga" komandu liepājnieki izcīnīja 2018.gada martā.

Sestdien atlikušajā divās otrās kārtas spēlēs savā starpā tiksies "Ventspils" - RFS, "Spartaks" - "Metta".

Pēc vienas spēļu kārtas pa trim punktiem iekrājušas "Liepāja", "Riga", "Daugavpils" un "Valmiera", bet "Metta", "Spartaks", "Ventspils" un RFS lūko izcīnīt pirmos punktus.

Jau ziņots, ka čempionāta priekšvakarā Latvijas Futbola federācija (LFF) atsauca Latvijas futbola virslīgas potenciālā jaunpienācēja Jūrmalas "Noah" komandas licenci dalībai turnīrā.

Tādējādi 2021.gada sezonā Latvijas futbola virslīgā spēlēs pērnā gada čempione "Riga", otrās vietas ieguvēja RFS, bronzas medaļniece "Valmiera", kā arī "Ventspils", "Liepāja", Jūrmalas "Spartaks", "Metta" un "Daugavpils".