Latvijas futbola virslīga

Riga FC - RFS. Noraida RFS futbolistu Kevinu Frīzenbihleru

Riga FC - RFS. Intervija ar "Riga" FC spēlētāju Alekseju Saveļjevu pēc mača

Riga FC - RFS. Spēles epizodes

«Riga» FC un RFS futbola virslīgas derbijā cīnās neizšķirti. Svarīgākie notikumi

Latvijas futbola čempionvienība "Riga" FC trešdien "Skonto" stadionā cīnījās neizšķirti 1:1 ar virslīgas līderiem RFS, kam punktu dalīšana ar sāncenšiem ļauj pietuvoties čempionu tronim.

RFS vadībā 34.minūtē izvirzīja Emersons, bet pēc pārtraukuma Felipe Brisola realizēja 11 metru soda sitienu un atjaunoja neizšķirtu.

Bīstams uzbrukums 8.minūtē izdevās RFS - komandas kapteinis Tomāšs Šimkovičs no soda laukuma laukuma robežas sita tālajā stūrī, bet trāpīja pa vārtu stabu. RFS aktīvāk darbojās uzbrukumā un neizmantoja vairākas labas iespējas pēc stūra sitieniem, savukārt Emersons 28.minūtē izkārtoja sev ērtu sitienu soda laukumā, taču "Riga" FC vārtos nevainojami nospēlēja Roberts Ozols.

Emersons izvirza RFS vadībā

Toties sešas minūtes vēlāk Emersons apspēlēja vairākus pretiniekus un ar sitienu no soda laukuma pārspēja Ozolu.

Pirmā puslaika epizodes

Neveiksmīgs RFS izvērtās otrā puslaika sākums, jo ar roku soda laukumā nospēlēja Vitālijs Jagodinskis.

Jagodinska pārkāpumu Brisola pārvērš vārtu guvumā no 11 metru atzīmes

Tiesneša piešķirto 11 metru soda sitienu realizēja Brisola.

Frīzenbihlers nopelna noraidījumu

Arī spēles turpinājums RFS izvērtās sarežģīts, jo 73.minūtē noraidījumu nopelnīja pāris minūtes iepriekš uz maiņu laukumā nākušais Kevins Frīzenbihlers, kuru sodīja par spērienu Vladimiram Kamešam. RFS centās uzbrukt arī pēc palikšanas 10 vīru sastāvā, tomēr rezultāts vairs nemainījās.

Intervija ar Alekseju Saveļjevu

"Riga" FC pussargs Aleksejs Saveļjevs pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka par neizšķirtu ir vīlies, jo bija ļoti vajadzīga uzvara, lai cīnītos par pirmo vietu. Viņš gan uzsvēra, ka cerības arvien nav zudušas. Saveļjevs bija neapmierināts ar "Riga" FC darbību pirmajā puslaikā, toties pēc pārtraukuma komanda laukumā devusies jau daudz gatavāka un pierādīja, ka spēj spēlēt labāk.

Intervija ar Viktoru Morozu pirms spēles

RFS galvenais Viktors Morozs pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka ir spēles, kas šķiet svarīgākas par citām, taču komanda vienlīdz nopietni gatavojas katram mačam. Morozs uzskata par priekšlaicīgu runāt par tituliem un  piebilda, ka pirms kārtējās spēles neko nenozīmē iepriekšējās uzvaras, un pat panākums pret "Riga" FC vēl nenozīmēs čempionu kausa iegūšanu.

Intervija ar Kristapu Blanku pirms spēles

Savukārt "Riga" FC galvenā trenera vietas izpildītājs Kristaps Blanks sacīja, ka komanda trīs gadus pēc kārtas ir bijusi čempione un grib to atkārtot. Lai arī situācija tabulā nav pateicīga, Blanks sagaida, ka komanda par uzvaru un trim punktiem cīnīsies katrā spēlē.

RFS pirmo vietu turnīra tabulā ieņem ar 54 punktiem un trīs punktu pārsvaru pār tuvākajiem konkurentiem "Valmiera" FC, kas aizvadījuši vienu spēli vairāk. Savukārt "Riga" FC tikpat spēlēs cik RFS ir iekrājuši deviņus punktus mazāk nekā līderi, saglabājot drīzāk teorētiskas iespējas pacīnīties par čempionu lauriem.

Sešas spēles pirms sezonas beigām "Riga" FC izredzes uz vēl vieniem čempionu lauriem jau teju ir zudušas, un tikai uzvara Rīgas derbijā pār RFS būtu vēl ļāvusi pamatoti cerēt uz titula saglabāšanu.

Intervija ar Maksimu Krivuņecu

Futbola virslīgas valdes priekšsēdētājs Maksims Krivuņecs intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka sezona izvērtās ļoti sarežģīta, un liels zaudējums Latvijas futbolam ir FK "Ventspils" aiziešana. Viņš gan cer, ka Ventspils komanda trīs gadu laikā virslīgā varētu atgriezties. Krivuņecs arī sagaida interesantas spēles virslīgā līdz pašreizējās sezonas noslēgumam.