Motokross

Latvijas čempionāts vasaras biatlonā

Latvijas futbola virslīga. "Riga" FC - FK "Daugavpils"

«Riga» FC futbolisti tuvojas nākamajam čempionu titulam, bet vēl to neiegūst

Pirmdien "Optibet" Latvijas futbola virslīgā "Riga" futbolisti savā laukumā ar 2:0 pārspēja "Daugavpili" un vēl vairāk pietuvojās čempiona titula atkārtotai izcīnīšanai. Vārtus guva Vladislavs Fjodorovs un Stefans Paničs.

"Riga" un "Daugavpils" mačs "Skonto" stadionā sākās ar neplānotu maiņu viesu rindās. Trešajā minūtē uz līdzenas vietas ceļa traumu dabūja Obotu Eliša, kurš bija jānomaina ar Andreju Mironovu.

Puslaiks beidzās neizšķirti 0:0, kaut gan laba iespēja nokļūt tuvāk čempionu titulam bija gan Vladimiram Kamešam, gan Rožeram Figeiram, bet pēc rikošeta pēc Oļega Laizāna sitiena visa meistarība, lai glābtu no vārtu zaudējuma, bija jādemonstrē viesu vārtsargam Daņilo Kučeram.

Arī otrajā puslaikā "Riga" turpināja uzbrukt, pēc Miroslava Slavova sitiena ar galvu no vārtu zaudējuma  glābjot Kučeram. Turpinājumā "Riga" spiediens uz viesu vārtiem pieauga, bīstamiem momentiem reizi pa reizei veidojoties pie Kučera vārtiem, līdz 68.minūtē lielisks tālsitiens padevās Fjodorovam. Bumba pirms vārtsarga atsitās pret zemi, apgrūtinot tās tveršanu, un lidoja vārtos - 1:0 mājinieku labā.

Pozicionālo pārsvaru laukumā "Riga" atspoguļoja uz tablo precīzi pēc nospēlētām 90 minūtēm, kad no soda laukuma līnijas precīzs bija Stefans Paničs - 2:0.

Vēl 2015.gadā "Riga" ar nosaukumu "Caramba"/"Dinamo" triumfēja Latvijas pirmajā līgā, iegūstot iespēju debitēt virslīgā. Pirmajā sezonā galvaspilsētas klubs bija piektais, otrajā izcīnīja trešo vietu, bet pērn uzvarēja gan čempionātā, gan Latvijas kausā.

"Riga" futbolisti virslīgā pirms pirmdienas mača nebija zaudējuši trīs mēnešus, šajā sērijā deviņos mačos izcīnot septiņas uzvaras un divas reizes nospēlējot neizšķirti. Turpretī "Daugavpils" uzvaras garšu nebija izjutusi pusotru mēnesi, četros mačos divreiz zaudējot un divreiz cīnoties neizšķirti. Daugavpiliešiem nepieciešami punkti, lai būtu drošībā par nenokļūšanu pārspēlēs.

Rīdziniekiem šajā duelī nevarēja palīdzēt pussargs Ritvars Rugins, kurš sakrājis brīdinājumus.

Visās trīs šosezon notikušajās spēlēs "Riga" svinējusi uzvaras - 1:0, 3:0 un 4:0.

Tikmēr Rīgas Futbola skola (RFS) stadionā "Arkādija" ar 6:1 pārspēja "Metta" vienību.

Divus vārtus uzvarētāju labā guva Darko Lemajičs, pa vieniem - Dāvis Ikaunieks, Andrejs Cigaņiks, Takajuki Seto un Andrija Kaluderovičs, bet viesiem precīzs bija Tamirlans Džamalutdinovs.

Šajā spēlē notikumi attīstās krietni straujāk. Jau trešajā minūtē Ikaunieks atklāja rezultātu - 1:0 mājinieku labā.

Pēc tam sešu minūšu laikā krita trīs vārti. Džamalutdinovs 21.minūtē no 11 metru atzīmēs panāca neizšķirtu, taču RFS atbildēja ar Lemajiča golu 23.minūtē un Cigaņika golu 27.minūtē - 3:1. Lemajičs ar saviem otrajiem vārtiem mačā 43.minūtē pielika punktu pirmā puslaika vārtu birumam, signalizējot, ka cīņā par Latvijas čempionāta zeltu RFS pirmdien vēl nedāvās titulu "Riga" futbolistiem.

Otrajā puslaikā vārtu birums turpinājās. 61.minūtē precīzs bija Seto, bet 75.minūtē izcēlās Kaluderovičs, palīdzot svinēt RFS uzvaru ar 6:1.

RFS komandai šosezon labas spēles mijas ar neveiksmīgām, tieši dažbrīd neizteiksmīgā snieguma dēļ ātri zaudējot cerības uz titula izcīnīšanu. RFS šobrīd aktuāla cīņa arī par otrās pozīcijas nosargāšanu, jo tuvākajai sekotājai "Ventspilij" ir par trim punktiem mazāk.

Arī "Metta" spēlē nestabili, taču pēdējās kārtās bija tikusi pie svarīgiem punktiem - uzvaras pret sīvāko konkurenti "Daugavpili" un neizšķirtu pret nomināli spēcīgāko "Ventspili".

"Metta" vienībai šajā mačā nevarēja palīdzēt komandas kapteinis un aizsardzības balsts Kirils Ševeļovs, kurš iepriekšējā spēlē tika noraidīts no laukuma.

"Metta" šosezon bijis ļoti neparocīgs pretinieks RFS komandai. Pirmajā aplī "Pārdaugavas lauvas" vien kompensācijas laikā izrāva uzvaru 2:1, otrajā aplī tikpat dramatiskā cīņā "Metta" pēdējās minūtēs izrāva neizšķirtu 2:2, bet trešajā aplī duelis noslēdzās neizšķirti 1:1.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka svētdien "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" savā laukumā ar 2:0 pārspēja "Ventspils" vienību, bet "Liepāja", kas sestdien šķīrās no galvenā trenera Aleksandrs Starkova, mājās ar 3:1 uzveica "Jelgavu".

Šajā kārtā nespēlē Jūrmalas "Spartaka" komanda.

Ar 60 punktiem 27 spēlēs kopvērtējuma vadībā ir "Riga" komanda, bet par 11 punktiem mazāk ir 28 cīņas aizvadījušajai RFS. Tālāk ar 43 punktiem 28 spēlēs seko "Ventspils", bet 40 punkti 27 mačos tagad ir "Spartaks" vienībai. Vēl 38 punkti 27 mačos ir "Valmiera Glass"/ViA, bet 32 punktus 27 cīņās iekrājusi "Liepāja", kamēr 29 punkti 27 spēlēs ir "Jelgavai". Tikmēr 26 punkti 27 spēlēs iekrāti "Daugavpilij", bet pēdējā ar 24 punktiem 28 cīņās ir "Metta".

Šajā sezonā virslīgā startē deviņas komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn, līdz ar to viena vienība izlaiž konkrēto kārtu. Plānojams, ka nākamajā sezonā virslīgā startēs desmit vienības.