«Riga» FC futbolisti nenoturas pret «København» Eiropas līgas kvalifikācijas spēlē

Latvijas čempioni "Riga" FC futbolisti ceturtdien, 22.augustā viesos Dānijā ar 1:3 zaudēja mājiniekiem "København" Eiropas līgas kvalifikācijas izšķirošās kārtas pirmajā spēlē, pirms atbildes mača saglabājot izredzes, ko gan iedragāja mača izskaņā ielaistie trešie vārti, liecina rīkotāju informācija. Komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā, iekļūs Eiropas otrā prestižākā klubu turnīra grupu kārtā.

Vārtus rīdziniekiem guva Vladimirs Kamešs, pirmajā puslaikā atjaunojot neizšķirtu.

Dānijas čempioni pirmajā puslaikā gandrīz nepārtraukti pārvaldīja bumbu pretinieku laukuma pusē un "Riga" FC vairākkārt glāba vārtsargs Roberts Ozols. Viņš gan bija bezspēcīgs 18.minūtē, kad Roberts Fišers ieskrēja soda laukumā un neatvairāmi sita tuvajā vārtu stūrī. "København" turpināja dominēt uzbrukumā, taču vienīgo sev liktenīgo reizi 41.minūtē iekrita aizsardzībā. Pret vārtiem izrāvās Kamešs, cīņā ar aizsargu nosargāja bumbu un teicami trāpīja augšējā stūrī.

Aina laukumā nemainījās arī pēc pārtraukuma - mājinieki palēnā futbolā turpināja lieliem spēkiem uzbrukt, rīdzinieki efektīvi aizsargājās un retu reizi izmēģināja laimi īsos pretuzbrukumos. "København" labvēlīgs bija strīdīgs tiesneša lēmums, 61.minūtē bumbas skārienu Stefana Paniča augšdelmam kvalificējot kā spēli ar roku. Pjers Sotiriu realizēja 11 metru soda sitienu, atgūstot vadību laukuma saimniekiem. Ozols lēcienā gandrīz aizsniedzās līdz bumbai, kas spēcīgi tika raidīta vārtu apakšējā stūrī.

Tuvu neizšķirta atjaunošanai "Riga" FC bija 72.minūtē - uz maiņu laukumā uznākušais Oļegs Laizāns no soda laukuma robežas trāpīja pa vārtu tuvo stabu. Savukārt Latvijas kluba vārtos droši darbojās Ozols, novēršot briesmas arī pēc Muhameda Daramī sitiena no tuvas distances. Spēles izskaņā vairāk draudu bija pie "København" vārtiem, taču pēdējā uzbrukumā izcēlās mājinieki, Daramī tiekot pie sitiena no pašas vārtu priekšas.

Atbildes spēle notiks pēc nedēļas "Skonto" stadionā Rīgā.

Eirokausu sezonu "Riga" FC sāka Čempionu līgas kvalifikācijā, kur pirmajā kārtā piekāpās Īrijas čempioniem "Dundalk". Turpinājumā, nonākuši Eiropas līgas kvalifikācijā, rīdzinieki divās kārtās pārspēja Polijas čempionus Glivices "Piast" un Somijas spēcīgāko komandu Helsinku HJK.