«Riga FC» futbolisti izlaiž uzvaru pār Gibraltāra «Lincoln Red Imps»

“Riga FC” futbolisti “Skonto” stadionā ceturtdienas vakarā UEFA Konferences līgas “play off” kārtas pirmajā spēlē spēlēja neizšķirti (1:1) ar Gibraltārā spēcīgāko vienību “Lincoln Red Imps”, liecina organizatoru informācija.

Spēle iesākās visai spraigi, daudz bīstamu situāciju, taču pārtraukumā abas komandas devās ar bezvārtu neizšķirtu. 61. minūtē situācija uz tablo beidzot mainījās – Edgars Babajans iedeva labu piespēli uz maiņu nesen iznākušajam ukraiņu leģionāram Jurijam Vakulko, kurš skaisti raidīja bumbu vārtos, atklājot spēles rezultātu un izvirzot "Riga FC" vadībā ar 1:0.

Prieki gan nebija ilgi, jo 72. minūtē pundarvalsts labākās vienības spēlētājs Fernando Karalero, vienatnē izejot pret vārtsargu Ivanu Brkiču, rezultātu izlīdzināja.

Spēles izskaņā "Riga" nedaudz saasināja spēli, bet ne tik nopietni, lai būtiski apdraudētu pretinieku vārtus.

Jau ziņots, ka Latvijas čempionvienība Čempionu līgas pirmajā kvalifikācijas kārtā ar 1:2 zaudēja Zviedrijas klubam “Malmo” un cīņas turpināja Čempionu zarā Konferences līgā. Tur ar 3:0 tika uzvarēta Ziemeļmaķedonijas Tetovas “Škendija”, bet trešajā kārtā ar 2:1 divu spēļu summā bija pārāka par Maltas Paolas “Hibernians”.

Ja “Riga FC” spēs divu spēļu summā uzvarēs Gibraltāra vienību, tad klubs kļūs par otro Latvijas futbola vēsturē, kas būs tikusi līdz grupu turnīram Eirokausos. Līdz šim tas izdevies šosezon finanšu grūtības nepārdzīvojušajam FK “Ventspils” pirms 12 gadiem. Turklāt, ja būs uzvara divu spēļu kontā, "Riga FC" tiks pie apmēram divu miljonu eiro lielas prēmijas no UEFA.