Latvijas futbola Virslīga. FK "Liepāja" - "RFS"

Aigars Kalvītis paliek LHF

Latvijas futbola Virslīga. FK "Jelgava" - "Riga FC"

«Riga» FC futbolisti iesit trīs vārtus uzvarā Jelgavā, līderi RFS pārāki rezultatīvā mačā Liepājā

Latvijas futbola virslīgā valsts čempionvienība “Riga" FC otrdien viesos ar 3:0 pārliecinoši pieveica FK “Jelgava” un turnīra tabulā pakāpās uz otro pozīciju aiz līdervienības RFS, kas vēlāk turnīra ceturtās kārtas noslēgumā rezultatīvā spēlē ar 5:2 pārspēja mājiniekus FK "Liepāja", liecina organizatoru informācija.

(papildināts pēc FK "Liepāja" - RFS spēles)
"Riga" FC vadībā izvirzīja Vladislavs Fjodorovs 20.minūtē pēc stūra sitiena drūzmā vārtsarga laukumā. Bumba pirmajā puslaikā lielākoties turējās "Jelgavas" soda laukuma tuvumā, un mājiniekiem pirmajā puslaikā izdevās radīt tikai vienu bīstamu situāciju pie pretinieku vārtiem.

Fjodorovs otrā puslaika sākumā palaida garām iespēju pārsvaru divkāršot, no tuvas distances paasā leņķī raidot bumbu garām vārtiem. Pēc pārtraukuma jelgavnieki aktivizējās uzbrukumā, kas gan pavēra labākas iespējas arī pretiniekiem, tomēr bīstamāko situāciju pirmie izveidoja laukuma saimnieki. Uz maiņu laukumā nākušais Andris Krušatins teju no soda laukuma robežas trāpīja vārtu stūrī pa pārliktni un bumba atlēca laukumā tikko priekšā vārtu līnijai.

Otro vārtu guvumu veicināja "Jelgavas" pussarga Alana Sineļņikova nesaprašanās ar vārtsargu Vladislavu Kurakinu, 71.minūtē neveiksmīgi atspēlējot bumbu. Situāciju izmantoja viesi un Armands Pētersons panāca "Riga" FC divu vārtu pārsvaru. Pēdējās minūtēs "Riga" FC jau bija dominējošs pārsvars un kompensācijas laikā Rožers Figueira vienatnē pret Kurakinu panāca 3:0.

Otro vārtu autors Pētersons pēc mača intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka komanda ar līdzvērtīgām spēlētāju maiņām var pastāvīgi uzturēt spēles tempu un radīt problēmas pretiniekiem.

Iepriekš trijās kārtās “Riga FC” svinēja divas uzvaras un piedzīvoja vienu zaudējumu, negaidīti piekāpjoties Jūrmalas “Spartakam”. Tikmēr FK “Jelgava” visai cerīgi iesāka sezonu, arīdzan svinot divas uzvaras un vienreiz zaudējot, taču spēļu grafiks bija komandai labvēlīgs, turnīra sākumā tiekoties ar nomināli vājākiem pretiniekiem.

Savukārt Liepājā jau spēles sākumā RFS aktivitāte vainagojās ar Emersona vārtu guvumu, brazīlietim 6.minūtē paspējot pie vārtsarga Valentīna Raļkeviča atvairītās bumbas. Liepājnieki apņēmīgi centās atspēlēties, taču 11.minūtē kļūdījās aizsardzībā un Alēns Kuadio guva otros vārtus. Nebija nospēlēta vēl pusstunda, kad RFS vēlreiz atrada plaisu mājinieku aizsardzībā un Emersons panāca jau 3:0. Cerības uz veiksmīgāku turpinājumu mājiniekiem 35.minūtē atgrieza Artūra Karašauska precīzs tālšāviens. Turklāt pāris minūtes vēlāk Karašausku nogāza soda laukumā un brazīlietis Dodo realizēja 11 metru soda sitienu, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam.

Tomēr otrajā puslaikā RFS sasparojās un 60.minūtē Artūrs Zjuzins atjaunoja divu vārtu pārsvaru, tiekot pie Raļkeviča atsistās bumbas. Pēdējās pārdesmit minūtes spēle risinājās rāmākā tempā un bīstamas situācijas pie vārtiem izpalika, līdz nepārliecinoši izgājienā no vārtiem nospēlēja Raļkevičs un Bimenjimana Kalebs 88.minūtē nekļūdījās, nonācis vienatnē līdz tukšiem vārtiem.

Ieskats spēlē FK "Liepāja" - RFS

Pandēmijas aizkavētā virslīgas sezona sākās tikai 15. jūnijā. Turnīrā 10 komandām paredzēts aizvadīt trīs apļus.