«Riga» FC futbolisti Helsinkos iekļūst Eiropas līgas kvalifikācijas izšķirošajā kārtā

Latvijas čempioni "Riga" FC futbolisti ceturtdien izbraukumā Somijā atbildes spēlē cīnījās neizšķirti 2:2 ar Helsinku HJK un iekļuva Eiropas līgas kvalifikācijas izšķirošajā kārtā, liecina rīkotāju informācija. Divu spēļu summā tika fiksēts neizšķirts 3:3, bet rīdzinieki trešo kvalifikācijas kārtu pārvarēja viesos vairāk gūtu vārtu dēļ.

Abus vārtus rīdziniekiem atbildes mačā guva Ukrainas uzbrucējs Romans Debelko, otrajā puslaikā divreiz atjaunojot neizšķirtu.

Pēdējā kvalifikācijas kārtā "Riga" FC pretinieki būs Dānijas čempioni "København" - spēles paredzētas 22. un 29.augustā. Pēdējās kvalifikācijas kārtas uzvarētāji iekļūs Eiropas līgas grupu turnīrā.

Rīdzinieki jau spēles sākumā Helsinkos nonāca iedzinējos. Herdi Prenga 4.minūtē soda laukumā nogāza mājinieku uzbrucēju Riku Riski un tiesnesis norādīja uz 11 metru atzīmi. Rafinjas sitienu "Riga" FC vārtsargs Roberts Ozols atvairīja, bet pirmais pie bumbas tika Peteri Forsels un netraucēti sita vārtu tīklā.

Drīz vien Latvijas komanda bija tuvu neizšķirta atjaunošanai - pēc Debelko sitiena bumba no pārliktņa atsitās pret vārtu līniju un atlēca laukumā. Spēle lielākoties ritēja HJK laukuma pusē, bet bez īpašiem draudiem vārtiem.

Otrā puslaika pirmajās minūtēs labu iespēju HJK soda laukumā neizmantoja Vladislavs Fjodorovs, tomēr Latvijas komandas centieni uzbrukumā tika atalgoti 62.minūtē. Pēc soda sitiena izspēles Debelko sita bumbu tīklā no pāris metru distances. Neizšķirts gan nesaglabājās ilgi - septiņas minūtes vēlāk Tims Veirinens soda laukumā pēc stūra sitiena bija pārāks cīņā par gaisa bumbu, atkal panākot Helsinku komandai vienu vārtu pārsvaru.

Toties 80. minūtē mājinieku vārtsargs Maksims Rudakovs pēc Oļega Laizāna spēcīga sitiena atsita bumbu vārtu priekšā ērtam Debelko sitienam. Laukuma saimniekiem uzbrukumos cīņas izskaņā neizdevās gūt tikšanai tālāk nepieciešamos vārtus.

Abu komandu pirmā spēle Rīgā noslēdzās neizšķirti 1:1.

Jau vēstīts, ka otrs Latvijas klubs Eiropas līgas kvalifikācijas trešajā kārtā FK "Ventspils" divu spēļu summā ar 0:9 zaudēja Portugāles vienībai "Vitoria" SC.

Eirokausu sezonu "Riga" FC sāka Čempionu līgas kvalifikācijā, kur pirmajā kārtā piekāpās Īrijas čempioniem "Dundalk". Nonākuši Eiropas līgas kvalifikācijas otrajā kārtā, rīdzinieki divu spēļu summā pārspēja Polijas čempionus Glivices "Piast".