Latvijas handbola izlase zaudē U18 čempionātā grupu turnīra pēdējā spēlē

Nacionālās sporta padomes sēdē diskutē par valsts sporta budžetu līdzekļu administrēšanas kārtību

UEFA Eiropas Konferences līga "Hibernians" - FK "RFS"

RFS uzvar Maltas «Hibernians» futbolistus un turpinās cīņu Konferences līgā

Latvijas futbola čempionvienība RFS ceturtdien UEFA Konferences līgas kvalifikācijas trešās kārtas atbildes spēlē Maltā Nacionālajā stadionā ar 3:1 uzvarēja vietējo Paolas “Hibernians”, divu spēļu summā uzvarot ar 4-2. Tādējādi RFS turpinās savu Konferences līgas sezonu.

Lai gan pēdējā laikā Maltā bija ļoti karsti, spēles dienā smuki uzlija lietutiņš, kas dzesēja svelmi, un šoreiz neveiksmes vai sagurumu uz lielo karstumu norakstīt nevarēja. Spēles sākums sanāca diezgan samocīts, abas komandas ik pa brīdim izveidoja bīstamus momentus, taču lieliski vārtos darbojās abu komandu vārtsargi.

Pirmā puslaika 44. minūtē RFS tika pie lieliskas izdevības – 11 metru soda sitiena, kuru veiksmīgi izpildīja Petrs Marešs. Rezultāts uz tablo bija 1:0 RFS labā. "Hibernians" faniem, kuri pazīstami Maltā kā ne visai miermīlīgi līdzjutēji, tas, protams, nepatika, un laukumā sāka lidot glāzes un pudeles.

Spēles 70. minūtē intriga atjaunojās – maltieši tribīnēs sāka dziedāt un aplaudēt, bet RFS fani nedaudz pieklusa, jo rezultāts uz tablo bija 1:1. Zaharijs Grečs realizēja 11 metru soda sitienu.

Rupju kļūdu 78. minūtē pieļāva "Hibernians" vārtsargs Ibrahims Kone, kas ļāva RFS gūt vārtus – bumbu tukšos vārtos raidīja Andrejs Iličs. Rezultāts kļuva 2:1, tuvinot RFS nākamajam Konferences līgas posmam. Un 85. minūtē tapa skaidrs, ka maltiešiem cerību uz uzvaru paliek aizvien mazāk – Iličs guva savus otros vārtus spēlē, un rezultāts uz tablo jau bija 3:1.

Pirmo spēli pirms nedēļas RFS un “Hibernians” nospēlēja neizšķirti 1:1. Nākamajā kvalifikācijas kārtā, kas būs pēdējais šķērslis ceļā uz pamatturnīru, uzvarētāji tiksies ar Ziemeļīrijas klubu Belfāstas "Linfield", kas divu spēļu summā ar 0-5 piekāpās Šveices "Zürich".

RFS UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā divu spēļu summā nospēlēja 2:2 ar Somijas klubu Helsinku HJK, taču piekāpās pēcspēles 11 metru sitienu sērijā un nonāca Konferences līgas kvalifikācijā.

Konferences līga ir trešais prestižākais Eiropas futbola federāciju savienības (UEFA) klubu turnīrs pēc Čempionu līgas un Eiropas līgas.