Bērnu sporta uzrēķini - Nometnes, sacensības, inventārs – vecāku lielākais klupšanas akmens

Baltijas čempionāta posms motošosejā

Latvijas kausa fināls futbolā. FK "Liepāja" – "RFS"

RFS uzvar «Liepāju» un izcīna Latvijas kausu. Spilgtākās epizodes

Svētdien Valmierā, Jāņa Daliņa vārdā nosauktajā stadionā tika noskaidrots šīs sezonas “Atbildīgas spēles” Latvijas kausa uzvarētājs – RFS ar 1:0 uzvarēja FK "Liepāja", atkal tiekot pie prestižās trofejas.

Šoreiz gan Latvijas kausa izcīņa notika bez lielas intrigas un augstas likmes, jo abas komandas jau nodrošinājušas dalību Eiropas klubu turnīros, tādēļ šoreiz uzvara ir prestižs – Latvijas kauss.

Apbalvošanas ceremonija - Latvijas kauss atgriežas pie RFS

“Valmiera FC” galvenais treneris Jurģis Kalns pauda prieku būt Jāņa Daliņa stadiona uz kausa finālu, taču nenoliedza, ka būtu bijis patīkamāk, ja mājās finālā spēlētu tieši valmierieši. Kalns pirms spēles uzsvēra, ka šajā spēlē varēs sagaidīt pārsteigumus, bet viņš gribētu sagaidīt vairāk pārsteigumu tieši no “Liepājas” puses.

Saruna pirms spēles ar Jurģi Kalnu

RFS galvenais treneris Viktors Morozs pirms spēles nevēlējās atklāt plānu A, taču norādīja, ka komandai ir arī plāns B, kā uzvarēt. “Mēs izdarīsim visu, lai vinnētu,” pauda Morozs, kurš norādīja, ka abas komandas labi pazīst viena otru. Jā, tiešām, pēdējā laikā abu komandu savstarpējās spēlēs trīs reizes uzvaru guvuši liepājnieki, bet pēdējā rezultāts bija neizšķirts.

Pirmsspēles intervija ar Viktoru Morozu

Tikmēr FK “Liepāja” galvenais treneris Neboiša Vigņevičs uzsvēra, ka galvenais ir rezultāts. RFS ir laba komanda. Viņš gan uzsvēra, ka abas komandas, visdrīzāk, spēli iesāks piesardzīgi, gaidot uz pretinieku kļūdām. Treneris pauda cerību, ka “Liepājas” komanda būs koncentrējusies un disciplinēta.

Saruna ar Neboišu Vigņeviču

Jau spēles piektajā minūtē "Liepājai" bija lieliska iespēja izvirzīties vadībā, taču pirmā vārtus guva RFS vienība, 14. minūtē izceļoties no "Ventspils" pārnākušajam Lukasam Vilelam. "Liepājai" atrast reālu vārtu gūšanas iespēju tā arī neizdevās pirmajā puslaikā.

Vilela gūst uzvaras vārtus

Kalns pēc pirmā puslaika paslavēja Elvja Stugļa darbību, norādot, ka var redzēt futbolista darbošanos uzbrukumā – viņa spēlei bija liela loma RFS vārtu guvumā. Pēc tam, kad tika atklāts rezultāts, spēle, viņaprāt, palika vienmuļāka. Kalns pauda, ka, ja “Liepāja” vēlas saglabāt Latvijas kausu, otrajā puslaikā ir jāmēģina atrast RFS vājos punktus, kas šajā sezonā ir ļoti grūti. Kalns pauda, ka atslēgas spēlētājs ir Mārtiņš Ķigurs, un bieži vien "Liepājas" spēle ir atkarīga no šī spēlētāja garastāvokļa. Kalns prognozēja, ka otrajā puslaikā skatītājiem būs iespēja redzēt vairāk vārtu guvumus.

Saruna ar Jurģi Kalnu pēc pirmā puslaika

Otrais puslaiks tika aizvadīts spraigi, bet līdz vārtu guvumam tā arī neizdevās tikt nevienai no komandām. Līdz ar to, pateicoties Vilelas vienīgajam vārtu guvumam šajā mačā, pie prestižās balvas pēc gada pārtraukuma tika RFS.

Elvis Stuglis neslēpa, ka uzvara nav nākusi viegli, jo “Liepāja” daudz uzbrukusi. Mazliet vieglāk palicis, kad RFS izvirzījās vadībā. Stuglis neslēpa, ka ar šādu sastāvu var spēlēt pret jebkuru pretinieku un, iespējams, šī uzvara dos papildus motivāciju arī virslīgas sezonas noslēgumam.

Intervija ar Elvi Stugli

Morozs uzslavēja savus puišus, norādot, ka visi iesaistītie spēlētāji darījuši to, kas bija plānots. RFS zināja, ka “Liepāja” ir laba komanda ar labiem spēlētājiem, un neviens negaidīja vieglu spēli. Morozam šī ir pirmā Latvijas kausa trofeja karjerā.

Intervija ar Morozu pēc spēles

Latvijas kausa izcīņa ir senākais turnīrs Latvijā, kurš notiek jau kopš 1936. gada. Līdz šim pie trofejas tikušas 38 komandas, bet kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas – 12 dažādas vienības, tostarp arī šosezon pastāvēšanu beigušais FK “Ventspils” un no virslīgas pazudusī FK “Jelgava”. Pērn finālā triumfēja “Liepāja”, kas ar 1:0, pateicoties Dodo meistarībai, pieveica FK “Ventspils”.