FK "RFS" gatavojas rītdienas spēlei pret HJK

FK "RFS" nenosargā pārsvaru un pēcspēles sitienu sērijā izstājas no ČL kvalifikācijas

UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas spēle FK "RFS" - "HJK Helsinki"

RFS UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā piekāpjas pēcspēles sitienos

Latvijas čempionvienība futbolā RFS otrdien Jūrmalā UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas pirmās kārtas atbildes spēlē piekāpās Somijas klubam Helsinku HJK pēcspēles sitienos.

RFS Slokas stadionā piekāpās Somijas klubam ar 2:1 (0:0, 2:1, 0:0, 11 m - 4:5).

21. minūtē viesu soda laukumā bumba atsitās pret viesu spēlētāja Artu Hoskonena roku, taču tiesnesis apzinātu spēli ar roku nefiksēja. Dzelteno "plāksteri" par protestiem saņēma Žiga Lipuščeks.

Puslaika turpinājumā pa dzeltenajai kartītei saņēma arī Artūrs Zjuzins un Alfuseinijs Džata.

48. minūtē pirmais bīstamais moments spēlē beidzās ar vārtu ieņemšanu. No soda laukuma līnijas spēcīgi pa vārtiem sita Emersons Santana, trāpot tieši virsū vārtsargam no Ziemeļīrijas Konoram Hazardam. Hazards bumbu atsita tieši sev priekšā, kur pirmais pie tās, ar kreiso kāju raidot bumbu garām vārtsargam vārtos, bija Zjuzins - 1:0.

RFS turpināja uzbrukt, un pēc noteikumu pārkāpuma pret Jovanu Vlalukinu laukuma labajā pusē un pieklibojošā Zjuzina nomaiņas ar Kevinu Frīzenbihleru pēc Petra Mareša izpildītā brīvsitiena viens pats vārtu priekšā izskrēja Stefans Paničs, ar kāju ievirzot bumbu vārtos - 2:0.

66. minūtē dzelteno kartīti nopelnīja Frīzenbihlers, desmit minūtes vēlāk - Marešs, bet pa vidu šiem pārkāpumiem RFS zaudēja vārtus.

Spēle pēc 2:0 pārvietojās pie RFS vārtiem, un somu ofensīva beidzās ar 75. minūtē gūtiem vārtiem. Brīvsitienu izpildīja brazīlietis Murilo, kurš vārtu labajā stūrī sita pa leju. Sieniņu veidojošie RFS futbolisti palēcās, bumbai ieripojot vārtu labajā stūrī - 2:1 RFS labā.

HJK turpināja uzbrukt biežāk, RFS atbildot ar prettriecieniem.

85. minūtē gar pašu vārtu labo stabu sita Emersons, bet mača kompensācijas laikā ar roku savā soda laukumā nospēlēja Fabians Serrarenss pēc tam, kad sita bumbu prom ar kāju. Tomēr tiesnesis spēli ar roku nefiksēja, video atkārtojuma pārbaudei nebija, un komandām nācās spēlēt papildlaiku.

Mača 115.minūtē pēc Emersona piespēles uz vārtsarga laukuma robežas laba sitiena iespēja bija desmit minūtes iepriekš laukumā uz maiņu nākušajam Elvim Stuglim, taču bumba pēc sitiena lidoja augstu pāri vārtiem.

Vārti gūti netika, un uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles sitienos.

Pirmie sita RFS spēlētāji, Vitālijam Jagodinskim raidot bumbu vārtu kreisajā augšējā stūrī. Uz to somi atbildēja ar sitienu vārtu labajā augšējā stūrī - 1:1.

Tomislavs Šaričs guva vārtus ar sitienu vārtu kreisajā stūrī, kaut arī vārtsargs uzminēja sitiena virzienu. Murilo trāpīja vārtu vidū - 2:2.

Paničs sita pāri vārtiem, kamēr Bojans Radulovičs trāpīja vārtu labajā augšējā stūrī - 3:2 HJK labā.

Lipusčeks arī trāpīja vārtu labajā stūrī, vārtsargam lecot pretējā stūrī, bet Serranena sitienu vārtu kreisajā apakšējā stūrī gandrīz atvairīja vārtsargs Pāvels Šteinbors - 4:3 viesu labā.

Pārliecinoši bumbu vārtu labajā augšējā stūrī raidīja Marešs, bet arī HJK spēlētāja Kaspera Terho raidījums vārtu kreisajā apakšējā stūrī bija precīzs - 5:4 HJK labā.

Pagājušajā trešdienā Helsinkos notikušajā mačā RFS zaudēja ar 0:1, vienīgos vārtus ielaižot pēc rupjas kļūdas. HJK komandai vārtus guva Manuels Martičs. Savukārt RFS nebija nevienas izdevības gūt vārtus.

Kvalifikācijas otrajā kārtā šī pāra uzvarētāja tiksies ar Pilzenes "Viktoria" no Čehijas.

Abas komandas janvāra beigās Helsinkos aizvadīja pārbaudes maču pirms 2022. gada sezonas, un tajā ar 2:0 uzvarēja rīdzinieki.

RFS komandai šī ir ceturtā sezona uz Eiropas skatuves un pirmā valsts čempiones statusā. Pērn Viktora Moroza vadītā komanda aizkļuva līdz UEFA Konferences līgas kvalifikācijas trešajai kārtai, kurā izrādīja cienīgu pretestību Beļģijas klubam "Gent".

Tikmēr Somijā 31 zelta medaļu izcīnījusī HJK komanda deviņdesmitajos gados spēlēja UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā, pirms septiņiem gadiem spēlēja UEFA Eiropas līgas pamatturnīrā. Iepriekšējā sezonā HJK Konferences līgas grupu sacensībās divreiz uzvarēja Armēnijas klubu Erevānas "Alashkert", bet pa divām reizēm zaudēja Lincas LASK no Austrijas un Telavivas "Maccabi" no Izraēlas.

Pirms trim gadiem UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešajā kārtā HJK komandu apturēja "Riga" (divu maču summā - 3:3). Tāpat Helsinku futbolisti Eirokausos divreiz tikušies ar "Ventspili" un abas reizes uzvarējuši Kurzemes klubu.

Abas komandas nacionālajos čempionātos šobrīd atrodas otrajā pozīcijā. Rīdziniekiem labākais vārtu guvējs ir serbs Andrejs Iličs, bet pretiniekiem - Tims Veirinens.

UEFA Čempionu līgā pamatturnīra sasniegšanai jāpārvar trīs kvalifikācijas kārtas un viena "play-off" kārta. Nepārvarot pirmo kārtu, komandas sezonu turpinās UEFA Konferences līgas kvalifikācijas otrajā kārtā.