RFS pauž sašutumu par FK «Spartaks» un FC «Riga» spēles atcelšanu

Latvijas Futbola federācijas (LFF) disciplinārās komitejas lēmumus nerīkot turnīra pēdējās spēles pārspēli starp FK “Spartaks'' un FC  ''Riga” nesagatavotā laukuma dēļ, piespriežot tehnisko zaudējumu 0:3 laukuma saimniekiem, ir izraisījis pamatīgu vilšanos un ietekmējis ne tikai šos abus klubus, pauž Rīgas Futbola skola (RFS). 

LFF disciplinārās komitejas lēmums kopumā atstāja graujoši negatīvu ietekmi, sportistos, personālā un arī līdzjutējos raisot neizpratni, vilšanos, nožēlu un neapmierinātību. Skumjš noslēgums RFS kluba vēsturiskajai sezonai Virslīgā, jo vietu sadalījumu nav noteikusi godīga cīņa, bet LFF kabinetos pieņemts lēmums, kas nopietni ietekmēja divu komandu likteni, savu nostāju pauž RFS.

 “Šajā sezonā mēs izvirzījām sev skaidru un sasniedzamu mērķi – ieņemt “SynotTip” futbola Virslīgas ceturto vietu, un praktiski visas sezonas laikā bijām maksimāli tuvu savam mērķim. Apzinoties savas stiprās un vājās puses, sezonas noslēguma stadijā koriģējām izvirzītos mērķus, koncentrējoties uz piektās vietas ieņemšanu. Aizvadītajā sezonā komanda, kura ieņēma piekto vietu, ieguva tiesības spēlēt Eiropas līgas kvalifikācijā, tāpēc mobilizējām spēkus šim izaicinājumam, jo šāda iespēja piektās vietas ieguvējam nebija izslēgta arī šogad”, savu situācijas skaidrojumu sniedz RFS ģenerāldirektors Maksims Krivuņecs.

Klubs norāda, ka nesagatavotais laukums FK “Spartaks” likteni nav izšķīris, taču citem klubiem pārbīdes ranga tabulā bijušas nozīmīgas. “LFF lēmums piemērot tehnisko zaudējumu un 700 eiro sodu ir kliedzošs konformisma piemērs. Tas apliecina ne vien gļēvu un neprincipiālu rīcību, bet arī neiedziļināšanos jautājuma būtībā, neņemot vērā galveno principu, ka LFF ar saviem lēmumiem var ietekmēt ne vien sportiskos principus, klubu prestižu, to iespēju pārstāvēt valsti Eiropas kausos, iespēju saņemt investīcijas attīstībai,” skaidro RFS.

Krivuņecs pauž, ka, ja spēle izlemtu FK “Spartaks” likteni, mājinieki tomēr būtu papūlējušies attīrīt laukumu. Turklāt lēmums par tehnisko zaudējumu un soda nauda ir absurds, kas var radīt bīstamus precedentus nākotnē. “Vai arī nākamajos gados Virslīgas čempionāta likteni varēs izšķirt kabinetos? Piemērojot 700 eiro sodu?” retoriski vaicā RFS.

RFS norāda, ka spēles sagatavošanai nepieciešami 3000 eiro, ieskaitot stadiona nomu, apsaimniekošanu, darbinieku algas un citus izdevumus, tādēļ 700 eiro soda nauda ir absurds, jo tādējādi sanāk, ka nenodrošināt spēli ir lētāk.

“Uzskatām, ka ne Federācija, ne klubi neizrādīja cienīgu attieksmi čempionātam, sporta principiem un līdzjutējiem. Un, kamēr šī attieksme nemainīsies, Latvijas Virslīgas čempionāts būs pelnījis tādu čempionu”, savu nostāju pauž RFS ģenerāldirektors.

Jāatgādina, ka Virslīgā šajā sezonā triumfēja FK “Spartaks”, 28 spēlēs sakrājot 55 punktus. Otrajā vietā ierindojās FK “Jelgava”, bet trešajā palika FK “Ventspils”. Pērnā gada čempioni FK “Liepāja” ierindojās ceturtajā vietā, piekto vietu, pateicoties tehniskajai uzvarai ieguva FC “Riga”, bet sestajā palika RFS. Septītajā vietā palika “Metta”/LU, bet līgas pastarīši vien ar 11 punktiem pēdējie palika “Daugavpils”.

Līdz ar to “Daugavpils” pamet Virslīgu. Savukārt Virslīgā spēlēs “Babīte”, kas šosezon uzvarēja “Komanda.lv” pirmajā līgā.

Vēl nav noskaidrojies “Metta”/LU liktenis, jo tai būs jācīnās ar pirmās līgas otro labāko vienību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti