Eiropas līgas kvalifikācija futbolā

Partizan - RFS 1:0. Eiropas līgas spēle

UEFA Eiropas līgas kvalifikācija. "Riga FC" - Glāzgovas "Celtic". Tiešraide

Belgradas "Partizan" - FK "RFS". Spēles momenti

RFS futbolisti zaudē Belgradā pret «Partizan», Eiropas līgā tālāk netiek arī «Valmiera»

Latvijas futbola virslīgas vicelīderi RFS ceturtdien izbraukumā Serbijā ar 0:1 zaudēja Belgradas "Partizan" Eiropas līgas pirmās kvalifikācijas kārtas spēlē un nākamajā kārtā netika. Pirmo kārtu nepārvarēja arī "Valmiera" FC, kas zaudēja Polijā mačā pret Poznaņas "Lech".

RFS vārtsargs Danilo Kučers pirmā puslaika vidū vairākkārt novērsa briesmas, tomēr ļoti bīstamas situācijas laukuma saimnieki neizveidoja, lai gan vairāk kontrolēja bumbu. Spēle risinājās tukšu tribīņu priekšā, tādēļ fanu atbalsts "Partizan" izpalika.

"Partizan" pēc pārkāpuma soda laukumā realizē 11 metru sitienu

Laukuma saimnieki rezultātu atklāja 52.minūtē ar Bibrasa Natho realizētu 11 metru soda sitienu. Soda laukumā bumba skāra RFS pussarga Leonela Strumijas roku, un tiesnesis parādīja uz 11 metru atzīmi.

RFS aktivizējās pēdējās minūtēs un vairākkārt ar centrējumiem centās izveidot bīstamas situācijas vārtu priekšā. "Partizan" slāpēja spēles tempu un laimīgi sagaidīja mača beigu svilpi.

Komandu, kas iekļuva nākamajā kvalifikācijas kārtā, noteica pēc vienas spēles rezultāta, jo pandēmijas dēļ turnīrs risinās vienkāršotā formātā.

Eiropas līgā RFS debitēja pērn, divu spēļu summā pirmajā kvalifikācijas kārtā piekāpjoties Slovēnijas klubam Ļubļanas "Olimpija". Turpretim Serbijas vicečempioni "Partizan" iepriekšējā Eiropas līgas sezonā spēlēja grupu kārtā, kur savā grupā ieņēma 3.vietu aiz "Manchester United" un Nīderlandes kluba Alkmāras AZ, paliekot pirmie aiz svītras cīņā par tikšanu 1/16 finālā.

Vienlaicīgi ar spēli Belgradā notika mačs Polijas pilsētā Poznaņā, kur "Valmiera" FC pirmajā kvalifikācijas kārtā ar 0:3 zaudēja vietējam "Lech". Polijas komandai uzvaru nodrošināja Mikaels Išaks, kurš guva divus vārtus 59. un 78.minūtē. Punktu pielika Filips Simčaks 88.minūtē.

Jau vēstīts, ka FK "Ventspils" pirmajā kvalifikācijas kārtā ceturtdien ar 2:1 mājās uzvarēja Moldovas klubu Tiraspoles "Dinamo-Auto".

Lai Eiropas līgā iekļūtu grupu turnīrā, jāpārvar četras kvalifikācijas kārtas.