Latvijas futbola Virslīga. RFS - FK "Ventspils"

LBL finālsērija. BK "Ventspils" - "VEF Rīga"

Latvijas futbola Virslīga. RFS 1:0 FK "Ventspils"

RFS futbolisti pārspēj «Ventspili», virslīgā līderpozīcijās nomaina «Valmieru»

RFS komanda pirmdien Rīgā pēc uzvaras savā laukumā pār "Ventspili" ar 20 punktiem "Optibet" Latvijas futbola virslīgas līderpozīcijās apsteidza "Valmieru". RFS pieveica "Ventspili" ar 1:0.

Vārti pēc standartsituācijas izspēles krita jau septītajā minūtē, kad pēc Petra Mareša izpildītā centrējuma soda laukumā Žiga Lipuščeks neviena netraucēts raidīja bumbu vārtu kreisajā augšējā stūrī - 1:0.

Lieliska iespēja 40.minūtē dubultot pārsvaru RFS rindās radās Sedrikam Kuadio, kurš pēc teicamas Lukasa Vilelas piespēles nonāca aci pret aci ar viesu vārtsargu Vladislavu Lazarevu, taču pārāk satuvojās ar vārtsargu un Lazarevs atvairīja sitienu vārtu kreisajā apakšējā stūrī.

50.minūtē teicams tālsitiens, izspēlējot standartsituāciju, padevās viesu komandas futbolistam Jurijam Tkačukam. Vārtsargs Vītauts Čerņausks tikai pēdējā brīdī noticēja, ka Tkačuks sit pa vārtiem un ar pūlēm atvairīja vārtu labajā stūrī lidojošo bumbu.

83.minūtē Tkačuks vēlreiz izcēlās ar teicamu tālsitienu zem pārliktņa, Čerņauskam vēlreiz glābjot komandu.

RFS spēles nogalē bija vēl vairāki bīstami momenti pie viesu vārtiem, taču tie palika neizmantoti.

Turnīra vadībā ar 20 punktiem deviņos dueļos ir RFS, bet tāda pati bilance ir arī "Valmierai". Ar 19 punktiem seko "Riga" komanda, septiņās cīņās pie 13 punktiem tikusi "Daugavpils", 12 punkti astoņos dueļos ir "Liepājai", bet "Metta" un "Spartaks" seko ar sešiem punktiem attiecīgi deviņās un astoņās spēlēs. "Ventspilij" ir četri punkti astoņās cīņās, bet zaudējumi visās trīs spēlēs ir Daugavpils "Noah Jurmala" futbolistiem.

Galvaspilsētas futbolisti bija uzvarējuši trīs spēlēs pēc kārtas, tajā skaitā arī savas sīvākās sāncenses - "Valmieru" un "Riga" komandu. RFS vienība šosezon zaudējusi tikai vienā spēlē, turnīra ievadā atzīstot valmieriešu pārākumu.

Turpretī krīzē nonākusī "Ventspils" tikai sezonas sestajā spēlē svinēja pirmo uzvaru šī gada čempionātā - 5:2 sagrāve pār "Metta" komandu, un Markam Kurtišam četri vārti. Iepriekšējā mačā zaudējums ar 0:3 "Riga" komandai.

Abu komandu rezultatīvākie futbolisti Kurtišs un Darko Lemajičs ar četriem vārtiem dala ceturto vietu virslīgas labāko bombardieru sarakstā.

Laukuma saimniekiem uz soliņa nebija RFS vārtsargu trenera Antona Savčenkova, kurš iepriekšējā spēlē saņēma sarkano kartīti un tika diskvalificēts uz vienu maču.

Sezonas pirmā savstarpējā spēle noslēdzās neizšķirti 1:1. Abus vārtus guva "Ventspils" futbolisti - vispirms bumbu savā "cietoksnī" ieraidīja Abduls Gafars Mamā, bet pēc tam Dmitrijs Litvinskis izlīdzināja rezultātu.

Jau ziņots, ka 11.kārtas pirmajās trijās spēlēs čempione "Riga" mājās ar 4:1 pārspēja "Liepāju", "Valmiera" ar 2:0 uzvarēja Daugavpils "Noah Jurmala", bet "Metta" ar 2:0 bija pārāka pār Jūrmalas "Spartaku".