RFS futbolisti paklūp pār «Gent» Konferences līgas trešās kvalifikācijas kārtas atbildes mačā

Ceturtdien futbola klubs RFS "Daugavas" stadionā aizvadīja Konferences līgas trešās kvalifikācijas kārtas atbildes spēli pret spēcīgo Beļģijas “Gent”, kurā ar minimālu pārsvaru uzvarēja pretinieki. 0:1 – ar šādu rezultātu noslēdzās spēle, kurā RFS bija iespējas, kuras neizdevās izmantot. Līdz ar to divu spēļu summā RFS nonāca zaudētājos un pārtrauca dalību Konferences līgā.

Pirms spēles RFS ģenerāldirektors Māris Verpakovskis paredzēja, ka šajā spēlē būs jūtams spiediens no pretiniekiem, bet mājinieki centīsies izmantot standartsituācijas. “Minimālo uzdevumu esam izdarījuši – intrigu esam saglabājuši,” norādīja Verpakovskis, piebilstot, ka RFS mēģinās izmantot sava mājas laukuma priekšrocības.

Pirmsspēles intervija ar Māri Verpakovski

Verpakovskis uzsvēra, ka “Gent” mājas spēlē nebija līdz galam novērtējuši RFS un vairākus savus līderus nelaida laukumā pamatsastāvā. Zīmīgi, ka “Gent” budžets ir apmēram 20 reižu lielāks nekā RFS, taču sniegumā šādas atšķirības nav jūtamas.

Pirmā puslaika spilgtākās epizodes

Jau spēles ievadā viesi sāka rādīt savu pārākumu, taču jau 11. minūtē laba izdevība radās RFS – Latvijas klubs tika pie stūra sitiena. Diemžēl rezultātu atklāt neizdevās. Viesi presingoja, taču pirmais puslaiks noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Spēles aizraujošākie brīži

Pēc pirmā puslaika Verpakovskis pauda, ka spēles turpinājumā pretinieki mēģinās izdarīt lielāku spiedienu. Taču RFS ir cerības uz komandu, uz saliedētību, īpaši uz Emersonu Deklasioanu, taču Māris norādīja, ka futbolists ir saguris, jo jau pusotru sezonu spēlē bez atvaļinājuma.

Verpakovskis pēc 1. perioda

Viesi turpināja presingot RFS, un 73. minūtē "Gent" tiešām izvirzījās vadībā – vārtu autors kenijietis Džozefs Okumu.

"Gent" izvirzās vadībā

Spēle saasinājās, taču vairākas reizes "Gent" vārtus glāba vārtsargs. Vētrainie uzbrukumi RFS izpildījumā turpinājās, diemžēl bumba pretinieku vārtos tā arī nenonāca.

RFS uzbrūk "Gent" vārtiem

2. puslaika spilgtākās epizodes

“Es nejutu, ka tas ir kaut kāds grands. Laba komanda, mazliet pieredzējušāka, bet teikt, ka tas bija kaut kāds kosmoss? Nē,” pēc spēles atzina RFS aizsardzības balsts Vitālijs Jagodinskis. Viņš pauda cerību, ka spēles šajā turnīrā nesušas labas emocijas līdzjutējiem un nākamgad izdosies tikt tālāk. Tomēr zaudējums ir bijis sāpīgs.

Intervija ar Vitāliju Jagodinski

Jagodinskis norādīja, ka pretinieki ir novērtējuši RFS – šoreiz laukumā tika laists labākais sastāvs, atšķirībā no spēles Beļģijā. Taču pēc šādas spēles ir vairojusies pārliecība, ka RFS var spēlēt ar tāda līmeņa komandām kā “Gent”.

RFS un “Gent” pirmā spēle pirms nedēļas Beļģijā noslēdzās ar neizšķirtu 2:2.

RFS pirmajā kvalifikācijas kārtā divu spēļu summā ar 6:5 uzvarēja Fēru salu "Klaksvik", bet otrajā ar 5:0 pievārēja Ungārijas klubu Felčutas "Puskas Akademia".