RFS futbolisti Konferences līgas spēlē Rīgā zaudē Skotijas klubam «Hearts»

Latvijas čempionvienība futbolā RFS ceturtdien UEFA Konferences līgas grupu turnīra otrajā spēlē savā laukumā zaudēja Skotijas klubam Edinburgas "Hearts". RFS A grupas mačā "Skonto" stadionā zaudēja ar 0:2.

Jau otrajā minūtē pēc Emersona Santanas sitiena viesu vārtsargs Kreigs Gordons bija spiests glābt komandu no vārtu zaudējuma, atvairot bumbu. Trīs minūtes vēlāk jau mājinieku vārtsargs Pāvels Šteinbors tvēra bumbu pēc Džoša Džinelija raidījuma.

Pirmo dzelteno kartīti šajā mačā saņēma viesu aizsargs Aleksanders Kohrens, pielietojot neatļautu paņēmienu pret Jovanu Vlalukinu. Pēc Emersona pārkāpumu pret aizsargu Kreigu Halketu 22. minūtē Halkets tika nomainīts, vietā nākot citam aizsardzības spēlētājam Luisam Nīlsonam. 31. un 37. minūtē Šteinbors tvēra Endija Halideja raidīto bumbu.

Pēc Elvja Stugļa spēles ar roku savā soda laukumā tiesnesis 42.minūtē nozīmēja 11 metru soda sitienu uz RFS vārtiem, kam sekoja arī dzeltenā kartīte Vitālijam Jagodinskim. 43.minūtē ar sitienu vārtu augšējā labajā stūrī 11 metru soda sitienu realizēja Lorencs Šenklends, - 1:0 viesu labā.

45. minūtē Gordons tvēra Tomislava Šariča raidīto bumbu, bet puslaika beigās otru dzelteno kartīti mačā nopelnīja Kohrens, saņemot noraidījumu no laukuma. Vēl puslaika kompensācijas laikā dzelteno "plāksteri" par rupju spēli izpelnījās arī mājinieks Tomass Šimkovičs, bet 51. minūtē – arī Petrs Marešs.

58. minūtē mājinieki veica divas maiņas, Vlalukina vietā nākot Vladislavam Sorokinam, bet Šimkoviča vietā – Kevinam Frīzenbihleram. 74. minūtē Gordons saņēma dzelteno kartīti par spēli ar roku, bet 76. un 77. minūtē Šteinbors pretējos vārtos atvairīja trīs pretinieku sitienus.

Skotijas klubam veicot divas spēlētāju maiņas, vairāk uzmanības tika veltīts aizsardzībai, bet viens no uzmainītajiem spēlētājiem Elens Forests, kurš nomainīja vienīgo vārtu guvēju Šenklendu, sagādāja Stefanam Paničam dzelteno kartīti. 83. minūtē dzelteno kartīti pret Elvi Stugli nopelnīja Pīters Herings.

Mača kompensācijas laika trešajā minūtē rezultāta starpību pēc Kemerona Devlina piespēles 2:0 panāca Forests.

Latvijas čempionvienība UEFA Konferences līgas grupu turnīra pirmajā spēlē izbraukumā cīnījās 1:1 ar Itālijas A sērijas klubu Florences "Fiorentina". Turpretī "Hearts" pirms nedēļas savā laukumā cieta sakāvi 0:4 pret lieliskā formā esošo Turcijas klubu Stambulas "Bašakšehir".

Pēc šī mača 6. oktobrī RFS mājās cīnīsies ar Stambulas "Bašakšehir", 13. un 27. oktobrī viesosies Stambulā un Edinburgā, bet grupu turnīra pēdējā spēlē Rīgā aizvadīs dueli ar "Fiorentina" futbolistiem.

RFS ir vēsturē otrā Latvijas komanda, kas iekļuvusi UEFA klubu turnīru apakšgrupu sacensībās. No Latvijas klubiem iepriekš tikai "Ventspils" bija spēlējusi Eiropas klubu sacensību grupu turnīrā. Kurzemnieki pirms 13 gadiem pēc UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas "play-off" kārtas nepārvarēšanas sezonu turpināja UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā.

Edinburgas komanda Eirokausu grupu turnīrā piedalās pirmo reizi kopš 2004. gada.

UEFA Konferences līga ir Eiropā trešā līmeņa klubu turnīrs aiz Čempionu līgas un Eiropas līgas.