RFS futbolisti finālmača pagarinājumā izcīna Latvijas kausu. Svarīgākās epizodes

RFS vienība sestdien Zemgales olimpiskā centra laukumā ar 3:2 pagarinājumā uzvarēja FK "Jelgava" futbolistus Latvijas kausa finālā un izcīnīja kluba vēsturē pirmo titulu. Uzvaras vārtus papildlaikā guva Tomāšs Šimkovičs.

Divu vārtu pārsvaru pirmajā puslaikā ieguva RFS, toties Jelgavas komanda pēc pārtraukuma ar pāris minūšu intervālu rezultātu izlīdzināja.

RFS futbolisti līksmo ar izcīnīto Latvijas kausu

Pagarinājumā izšķirošos vārtus izdevās gūt Šimkovičam, kuru atzina par mačā vērtīgāko spēlētāju.

Tomāšs Šimkovičs gūst RFS uzvaras vārtus

Pirmo bīstamo situāciju 4.minūtē izveidoja jelgavnieki, bet RFS vārtsargs Kaspars Ikstens glāba pēc Maksima Marusiča sitiena no soda laukuma vidus.

RFS atklāj rezultātu

Turpretim pāris minūtes vēlāk rezultātu atklāja RFS. Pēc stūra sitiena ar galvu sita Aleksandrs Solovjovs un bumba rikošetā no "Jelgavas" aizsarga Ivo Minkeviča ielidoja vārtu tuvajā stūrī.

Darko Lemajičs gūst RFS otros vārtus

Pirmā puslaika izskaņā RFS pēc stūra sitiena cīnījās līdz galam, saglabājot spēlē bumbu, kas teju izlidoja ārpus laukuma, un Darko Lemajičam atlika pie pašas vārtu līnijas ar galvu pielikt uzbrukumā punktu, panākot 2:0.

FK "Jelgava" samazina rezultāta starpību

Arī FK "Jelgava" savus pirmos vārtus guva, lielā mērā pateicoties pretinieku neveiksmei. Pēc stūra sitiena 52.minūtē bumbu savu vārtu tuvajā stūrī ievirzīja Dāvis Ikaunieks.

Jelgavas komanda panāk izlīdzinājumu

Tikai pāris minūtes vēlāk Minkevičs raidīja tīklā no vārtu staba atlēkušo bumbu, līdzsvarojot abu komandu izredzes uz uzvaru.

Pagarinājumā rezultatīvs uzbrukums pēc sānu iemetiena 102.minūtē izdevās RFS - soda laukumā precīzi sita Tomāšs Šimkovičs.

Noraidījumu nopelna FK "Jelgava" kapteinis Džeremijs Fernandess

Turklāt jelgavnieku izredzes vēlreiz atspēlēties papildlaika pirmā puslaika izskaņā samazināja komandas kapteiņa Džeremija Fernandesa noraidījums par otro brīdinājumu.

Intervija ar RFS futbolistu Kasparu Ikstenu pēc spēles

RFS vārtsargs Kaspars Ikstens pēc mača intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka kausa fināls bija "traka spēle". Pirmajā puslaikā pēc 2:0 šķita, ka viss ir kārtībā, bet otrajā puslaikā vairākas kļūdas standartsituācijās pēkšņi pavērsa spēles ritējumu pavisam savādāk, atzina Ikstens.

Intervija ar RFS galveno treneri Valdu Dambrausku pēc spēles

Savukārt RFS galvenais treneris Valds Dambrausks sacīja, ka komandas uzvara finālā bija pelnīta, jo futbolisti parādīja raksturu un centās paveikt visu iespējamo.

RFS futbolisti saņem Latvijas kausu

FK "Jelgava" ir četrkārtēja Latvijas kausa ieguvēja, kam vēl viena trofeja būtu pavērsusi iespēju nākamajā sezonā piedalīties Eiropas līgas kvalifikācijā. RFS tiesības nākamgad piedalīties Eirokausos jau ir garantējusi pēc vietas virslīgā, taču komandai vēl ne reizi nebija izdevies izcīnīt Latvijas kausu vai uzvarēt nacionālajā čempionātā. Līdz ar Latvijas kausa nonākšanu RFS īpašumā, ceļazīmi uz Eiropas līgas kvalifikāciju iegūs 4.vietas ieguvēji virslīgā.

Intervija ar RFS futbolistu Kasparu Ikstenu pirms spēles

RFS kapteinis Ikstens pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka komandai bija vairāk laika sagatavoties kausa finālam un spēlētāji ir maksimāli koncentrējušies. Jelgavniekam Ikstens sajūtas par spēlēšanu mājās, bet pretinieku komandā ir divējādas sajūtas, taču vārtsargs ir apņēmības pilns palīdzēt RFS izcīnīt trofeju.

Intervija ar FK "Jelgava" futbolistu Renāru Rodi pirms spēles

Savukārt FK "Jelgava" aizsargs Renārs Rode teica, ka komanda ir atjaunojusi spēkus pēc iepriekšējās spēles virslīgā un motivācija pārmāks noguruma pazīmes, ja tādas varētu parādīties. Pēc savainojuma atlabstošais Rode gan netika iekļauts jelgavnieku starta sastāvā.

Virslīgas turnīra tabulā RFS ir vicelīdere un teorētiski saglabā izredzes arī uz zeltu. Savukārt FK "Jelgava", kas Latvijas kausa izcīņas finālā Jelgavā formāli nebija laukuma saimnieka lomā, ieņem 7.vietu deviņu komandu konkurencē.