RFS futbolistes ar neveiksmi sāk Čempionu līgas kvalifikācijas turnīru

Latvijas čempionvienība futbolā sievietēm Rīgas Futbola skola (RFS) otrdien piedzīvoja zaudējumu UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas kārtas turnīra pirmajā spēlē. RFS Bosnijā un Hercegovinā notiekošā turnīra pirmajā spēlē ar 0:2 piekāpās ukraiņu kluba "Harkiv" futbolistēm.

Pirmā puslaika vidū uz rīdzinieču vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, taču tas netika realizēts. Tiesa, pēc deviņām minūtēm Rīgas klubs nonāca iedzinējos, bet pirmā puslaika beigās ukrainietes savu pārsvaru dubultoja.

Otrajā puslaikā RFS savus vārtus nosargāja neskartus, taču piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 0:2.

Ceturtdien rīdzinieces tiksies ar laukuma saimniecēm "2000 Sarajevo" futbolistēm, bet svētdien spēkosies ar Izraēlas komandu "Ramat Hasharon".

Sacensību 1/16 finālā iekļūs tikai apakšgrupas turnīra uzvarētājas.

Gaidāmajā sezonā UEFA Čempionu līgā sievietēm pēc kvalifikācijas deviņas labākās komandas pievienosies 23 vienībām, kuras jau automātiski iekļuvušas pamatturnīrā.

Pēdējo četru gadu Latvijas čempionvienība sieviešu futbolā RFS pērn UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas kārtas turnīrā Somijā izcīnīja vēsturisku uzvaru, ar 3:2 pārspējot Nove Zāmki komandu "Union" no Slovākijas. Tā bija pirmā uzvara kādai Latvijai sieviešu komandai Čempionu līgas kvalifikācijas turnīrā.

Pērn kvalifikācijas turnīru RFS noslēdza trešajā vietā un nākamajā kārtā netika, jo pirmajā cīņā Latvijas čempiones ar 1:4 piekāpās Ukrainas čempionei "Harkiv", bet otrajā duelī ar 0:9 cieta smagu neveiksmi pret Somijas spēcīgāko klubu Vantā PK-35.

Latvijas komanda UEFA Čempionu līgā startēs sesto gadu pēc kārtas. 2011.gadā "Liepājas metalurga" futbolistes zaudēja visās trijās kvalifikācijas spēlēs ar kopējo vārtu attiecību 1:20, gadu vēlāk "Skonto/Cerība-46.vsk." trijos mačos cieta neveiksmi ar vārtu attiecību 2:18, bet 2013.gadā "Liepājas metalurgs" zaudēja visos trijos mačos ar vārtu attiecību 0:19.

Savukārt 2014.gadā turnīrā pirmoreiz piedalījās RFS, un tas notika Rīgā, tomēr mājinieces zaudēja visās spēlēs ar vārtu attiecību 0:21. Pērn RFS futbolistēm vārtu attiecība bija 4:15.