RFS 11 minūšu laikā gūst četrus vārtus un izcīna uzvaru pret «Spartaku»

"SynotTip" Latvijas futbola virslīgas mačā svētdien RFS, gūstot četrus vārtus 11 minūtēs, izcīnīja drošu uzvaru ar 4:0 (0:0) pret Jūrmalas "Spartaks" vienību.

Vārtus uzvarētāju rindās guva Beka Vačiberadze, Maksims Marusičs un ar diviem precīziem sitieniem izcēlās Roberts Savaļnieks

Savaļnieks pirmos vārtus guva ar skaistu brīvsitienu spēles 79.minūtē, bumbu raidot precīzi augšējā vārtu stūrī, bet jau 85.minūtē viņš dubultoja rezultātu ar vēl vienu vārtu guvumu.

Taču RFS turpināja uzbrukt un rezultāta starpību 88.minūtē palielināja Vačiberadze, kamēr 90.minūtē Marusičs realizēja 11 metru sitienu, kļūstot par turnīra rezultatīvāko spēlētāju ar 14 gūtajiem vārtiem.

Šo spēli klātienē noraudzījās itāļu treneris Masimo Karrera, kurš savulaik ir vadījis Itālijas grandu Turīnas "Juventus", bijis Itālijas valstsvienības treneru korpusā, kā arī šobrīd trenē krievu klubu Maskavas "Spartak".

RFS augustā un septembrī sešās virslīgas spēlēs cieta piecus zaudējumus, kā dēļ zaudēja līderpozīciju kopvērtējumā. Tiesa, pēdējos divos mačos tika izcīnītas drošas uzvaras - 4:0 pār "Jelgavu" un 3:0 pār "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskolu".

Tikmēr "Spartaks" demonstrē nestabilu sniegumu, tiesa, pirms nedēļas tika nospēlēts neizšķirti 1:1 ar "Ventspili", bet kārtu pirms tam - ar 4:0 sagrauti valmierieši.

Pirmajā aplī abu komandu savstarpējā mačā ar 2:0 pārāki bija jūrmalnieki, otrajā aplī virsroku ar 2:0 guva RFS, bet iepriekšējā spēlē atkal uzvaru svinēja "Spartaks" (1:0).

Tikmēr citā svētdienas mačā "Liepāja"/"Mogo" viesos ar 2:0 (2:0) uzveica "Jelgavu".

Uzvarētājiem vārtus jau trešajā minūtē guva Mārtiņš Ķigurs, kā arī 16.minūtē ar vārtiem izcēlās Vladimirs Kamešs.

Jūrmalas komanda ar "Liepāju"/"Mogo" cīnās par ceturto vietu jeb ceļazīmi uz Eirokausiem, šobrīd ar četru punkta handikapu kāroto pozīciju ieņemot vēju pilsētas futbolistiem.

Jelgavniekiem šobrīd ir četru zaudējumu sērija, turklāt zemgalieši pēdējos piecos mačos nav guvuši vārtus. Tāpat apdraudēta ir komandas sestā pozīcija, jo straujiem soļiem tuvojas "Metta"/"Latvijas Universitāte" futbolisti.

Liepājnieki savukārt lauza divu zaudēto spēļu sēriju. Iepriekšējā mačā vēju pilsētas komanda ar 0:1 piekāpās "Metta"/LU komandai.

Iepriekšējās trīs šosezon aizvadītajās savstarpējās spēlēs uzvarējuši Liepājas futbolisti - pirmajā aplī ar 3:1 un nākamajos divos apļos ar 2:0.

Vēl svētdien pastarīšu duelī "Valmiera Glass"/ViA savā laukumā Vidzemes Olimpiskā centra stadionā ar 0:2 (0:0) zaudēja "Metta"/"Latvijas Universitāte (LU) futbolistiem.

Bumbu 63.minūtē savos vārtos raidīja Elmārs Sietinsons, bet 81.minūtē uz maiņu nākušais Rendijs Šibass rezultāta starpību dubultoja.

Valmierieši mēneša sākumā izcīnīja savu pirmo uzvaru šīs sezonas virslīgas turnīrā, Staicelē ar 2:1 sensacionāli uzvarot "Spartaku". Tiesa, nākamajos divos mačos ciesti zaudējumi.

Savukārt "Metta"/LU iepriekšējā kārtā, uzvarot Liepājā, pārtrauca četru zaudējumu sēriju.

Pirmajos divos apļos abu komandu savstarpējās cīņas noslēdzās neizšķirti (2:2 un 1:1), bet trešajā aplī pārāka ar 2:1 bija "Metta"/LU vienība.

Savukārt plkst.18, iespējams, noskaidrosies jaunā čempione, jo "Riga" uzvaras gadījumā pret "Ventspili" nodrošinās panākumu turnīrā. Spēli tiešraidē translēs kanāls "Best4Sport TV".

Virslīgas pēdējās kārtas aizrit klubu nesaskaņu ēnā. Kā vēstīts, ceturtdien "Latvijas Futbola Virslīgas" (LFV) biedru kopsapulcē pieci no astoņiem biedriem nobalsoja par Latvijas Futbola federācijas (LFF) Elites futbola un Sacensību komiteju piedāvāto 17/8 modeli, kas paredz, ka sezonas pieteikumā jābūt 25 futbolistiem, no kuriem 17 ir pašmāju spēlētāji, bet astoņi - leģionāri.

Pret šo ieceri bija trīs klubi - "Ventspils", "Riga" un "Spartaks" -, kuri pirms balsojuma pameta kopsapulci.

Virslīgas kopvērtējuma galvgalī ar 59 punktiem 25 spēlēs ir "Riga", kamēr 55 punkti 26 dueļos ir RFS. Tālāk seko "Ventspils" ar 53 punktiem 25 mačos, bet ceturtā ar 45 punktiem 26 spēlēs ir "Liepāja"/"Mogo". 41 punkts ir iepriekšējo divu gadu valsts čempionei "Spartaks". Tikmēr 19 punktus iekrājusi "Metta"/LU, pie 18 punktiem tikusi "Jelgava", kamēr pēdējā ar pieciem punktiem ir "Valmiera Glass"/ViA komanda.

Šajā sezonā astoņas virslīgas komandas aizvadīs četrus apļus, tādējādi kopumā katra nospēlēs pa 28 mačiem. Sezona noslēgsies 10.novembrī.

Iepriekšējā sezonā Jūrmalas "Spartaks" otro gadu pēc kārtas izcīnīja valsts čempionu titulu, aiz sevis atstājot "Liepāja"/"Mogo" vienību, kamēr trešā palika "Riga".

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka LFV un sporta bārs ''SynotTip'' pēc 2018.gada sezonas beigām noslēgs aizvadīto trīs gadu sadarbību. Līdz ar to virslīgai nākamsezon, visticamāk, būs jauns ģenerālsponsors.