Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Intervija ar Ināru Mūrnieci par budžetu 2020

Rīta Panorāma

Grupai «The Swamp Shakers» debijas mūzikas albums «Don't wanna miss»

Vai Latvijas futbola saimniecībā iestājies miers? Intervija ar LFF ģenerālsekretāru Edgaru Pukinski

Pukinsks: Futbols ir karalis, kuram ir problēmas galmā un saimniecībā

Pagājušajā nedēļā Latvijas Futbola federācija (LFF) ģenerālsekretāra amatā iebalsoja Edgaru Pukinsku, kurš jau iepriekš bija šo amatu pildījis, bet LFF kopumā nostrādājis 12 gadus. Līgums starp LFF un Pukinsku vēl nav parakstīts, un Uzņēmumu reģistrs (UR) nav vēl arī apstiprinājis viņa paraksta tiesības.

LTV raidījumā “Rīta panorāma” Pukinsks, kurš šogad vasarā pameta ģenerālsekretāra amatu, pamatojot aiziešanu ar vēlmi būt kopā ar ģimeni, bet tūdaļ pēc Kaspara Gorkša atstādināšanas no LFF prezidenta amata atgriezās ģenerālsekretāra krēslā, atzina, ka futbols Latvijā vēl joprojām ir sporta karalis, taču tam ir problēmas galmā un saimniecībā.

Šobrīd ģimene Pukinsku atbalstot, lai viņš varētu, tēlaini runājot, pastumt futbola karieti no aizmugures. Pašlaik LFF veidojoties savstarpēja uzticība un rodas vēlme sadarboties, lai virzītos uz kopēju mērķi – futbola attīstību.

Gorkša valdīšanas laikā, kā pierādījuši notikumi, futbola sabiedrība nav bijusi saliedēta. Un saliedētība nav bijusi prioritāte, kas tagad tāda būs. Tiesa gan, kā norādīja Pukinsks, visus juku laikus futbola saimniecībā nevajagot asociēt tikai ar Gorkšu. Proti, 25 gadus futbolā pastāvējusi viena sistēma, un varas maiņa notikusi tikai tagad, un tieši Kasparam bija jāstājas federācijas vadībā, sākoties pārmaiņām.

Kādi bijuši Gorkša patiesie nodomi un bilde ilgtermiņā, tas esot jāprasa bijušajam LFF prezidentam, taču Pukinsks uzskata, ka pietrūcis vienota redzējuma par futbola attīstību ilgtermiņā un skaidri definēta kopēja mērķa.

Pukinsks atklāja, ka viņam ar Gorkšu nav atšķīries redzējums, tas bijis vienots – attīstīts un sakārtots futbols. Taču atšķīrās metodes. Gorkšs gribējis straujākas pārmaiņas, bet Pukinskam svarīgs bijis ilgtermiņa redzējums.

Pukinsks uzskata, ka ir stingri jānodala prezidenta un ģenerālsekretāra funkcijas. Prezidentam jānes reputācijas pienesums, jāveido starptautiskas attiecības un attiecības ar LFF biedriem, savukārt ģenerālsekretāram jāpieņem saimnieciskie lēmumi.

Jau otrdien Pukinsks plāno parakstīt ar LFF darba līgumu, bet paraksta tiesības kā ģenerālsekretārs viņš iegūs, tiklīdz būs atrisināti jautājumi ar UR.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt