PSG izglābjas, «Bayern» uzvar Čempionu līgas 1/4 finālu spēlēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Ar spēlē pēdējo pieskārienu bumbai Francijas klubs "Paris Saint Germain" (PSG) otrdien izglābās no zaudējuma un savā laukumā panāca neizšķirtu 2:2 pret "Barcelona", savukārt citā Čempionu līgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē Minhenes "Bayern" ar 2:0 pārspēja Turīnas "Juventus" futbolistus, vēsta turnīra rīkotāji. Vēl divos pāros ceturtdaļfināli sāksies trešdien, bet Eiropas prestižākā klubu turnīra četras spēcīgākās komandas kļūs zināmas pēc nedēļas.

Parīzē mājiniekus no zaudējuma kompensācijas laika beigās izglāba Blaise Matuidi, pēc kura tāla sitiena bumba rikošetā nonāca Katalonijas kluba vārtos. Iepriekš šķietami droši "Barcelona" uzvarai bija Ksavi gūtie vārti, kad viņš 89.minūtē realizēja 11 metru soda sitienu un izvirzīja viesus vadībā ar 2:1. Rezultātu spēlē atklāja Lionels Mesi, kurš 38. minūtē pēc izcilas Dani Alveša piespēles no tuvas distances asā leņķī raidīja bumbu garām PSG vārtsargam Salvatorem Sirigu. Mesi nospēlēja tikai pirmo puslaiku, jo kājas cīpslas savainojuma dēļ argentīnieti nomainīja. Pirmo reizi izlīdzinājumu 79. minūtē mājiniekiem panāca Zlatans Ibrahimovičs, kurš gan bija tiesneša nefiksētā aizmugures stāvoklī, kad bumba pie viņa atlēca no vārtu staba pēc Tjagu Silvas sitiena.

Vācijas Bundeslīgas spēcīgākais klubs Minhenes "Bayern" bez sarežģījumiem apspēlēja Itālijas čempionāta līderus "Juventus". Vadībā mājinieki izvirzījās nepilnu pusminūti pēc spēles sākuma, kad Turīnas kluba vārtsargs Džanluidži Bufons nespēja tvert bumbu pēc Davida Albas sitiena no 25 metriem. "Bayern" pārsvaru 63.minūtē no tuvas distances divkāršoja Tomass Millers, kad Bufons bija atvairījis tālu Luisa Gustavo sitienu. "Juventus" spēlēja netipiski nedroši, kas viesiem neatstāja daudz izredžu gūt vismaz vienus vārtus un pirms atbildes cīņas uzlabot situāciju divu spēļu summā.

"Barcelona" rēķinās, ka Mesi jau drīzumā atkal varēs spēlēt un viņa savainojums nebūs smags. Galvenā trenera palīgs Hordi Roura pastāstīja, ka medicīniskās pārbaudes pasaulē labākajam futbolistam veiks trešdien, taču trauma nav liela. Pēc spēles Mesi rezervistu soliņu pameta neklibojot un gāja kopā ar pārējiem komandas biedriem. Barselonas komandā uz ilgāku laiku no sastāva izkrita centra pussargs Havjers Maskerano, kurš pēc sadursmes otrajā puslaikā laukumu pameta nestuvēs. Viņam savainoto ceļgala saišu dēļ būs jāizlaiž četras līdz sešas nedēļas.

Laukuma saimnieku lomās ceturtdaļfinālu pirmajās spēlēs trešdien būs divi Spānijas klubi - Madrides "Real" uzņems Turcijas "Galatasaray", savukārt "Malaga" tiksies ar Dortmundes "Borussia" no Vācijas.