PSG futbolisti Čempionu līgas astotdaļfināla mačā ļoti pārliecinoši pārspēj «Barcelona»

Pie negaidīti pārliecinošas uzvaras UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla mačā otrdien tika Francijas futbola čempione Parīzes "Saint-Germain" (PSG), kas savā laukumā ar 4:0 pārspēja Spānijas grandu "Barcelona".

Tikmēr otrā otrdienas astotdaļfināla mačā Portugāles klubs Lisabonas "Benfica" savā laukumā ar 1:0 pieveica Dortmundes "Borussia" no Vācijas.

Duelī Parīzē ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās kreatīvais argentīniešu pussargs Anhels di Marija. Pēc tik pārliecinoša zaudējuma "Barcelona" komandu no neveiksmes divu spēļu summā tagad var glābt tikai brīnums.

PSG vienība šo maču aizvadīja lieliski, būdama krietni pārāka pār "Barcelona" komandu. Jau dueļa ievadā Parīzes kluba futbolisti izcēlās ar augstu presingu, nedodot viesu spēlētājiem izpausties. Mājinieki ne tikai labi spēlēja aizsardzībā, bet arī vērpa bīstamus uzbrukumus, pāris reizes smailē tiekot Blaisam Matuidi. Francijas čempionu aktīvā spēle vainagojās panākumiem, kad 18.minūtē pēc lieliski izpildīta tiešā brīvsitiena nedaudz ārpus soda laukuma izcēlās di Marija.

Parīzes klubs turpināja tādā pašā garā, kamēr "Barcelona" futbolistiem reti kad atradās pretargumenti sāncenšu spēlei. Otros vārtus mājinieki iesita piecas minūtes pirms lielā pārtraukuma, kad pēc Spānijas komandas spēlētāju kļūdas vidējā zonā izcēlās PSG jaunieguvums nupat aizvadītajā transfēru logā Juliāns Drakslers.

Pēc pārtraukuma situācija laukumā nebija mainījusies un PSG turpināja būt labāka par pretiniekiem, kas 55.minūtē vainagojās ar vēl vieniem vārtiem - ar skaistu sitienu ārpus soda laukuma 3:0 panāca pirmo vārtu autors di Marija. Arī pēc saviem trešajiem vārtiem Francijas čempioni nedomāja iesēsties aizsardzībā un turpināja uzbrukt, kamēr "Barcelona" uzbrukuma zvaigznes spēlēja pagalam blāvi.

Mača 72.minūtē urugvajietis Edinsons Kavani panāca jau 4:0, kas nozīmēja pilnīgu "Barcelona" komandas fiasko. Kavani šosezon visos turnīros kopumā pamanījies gūt jau 34 vārtus, turklāt desmit no tiem bijuši pēdējās septiņās spēlēs.

Pašās spēles beigās "Barcelona" varēja atgūt vismaz vienus vārtus, taču Samiels Umtiti pēc stūra sitiena trāpīja pa vārtu konstrukciju.

Šajā cīņā laukuma saimniekiem PSG nevarēja palīdzēt Tiagu Mota, kuram mačs bija jāizlaiž iepriekš sapelnīto brīdinājumu dēļ, bet muskuļa trauma laukumā liedza doties aizsargam Tiagu Silvam. Tikmēr Katalonijas klubam savainoto sarakstā šobrīd ir Arda Turans, Havjers Maskerano un Aleikss Vidals.

PSG un "Barcelona" savā starpā spēlēja arī 2014./2015.gada sezonas Čempionu līgas ceturtdaļfinālā, kad Katalonijas klubs abos mačos uzvarēja ar 3:1 (mājās) un 2:0 (viesos), pēc tam tiekot līdz finālam un triumfējot turnīrā.

Aizvadītajā nedēļā PSG Francijas čempionāta spēlē ar 3:0 uzvarēja Bordo "Girondins" komandu, vietējā čempionātā ar 55 punktiem ieņemot otro vietu, par trīs punktiem atpaliekot no "Monaco" komandas.

Savukārt "Barcelona" komanda Spānijas čempionātā viesos ar 6:0 sagrāva "Alaves" futbolistus, turnīrā ar 48 punktiem esot otrajā vietā. Punkts vairāk ir Madrides "Real" komandai, taču tā aizvadījusi divas spēles mazāk.

Šīs sezonas UEFA Čempionu līgas grupu kārtā "Barcelona" bija labākā C apakšgrupā, izcīnot piecas uzvaras sešos mačos, kamēr PSG palika otrā A apakšgrupā, tiekot pie trīs panākumiem, bet vēl trīs reizes nospēlējot neizšķirti.

Zīmīgi, ka PSG komanda kluba vēsturē ne reizi nav zaudējusi UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla spēlē.

Otrā mačā otrdien "Benfica" mača beigās izturēja pretinieku spiedienu un ar 1:0 pieveica Dortmundes "Borussia".

Vienīgos vārtus šajā mačā guva Konstantins Mitroglu.

Šī mača sākumā aktīvāku sniegumu demonstrēja "Benfica" futbolisti, kuri gana prasmīgi jauca arī pretinieku uzbrukumus. Tiesa, šis mačs ne tuvu nebija tik aizraujošs kā duelis Parīzē, bet pirmā puslaika vidū lieliska iespēja atklāt rezultātu bija "Borussia" franču futbolistam Usmanam Dembelē.

Pirmā puslaika izskaņā viesi no Vācijas bija pārņēmuši iniciatīvu, ko gan nekādi neizdevās pārvērt vārtu guvumā. Tā vietā jau otrā puslaika sākumā nācās saņemt bumbu savos vārtos, jo pēc izpildīta stūra sitiena rezultātu atklāja Mitroglu.

Desmit minūtes vēlāk "Borussia" tika pie iespējas izpildīt 11 metru soda sitienu, taču Pjērs Emeriks Aubamejangs trāpīja tieši virsū vārtsargam.

Pamatlaika izskaņā "Borussia" uz "Benfica" vārtiem radīja pamatīgu spiedienu, tomēr viesi no Vācijas vismaz izlīdzināt rezultātu nespēja.

Pirms tam "Benfica" un Dortmundes "Borussia" savā starpā oficiālos starptautiskos mačos bija tikušās divas reizes, tālajā 1963./1964.gada sezonā mērojoties spēkiem Eiropas Čempionvienību klubu kausa izcīņas pirmajā kārtā, pārliecinoši ar 1:2, 5:0 uzvarot "Borussia" vīriem.

Pirms šī dueļa Dortmundes klubs Vācijas čempionāta spēlē sestdien ar 1:2 viesos zaudēja pastarītei "Darmstadt 98" komandai, bundeslīgas kopvērtējumā ar 34 punktiem ieņemot ceturto vietu, kamēr līderei Minhenes "Bayern" ir par 15 punktiem vairāk.

Savukārt "Benfica" Portugāles čempionātā piektdien ar 3:0 uzvarēja "Arouca" komandu un ar 51 punktu ir līdere, par punktu apsteidzot "Porto" klubu.

"Borussia" komandai gaidāmajā spēlē traumu dēļ nevarēja palīdzēt Mario Gece un Svens Benders, bet "Benfica" rindās savainojums bija Lisandro Lopesam.

Grupu kārtā "Borussia" bija labākā F apakšgrupā, kurā izcīnīja četras uzvaras, bet divus mačus noslēdza neizšķirti, kamēr "Benfica" bija otrā B apakšgrupā, izcīnot divas uzvaras, divas reizes spēlējot neizšķirti un divos mačos zaudējot.

Vēl divi astotdaļfināla dueļi tiks iesākti trešdien, kad Minhenes "Bayern" uzņems Londonas "Arsenal", bet pašreizējā turnīra čempione Madrides "Real" tiksies ar "Napoli". Savukārt nākamajā nedēļā Leverkūzenes "Bayer" uzņems Madrides "Atletico", Mančestras "City" spēlēs ar "Monaco" komandu, "Porto" uzņems Turīnas "Juventus", bet Anglijas čempione Lesteras "City" viesosies pie spāņu kluba "Sevilla".

UEFA Čempionu līgā izslēgšanas spēlēs līdz finālam uzvarētāji tiks noskaidroti divu maču summā, bet finālā tiks aizvadīta viena izšķirošā spēle.

Šīs sezonas UEFA Čempionu līgas fināls 3.jūnijā notiks Kārdifā, Velsā.

UEFA Čempionu līgas grupu kārtā 32 komandas bija sadalītas astoņās grupās. Pēc divu apļu spēlēm izslēgšanas spēlēs iekļuva katras grupas divas labākās komandas.

Pērn Čempionu līgā triumfēja Madrides "Real", kas finālā pēcspēles sitienu sērijā pārspēja citu Spānijas galvaspilsētas vienību "Atletico".