Premjerlīgas klubi nobalso pret naudīgāko dalībnieku iecerēto Anglijas futbola reformu

Visi 20 Premjerlīgas klubi trešdien vienbalsīgi noraidīja pretrunīgi vērtēto plānu, kas paredzēja pārveidot Anglijas klubu futbola sistēmu, vēstīja BBC.

Klubi vienojās nevirzīt tālāk "Liverpool" un "Manchester United" rosināto projektu, bet kopīgiem spēkiem veidot jaunu stratēģisko plānu Anglijas futbola finansēšanai. Sanāksmē arī nolēma piešķirt 50 miljonu mārciņu (55 miljonu eiro) Pirmajai un Otrajai līgai, kas pandēmijas apstākļos nonākušas finanšu grūtībās. Savukārt par atbalstu pēc Premjerlīgas otrajai spēcīgākajai jeb "Championship" līgai turpināsies sarunas. 

Rosinātais projekts paredzēja Premjerlīgā klubu skaitu samazināt līdz 18 vienībām pašreizējo 20 komandu vietā, kā arī atteikties no Anglijas Līgas kausa rīkošanas un Anglijas superkausa spēles, kurā ik gadu tiekas Premjerlīgas čempioni un Anglijas kausa ieguvēji. 

Anglijas futbola līga (EFL), kuras paspārnē notiek "Championship", Pirmās un Otrās līgas turnīri, saņemtu arī 250 miljonu mārciņu (277 miljonu eiro) vienreizēju maksājumu un 25% no visiem nākamajiem kopīgajiem televīzijas tiesību pārdošanas darījumiem. Savukārt Anglijas futbola federācija (FA) saņemtu 100 miljonu mārciņu (111 miljonu eiro) vienreizēju maksājumu negūto ienākumu kompensēšanai.

Tomēr vienlaicīgi ievērojami lielākas balstiesības iegūtu Premjerlīgas deviņi ietekmīgākie klubi, un tieši tādēļ iespējamo darījumu uzskatīja par varas pārņemšanu Anglijas futbolā.

Premjerlīgas vadītājs Ričards Māsterss pauda nožēlu par projektam veltīto smago publisko kritiku un solīja konstruktīvi turpināt vēsturiskās attiecības ar EFL. Savukārt FA priekšsēdētājs Gregs Klārks uzsvēra, ka pastāvēja šķeltnieciskas līgas izveidošanās draudi.

Pirmās un Otrās līgas klubiem piešķirtā palīdzība ļaus komandām nebankrotēt un līdz galam aizvadīt 2020./2021.gada sezonu. Pirmajā un Otrajā līgā klubiem ierasti lielu ienākumu daļu nodrošina biļešu un abonementu pārdošana, bet Covid-19 apstākļos līdzjutēju iekļūšana stadionos ir ierobežota. Finanšu palīdzība ietver gan bezprocentu aizdevumus, gan neatmaksājamus piešķīrumus. Jau iepriekš abas līgas saņēma 27 miljonu mārciņu (30 miljonu eiro) solidaritātes maksājumu, tādējādi kopējā atbalsta summa sasniegs 77 miljonus mārciņu (85 miljonus eiro).

Pārmaiņu plāni varētu būt raisījuši nesaskaņas arī Premjerlīgā, mazāk ietekmīgākajiem klubiem izjūtot apdraudējumu no līderiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti