Portugāles telpu futbolisti uzveic spāņus, Pasaules kausā sasniedz pusfinālu

Portugāles telpu futbola izlase pirmdien Viļņā ar 4:2 pagarinājumā uzvarēja spāņus Pasaules kausa ceturtdaļfinālā un saglabāja izredzes uz čempionu lauriem. Pamatlaikā portugāļi atspēlēja divu vārtu deficītu un pagarinājumā nodrošināja uzvaru, kas pavēra ceļu uz pusfinālu.

Rezultātu atklāja spāņi otrā puslaika sākumā - precīzi no tuvas distances sita Adolfo Fernandess, bet pāris minūtes vēlāk Adri Martiness precīzi izpildīja soda sitienu, panākot 2:0. Deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām nepārliecinoši nospēlēja Spānijas vārtsargs un Andre vienus vārtus atguva.

Portugāļiem izdevās izglābties un četras minūtes pirms pamatlaika beigu svilpes ar Zicki sitienu no vārtu priekšas panākt neizšķirtu. Savukārt pagarinājuma trešajā minūtē neveiksmīgi nospēlēja spānis Hosē Raja, raidot bumbu savos vārtos. Cenšoties atspēlēties, spāņi pagarinājuma pēdējās minūtēs uzbrukumā iesaistīja arī vārtsargu un samaksāja ar ceturto vārtu zaudējumu. Bumbu tukšajos vārtos raidīja Panī.

Pēdējo pusfinālistu vēlāk pirmdien Kauņā noskaidros Irānas un Kazahstānas valstsvienību duelī.

Jau vēstīts, ka svētdien pusfinālā iekļuva Brazīlijas un Argentīnas izlases, kas cīņā par kvalificēšanos titula mačam trešdien Kauņā tiksies savstarpējā spēlē.

Finālturnīrā startēja 24 komandas, kas sākotnēji tika sadalītas sešās grupās, kur izspēlēja apļa turnīru. Katras grupas divas spēcīgākās komandas un četras labākās trešās vietas ieguvējas iekļuva izslēgšanas pirmajā kārtā jeb astotdaļfinālā.

Pasaules kausa izcīņa Lietuvā noslēgsies ar finālspēlēm svētdien, 3. oktobrī.