Portugāles telpu futbola izlase pirmoreiz izcīna Pasaules kausu. Fināla svarīgākie mirkļi

Eiropas čempioni Portugāles telpu futbolisti svētdien Kauņā finālā ar 2:1 uzvarēja Argentīnas izlasi un pirmo reizi izcīnīja Pasaules kausu. Titula līdzšinējai īpašniecei Argentīnai neizdevās noturēties telpu futbola spēcīgākās valsts tronī.

Aktīvā presinga taktika ļāva Argentīnas izlasei vairāk kontrolēt bumbu un biežāk apdraudēt vārtus. Līdz pirmā puslaika vidum pa Portugāles vārtu stabu trāpīja Santjago Basile, taču draudīgus uzbrukumus spēja izveidot arī eiropieši. Par sitienu pretiniekam ar dūri noraidījumu pirmajā puslaikā nopelnīja Boruto, kas Argentīnu uz divām minūtēm atstāja mazākumā.

Panī izvirza Portugāles izlasi vadībā

Vairākuma pēdējās sekundēs Portugāli vadībā izvirzīja Panī.

Pēc pārtraukuma tuvu otrajam portugāļu vārtu guvumam bija Eriks, pārmetot bumbu pāri vārtsargam, bet trāpīja pa pārliktni.

Panī panāk Portugālei 2:0

Teicams Panī tālsitiens vārtu apakšējā stūrī ļāva portugāļiem otrā puslaika vidū pārsvaru divkāršot.

Anhels Klaudinjo gūst pirmos vārtus Argentīnai

Taču tajā pašā minūtē Anhels Klaudinjo solo uzbrukumā Argentīnai vienus vārtus atguva.

Centienos atspēlēties, Argentīnas izlase aizstāja vārtsargu ar laukuma spēlētāju un bīstami uzbruka, tomēr no zaudējuma nepaglābās. Pēdējās sekundēs argentīnieši vien trāpīja pa vārtu stabu.

Pusfinālā Portugāles valstsvienība uzveica Kazahstānu, turpretim argentīnieši bija pārāki par Brazīlijas izlasi.

Iepriekš svētdien finālā par 3.vietu Brazīlijas izlase uzvarēja Kazahstānu

Finālturnīrā Lietuvā startēja 24 komandas, kas sākotnēji tika sadalītas sešās grupās, kur izspēlēja apļa turnīru. Katras grupas divas spēcīgākās komandas un četras labākās trešās vietas ieguvējas iekļuva izslēgšanas pirmajā kārtā jeb astotdaļfinālā.