Portugāle ar neizšķirtu pret Irānas futbolistiem iekļūst astotdaļfinālā

Portugāles futbola izlase pirmdien Saranskā cīnījās neizšķirti 1:1 ar Irānu pēdējās kārtas spēlē B apakšgrupā un nodrošināja dalību Pasaules kausa astotdaļfinālā. Portugāļi grupā ieņēma 2.vietu un izslēgšanas turnīru sāks pret Urugvaju.

Pirmā puslaika beigās portugāļus vadībā izvirzīja Rikardu Kvarešma, bet jau mača kompensācijas laikā ar 11 metru soda sitienu Karims Ansarifards panāca izlīdzinājumu. Irāņiem bija iespēja arī izraut uzvaru, bet tā netika izmantota.

Portugāles valstsvienība ar līderi Krištianu Ronaldu vadībā centās jau spēles sākumā iegūt pārsvaru un bumba bija gandrīz tikai Eiropas čempionu rīcībā.

Žoau Mariu sit virs Irānas vārtiem

Labu iespēju portugāļi neizmantoja pēc Irānas vārtsarga Ali Beiranvanda un aizsarga Saīda Ezatolahi nesaprašanās. Pie sitiena tika Žoau Mariu, bet raidīja bumbu virs vārtiem.

Ramins Rezaejans soda sitienā netrāpa mērķī

Irāņi retāk atbildēja pretuzbrukumos. Gar vārtu augšējo stūri soda sitienā bumbu 22.minūtē raidīja Ramins Rezaejans.

Rikardu Kvarešma izvirza Portugāli vadībā

Toties puslaika beigās izcils Kvarešmas griezts sitiens no soda laukuma vārtu tālajā stūrī izvirzīja Portugāli vadībā.

Soda laukumā nogāž Krištianu Ronaldu

Lieliska iespēja nostiprināties vadībā Portugālei bija 51.minūtē, kad par Krištianu Ronaldu nogāšanu tiesnesis pēc video noskatīšanās piešķīra 11 metru soda sitienu.

Irānas vārtsargs tver Krištianu Ronaldu 11 metru soda sitienu

Tomēr irāņus glāba vārtsargs Beiranvands, tverot bumbu pēc Ronaldu sitiena.

Samans Godoss netrāpa Portugāles vārtos

Irānas izlase nekavējās sist pa vārtiem, līdzko radās iespējas. Samans Godoss 72.minūtē spēcīgi sita mazliet garām vārtu apakšējam stūrim.

Tiesnesis nesaskata pārkāpumu pret Samanu Godosu

Pāris minūtes vēlāk Portugāles pussargs Viljams Karvalju uz soda laukuma robežas nogāza Godosu, bet tiesnesis reaģēja tikai uz Irānas trenera neapmierinātību, norādot viņam nomierināties.

Pēc video atkārtojuma tiesnesis piešķir 11 metru soda sitienu uz Portugāles vārtiem

Izlīdzinājumu Irāna panāca kompensācijas laikā, kad tiesnesis pēc video skatīšanās nolēma, ka bumba soda laukumā trāpīja pa Sedrika Soareša roku.

Irāna ar 11 metru soda sitienu panāk izlīdzinājumu

No 11 metru atzīmes Ansarifards nekļūdījās.

Mehdi Taremi neizmanto iespēju gūt Irānai uzvaras vārtus

Irānai bija izcila iespēja izraut uzvaru un iekļūt astotdaļfinālā, taču kompensācijas laika izskaņā Mehdi Taremi no soda laukuma trāpīja vārtu tīklā no sāniem

Portugālei iekļūšanai izslēgšanas turnīrā pietika ar neizšķirtu, turpretim irāņiem bija nepieciešama uzvara. Neizšķirts Irānai derētu tikai gadījumā, ja Spānija ar lielāku vārtu starpību zaudētu Marokai.

Paralēli pēdējā spēlē grupā Kaļiņingradā neizšķirti 2:2 cīnījās Spānija un Marokas izlase, kurai tas ir pēdējais mačs turnīrā. Spāņiem tas nodrošināja pirmo vietu grupā un tikšanos ar Krieviju astotdaļfinālā.

Jau vēstīts, ka dienas pirmajās spēlēs par A apakšgrupas uzvarētāju kļuva Urugvaja, kas ar 3:0 pārspēja arī astotdaļfinālā tikušo Krievijas izlasi. Trešo vietu grupā ieguva Saūda Arābija ar uzvaru 2:1 pār Ēģipti.

Tādējādi Urugvaja astotdaļfinālā spēlēs ar B apakšgrupas otro spēcīgāko komandu Portugāli, bet krievu pretinieki būs B apakšgrupas uzvarētāji spāņi.

Priekšsacīkstēs 32 valstsvienības ir sadalītas astoņās grupās, kur katra izlase aizvadīs trīs spēles. Pa divām labākajām katras grupas komandām pēc apļa izspēles nonāks astotdaļfinālā un cīņu par trofeju turpinās izslēgšanas turnīrā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 15.jūlijā finālspēlē Maskavā, bet līdz tam spēles spēles risināsies 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos. Pasaules kausa izcīņas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.