«Porto» futbolisti Čempionu līgā izslēdz no cīņas «Juventus», tālāk tiek arī «Borussia»

Vācijas bundeslīgas vienība Dortmundes "Borussia" un "Porto" no Portugāles otrdien kā pirmās sasniedza UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālu.

Dortmundes "Borussia" otrajā astotdaļfināla spēlē mājās spēkojās neizšķirti 2:2 ar Spānijas klubu "Sevilla". Pirmajā duelī pārāka ar 3:2 bija "Borussia", bet divu spēļu summā rezultāts ir 5:4 Vācijas komandas labā.

Lukass Okamposs jau spēles trešajā minūtē vadībā varēja izvirzīt Spānijas klubu, bet Mārvins Hics pēdējā brīdī pamanīja sitienu no ne pārāk tālas distances un atvairīja bumbu. Mača 35.minūtē Marko Roiss bumbu iepretim tukšiem vārtiem nogādāja pie talantīgā norvēģa Ērlinga Brauta-Holanna, kurš bija nekļūdīgs.

Norvēģu zvaigzne uzņemto tempu nemazināja arī pēc pārtraukuma un otrā puslaika trešajā minūtē panāca 2:0. Uzbrucējs soda laukumā saņēma bumbu un no tuvas distances raidīja to vārtu labajā stūrī, vārtsargam paliekot bezspēcīgam. Īsi pēc tam ar VAR tehnoloģijas palīdzību tiesnešiem izdevās secināt, ka vārti nav jāskaita.

Spēles 52.minūtē tiesnesis vēlreiz devās izmantot VAR tehnoloģijas palīdzību un lēma, ka "Borussia" ir tiesīga izpildīt 11 metru soda sitienu. Brauts-Holanns šo iespēju neizmantoja, bet soģis īsi pēc tam paziņoja, ka "pendele" ir jāatkārto. Brauts-Holanns vēlreiz pieteicās izpildīt "pendeli" un šoreiz to darīja nekļūdīgi, noformējot 2:0.

Aptuveni 21 minūti līdz spēles beigām savā soda laukumā šķietami "tīri" pretinieku atbruņoja Emre Kans, bet tiesnesis bija citās domās un nozīmēja "pendeli" uz Vācijas kluba vārtiem. 11 metru soda sitienu realizēja Jusefs en Nesjri, kurš kompensācijas laika sestajā minūtē panāca izlīdzinājumu, bet "Sevilla" vienībai ar to nepietika, lai sasniegtu ceturtdaļfinālu.

Brauts-Holanns otrdien guva savus 20.vārtus UEFA Čempionu līgā. Pirms 21 gada vecuma sasniegšanas par vieniem vārtiem mazāk guvis francūzis Kiljans Mbapē. Norvēģis 14 Čempionu līgas spēlēs guvis 20 vārtus, kas ir visu laiku labākais sniegums.

UEFA Čempionu līgā līdz šim spēlējuši aptuveni 7389 spēlētāji, bet norvēģu talants ir vienīgais futbolists, kuram divus vārtus izdevies gūt četros mačos pēc kārtas.

Otrā astotdaļfināla mačā Turīnas "Juventus" mājās pamatlaikā ar 2:1 uzvarēja "Porto" no Portugāles, bet iepriekšējā duelī savā laukumā ar 2:1 pārāka bija Portugāles komanda. Šī iemesla dēļ abas komandas aizvadīja papildlaiku, kas arī noslēdzās neizšķirti 1:1.

Divu spēļu summā rezultāts bija 4:4, kas derēja "Porto", jo vienība viesos guva vairāk vārtu.

Mača pirmajās septiņās minūtēs solīdas vārtu gūšanas iespējas bija abām komandām, bet aktīvā spēle pirmos atalgoja viesus. 17.minūtē savā soda laukumā noteikumus pārkāpa Merihs Demirals, bet divas minūtes vēlāk no 11 metru atzīmes "Porto" vadībā izvirzīja Serhio Oliveira. Mača 27.minūtē pa viesu vārtiem bīstamu sitienu izdarīja Alvaro Morata, tomēr rezultāts palika nemainīgs. Arī "Porto" puslaika beigās izveidoja labu vārtu gūšanas epizodi, bet 45 minūtes noslēdzās par labu viesiem.

Otrā puslaika ceturtajā minūtē Krištianu Ronaldu soda laukumā piespēlēja Federiko Čiesam, kurš no tuvas distances panāca izlīdzinājumu. 54.minūtē otro dzelteno kartīti nopelnīja Mehdi Taremī, bet trīs minūtes vēlāk Čiesa norībināja vārtu stabu. Kad spēlēt bija atlicis aptuveni 25 minūtes, soda laukumā Čiesam piespēlēja Huans Kvadrado. Čiesa necentās bumbu apturēt un ar galvu to raidīja vārtu tīklā, kas "Juventus" ļāva panākt neizšķirtu divu spēļu summā.

Kompensācijas laika pirmajā minūtē "Juventus" izdevās gūt trešos vārtus, taču soģis nosvilpa aizmugures stāvokli, rezultātam paliekot nemainīgam. Divas minūtes vēlāk Kvadrado sistā bumba atdūrās pret vārtu pārliktni.

Papildlaika pirmajās 15 minūtēs vārti netika gūti, bet abas komandas kārtīgu izrādi sarīkoja pēdējās piecās minūtēs. Mača 115.minūtē Oliveira no aptuveni 23 metriem izpildīja brīvsitienu, kurā nolēma bumbu raidīt pa zālāju. Bumbu izlidoja starp Ronaldu kājām un ielidoja vārtu kreisajā apakšējā stūrī. Divas minūtes vēlāk "Juventus" pie "Porto" vārtiem izpildīja stūra sitienu. "Otrajā stāvā" prasmīgākais bija Adrjēns Rabjo, kurš ar galvu vēlreiz panāca neizšķirtu.

"Juventus" vēl pēdējā papildlaika minūtē ar brīvsitiena palīdzību bija iespēja izraut uzvaru, taču turīnieši nespēja atrast labu sitiena pozīciju un piedzīvoja negaidītu zaudējumu.

"Juventus" otrdien kļuva tikai par ceturto komandu vēsturē, kurai Eirokausos mājas spēlēs izdevies gūt vismaz 500 vārtus. Minhenes "Bayern" guvusi 577 vārtus, "Barcelona" rēķinā ir 704, bet Madrides "Real" ar 726 vārtiem ir līdere.

Astotdaļfināla pirmās spēles notika 16., 17., 23. un 24.februārī, bet atbildes mači gaidāmi 9., 10., 16. un 17.martā.

Ceturtdaļfinālā iekļūs tā komanda, kas divu spēļu summā izcīnīs uzvaru. Ceturtdaļfinālu un pusfinālu izloze paredzētas 19.martā.

Fināla spēle Stambulā plānota 29.maijā. Turcijas lielākajā pilsētā Čempionu līgas finālam bija jānotiek jau pērn, bet Covid-19 izplatības dēļ izšķirošās spēles tika aizvadītas Lisabonā.

Čempionu līgas uzvarētāja nodrošinās sev vietu nākamās sezonas pamatturnīrā. Tāpat čempioniem UEFA Superkausā būs jāspēkojas ar Eiropas līgas čempioni. Klubs, kas šosezon uzvarēs Čempionu līgā, nodrošinās sev vietu arī FIFA Klubu pasaules kausā.

Pērn Čempionu līgas finālā Minhenes "Bayern" Lisabonā ar 1:0 uzvarēja PSG.