Pirmās līgas komanda «Auda» Latvijas kausa astotdaļfinālā aptur «Metta» futbolistus

Latvijas futbola pēc spēka otrās līgas jeb Nākotnes līgas (iepriekš – pirmās līgas) komanda "Auda" svētdien sasniedza "Atbildīgas spēles" Latvijas kausa ceturtdaļfinālu.

"Auda" Baldones vidusskolas stadionā notikušajā astotdaļfināla mačā ar rezultātu 3:1 (2:0) pārspēja virslīgas komandu "Metta".

Pirmā puslaika vidū "Auda" ar precīzu 11 metru soda sitienu vadībā izvirzīja Daniils Ulimbaševs, kurš realizēja Svetoslava Čugunova nopelnīto "pendeli". Mača 36. minūtē pēc pretuzbrukuma 2:0 panāca Bogdans Samoilovs, vārtu guvumā piespēlējot Aleksejam Davidenkovam.

Otrajā puslaikā, 64. minūtē, Olabandžo Ogundži ar spēcīgu sitienu panāca jau 3:0, bet četras minūtes vēlāk "Auda" nespēja izraidīt bumbu no sava soda laukuma, kas Babam Musā ļāva vienus vārtus atgūt.

Tikmēr valsts čempione "Riga" viesos ar 3:1 (1:0) uzvarēja citu Nākotnes līgas komandu "Tukums 2000"/TSS.

Rīdziniekiem uzvara nenāca viegli, jo izvirzīties vadībā izdevās vien 41. minūtē pēc Žana Batista Leo gūtajiem vārtiem. Vēl lielākas galvassāpes sagādāja 71. minūtē Ričarda Korzāna gūtie vārti – 1:1.

Tomēr 79. un 81. minūtē viesiem izcēlās Felipe Brisola un pirmo reizi "Riga" kreklā arī Junusa Muritala, rīdziniekiem izdarot nopietnu pieteikumu uzvarai.

Savu pirmo maču "Riga" sastāvā aizvadīja iepriekšējā sezonā Francijas augstākās līgas klubā "Dijon" spēlējušais Kongo izlases malējais aizsargs Glodijs Muzinga.

Citā spēlē "Albatroz"/"Jelgava" viesos ar rezultātu 2:0 (0:0) uzvarēja "Rēzeknes" futbolistus. Vārtus otrajā puslaikā guva Danila Patijčuks un Mārcis Peilāns.

Jau ziņots, ka sestdien "Daugavpils" ar 1:0 uzvarēja Jūrmalas "Spartaku", "Dinamo Rīga" ar 2:0 bija pārāka pār Valmieras komandu "Spēks", bet trofejas glabātāja "Liepāja" ar 3:0 pieveica "Smiltene"/BJSS futbolistus.

Pirmdien savā starpā tiksies "Skanstes SK" un RFS.

Izlozē noskaidrojās, ka automātisku ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu saņem "Valmieras" komanda.

Ceturtdaļfināla spēles notiks 21. un 22. augustā, pusfināls – 19. septembrī.

Latvijas kausa izcīņas vēsturē kopš 1936. gada pie prestižās trofejas tikušas 38 dažādas klubu komandas, bet kopš valsts neatkarības atgūšanas kausu virs galvas cēlušas 12 dažādas vienības.

Iepriekšējā sezonā kausa izcīņā triumfēja "Liepāja", kas finālā pārspēja "Ventspili".

Šī gada sacensību fināls 24. oktobrī notiks "Daugavas" stadionā Rīgā. Iepriekšējo reizi Latvijas kausa fināls "Daugavas" stadionā notika 2018. gada 24. oktobrī, kad "Riga" pēcspēles sitienu sērijā uzvarēja "Ventspili".