Pirmajā līgā nonākušajai «Skonto» atceļ aizliegumu reģistrēt jaunus futbolistus

Pēc ilgstošiem finanšu sarežģījumiem pirmajā līgā nonākušajam futbola klubam "Skonto" daļēja saistību nokārtošana palīdzēja atgūt iespēju reģistrēt jaunus spēlētājus, otrdien informēja Latvijas futbola federācijas (LFF) Disciplinārlietu komisija (DK). Vēl marta vidū DK atstāja spēkā aizliegumu klubam reģistrēt jaunus spēlētājus nenokārtotu parādu spēlētājiem dēļ.

Pirms Lieldienām LFF DK saņēma "Skonto" FC vēstuli, kurā klubs informēja par parādsaistību daļēju izpildi un pievienoja dokumentus, kas to apliecina. Atlikušie parādi klubam jānokārto līdz marta beigām, savukārt sezonas starts pirmās līgas turnīrā "Skonto" paredzēts svētdien, 3.aprīlī pret FK "Ogre".

LFF DK priekšsēdētājs Vitālijs Liholajs aģentūrai LETA pastāstīja, ka lēmums atļaut pieteikt "Skonto" jaunus spēlētājus pieņemts pēc kluba iesniegtajiem maksājumu uzdevumiem, kuri apliecinājuši, ka klubs noteiktajā termiņā sedzis daļu parāda Valsts ieņēmumu dienestam (VID). Tāpat klubs iesniedzis LFF DK dokumentus, kas apstiprina, ka tā rīcībā drīz nonāks finanses, kas ļaus turpināt pildīt saistības pret saviem kreditoriem, arī pret futbolistiem, kuriem nav izmaksāts atalgojums. Ja "Skonto" turpmāk tomēr saistības nepildīs, LFF DK varētu ieviest citas soda sankcijas, sākot no aizlieguma veikt spēlētāju pārejas, beidzot ar punktu atņemšanu.

"Skonto" FC jau iepriekš lūdza atļaut pieteikt jaunus spēlētājus, taču nespēja iesniegt dokumentus, kas apliecinātu kluba parādsaistību dzēšanu atbilstoši ar spēlētājiem noslēgtajiem grafikiem. Tādēļ LFF Klubu licencēšanas administrācijas un LFF Spēlētāju statusa un pāreju komisijas ieskatā bija pietiekoši daudz apstākļu, lai liegtu "Skonto" FC pieteikt jaunus spēlētājus.

Jau vēstīts, ka LFF Klubu licencēšanas komisija iepriekš piešķīra “Skonto” FC licenci dalībai pirmās līgas čempionātā 2016.gadā. Licenci gan piešķīra ar papildu nosacījumiem - klubam jāiesniedz LFF maksājumu dokumenti, kas apliecina parādsaistību izpildi pret kluba darbiniekiem un spēlētājiem, kā arī Valsts ieņēmumu dienestu.

Futbola klubu “Skonto” jau ilgstoši vajā finanšu problēmas, spēlētājiem aizkavējās algu izmaksas, un tādēļ klubam tika atteikta dalība 2016.gada virslīgas čempionātā. Arī iepriekšējos gados "Skonto" ne bez problēmām tika pie licences dalībai virslīgā.

"Skonto" ir vistitulētākā un viena no atpazīstamākajām Latvijas futbola komandām, turklāt pērn par spīti parādiem tā virslīgā finišēja otrajā vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti