Peru futbola izlase nodrošina pēdējo ceļazīmi uz Pasaules kausa finālturnīru

Peru futbola izlase trešdien izcīnīja ceļazīmi uz 2018.gada Pasaules kausa finālturnīru, līdz ar to kļuvušas zināmas visas 32 valstsvienības, kuras nākamgad cīnīsies par prestižo trofeju. Peru kvalifikācijas turnīra starpkontinentālo pārspēļu atbildes cīņā savā laukumā ar 2:0 pārspēja Jaunzēlandi, ar tādu pašu rezultātu svinēdama uzvaru divu spēļu summā.

Mača rezultātu 28.minūtē atklāja Džefersons Farfans, kurš bumbu pretinieku vārtos raidīja no aptuveni 13 metriem. Otros vārtus mājinieki guva 65.minūtē, kad bumba pēc stūra sitiena nonāca Kristiana Ramosa rīcībā, Peru aizsargam triecot to pretinieku cietoksnī.

Peru piedalīsies savā piektajā finālturnīrā un pirmajā kopš 1982.gada.

Peru pārspēlēs piedalījās bez sava labākā spēlētāja Paolo Gverrero, jo pieredzējušais uzbrucējs patlaban izcieš 30 dienu diskvalifikāciju pēc pozitīvām dopinga analīzēm.

Peru pārspēlēs iekļuva kā piektā labākā Dienvidamerikas zonas komanda, kamēr Jaunzēlande viegli uzvarēja visus pretiniekus Okeānijas zonas kvalifikācijā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka starpkontinentālo pārspēļu otrajā duelī Austrālijā divu spēļu summā ar 3:1 pārspēja Hondurasu.

Līdz ar Peru uzvaru zināmas visas 32 nākamā gada Pasaules kausa finālturnīra dalībnieces.

No Eiropas zonas ceļazīmes uz Pasaules kausu ieguvušas Beļģija, Vācija, Anglija, Spānija, Polija, Islande, Serbija, Portugāle, Francija, Šveice, Horvātija, Zviedrija un Dānija.

No Dienvidamerikas zonas kvalificējās Brazīlija, Urugvaja, Argentīna, Kolumbija un Peru.

Tikmēr no Āfrikas finālturnīrā iekļuvušas Nigērija, Ēģipte, Senegāla, Tunisija un Maroka, no Āzijas - Irāna, Japāna, Dienvidkoreja, Saūda Arābija un Austrālija, savukārt Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību zonas (CONCACAF) zonā ceļazīmes izcīnīja Meksika, Kostarika un Panama.

Vieta turnīrā ir garantēta arī mājiniecei Krievijai.