Pēcpusdienā spriedīs par jauno futbola valstsvienības treneri

Latvijas futbola izlase jau kādu laiku ir bez galvenā trenera. Tomēr ceturtdien situācija, visticamāk, mainīsies. Nepilnu nedēļu pēc jaunā Latvijas Futbola federācijas prezidenta Kaspara Gorkša iecelšanas amatā varētu tikt paziņots tā futbola speciālista vārds, kurš turpmāk vadīs Latvijas izlasi. 

Latvijas Futbola federācija ceturtdien pēcpusdienā, visticamāk, paziņos treneri, kurš pārņems neveiksmīgi spēlējošās nacionālās izlases grožus. Kā zināms, iepriekšējais izlases treneris Aleksandrs Starkovs tika atbrīvots no amata pēc kaunpilnā zaudējuma Gibraltāram. Potenciālo izlases treneru vidū medijos minēti vairāki Latvijā iepriekš strādājuši speciālisti.

Pēcpusdienā spriedīs par jauno futbola treneriMāris Bergs

  Sarunā ar Latvijas Radio viens no federācijas valdes locekļiem Māris Verpakovskis pastāstīja, kā norisinājās kandidātu atlase izlases trenera amatam.

  „Tika vērtēts pēc tā, cik tas ir labs vai slikts treneris un cik viņš būtu šobrīd piemērots Latvijas izlasei. Netika skatīts, no kuras puses viņš nācis,” par atlasi izteicās Verpakovskis. Viņš arī neslēpj, ka dažus potenciālos trenerus izvirzīja Futbola federācijas prezidenta amata kandidāti.

  „Šobrīd jau ir viens izteikts favorīts,” teica Verpakovskis. Viņš norādīja, ka tika veiktas intervijas ar pieciem kandidātiem, no kuriem izkristalizējās viens izteikts līderis. „Principā vienbalsīgi piekritām, ka šī kandidatūra būtu vispiemērotākā šī brīža Latvijas izlasei,” teica bijušais futbolists.

  Potenciālo treneru vārdi tiek turēti visai stingrā slepenībā, un pagaidām visi publiski apspriestie varianti ir tikai minējumi. Tomēr situācija trenera meklējumos joprojām ir visai sarežģīta. Pagājušajā sestdienā Latvijas Radio 1 raidījumā „Piespēle” jaunais federācijas prezidents Kaspars Gorkšs un vēlēšanās zaudējušais Krišjānis Kļaviņš diskutēja par aktuālākajiem jautājumiem pašmāju futbolā.

  Kļaviņš skaidroja, ka zina visus šos kandidātus, tomēr nevēlas, lai kāds no viņiem kļūtu par futbola valstsvienības vadītāju. „Es ceru, ka Kaspars iejauksies un neviens no šiem pieciem [kandidātiem] nekļūs par jauno izlases treneri,” sacīja Kļaviņš. „Ir pieci ārzemju speciālisti, bet es ceru, ka Kaspars atradīs kādu, kurš ir pelnījis kļūt par izlases treneri, un nepakļausies tās darba grupas lietām, kas ir dabūjuši šos piecus kandidātus,” viņš turpināja kritizēt potenciālos izlases trenerus. „Tur nav neviena, kurš būtu autoritatīvs Eiropas futbolā,” viņš piebilda.

  Pēc Starkova atlaišanas sekoja milzīgs publisks spiediens, ka jaunajam trenerim jābūt no Rietumeiropas. Tikmēr medijos pavīdēja informācija, ka par jauno izlases treneri varētu kļūt ukrainis Romāns Grigorčuks. Tieši ukraiņu trenera vadībā Ventspils futbola klubs 2009. gadā iekļuva UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā, kas joprojām ir augstākais sasniegums Latvijas klubu futbolā.

  Sava teikšana trenera meklējumos ir arī jaunajam federācijas vadītājam.

  „Es izteicu viedokli par kaut kādiem man zināmiem speciālistiem. Es izvirzīju un vienmēr augsti esmu vērtējis Romānu Grigorčuku, un es nekad to neslēpu,” teica jaunais federācijas prezidents, piebilstot, ka šis speciāls nav šo piecu kandidātu sarakstā.

  Gorkšs arī solīja iepazīties plašāk ar kandidātiem, noskatoties intervijas ar tiem, kā arī izteikt savu viedokli par situācijas tālāko attīstību.

  Vai Gorkšs akceptēs piedāvāto trenera amata kandidātu un Latvijas izlase šodien tik tiešām tiks pie sava jaunā vadītāja, redzēsim tikai pēcpusdienā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Futbols
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti