Pēc Gorkša atbrīvošanas Futbola federācijā jāmeklē risinājums darbības nodrošināšanai

Latvijas Futbola federācija (LFF) pēc prezidenta Kaspara Gorkša atstādināšanas ir palikusi bez amatpersonas ar paraksta tiesībām, jo biedrībai nav arī pilntiesīga ģenerālsekretāra un vēlēšanu kongress būs tikai 2020.gada aprīlī.  Federācijā meklē risinājumus, kas ļautu pilnvērtīgi strādāt, kā arī uzskata, ka iztiks bez gadā piektā ārkārtas kongresa, kurā varētu mainīt organizācijas statūtus.

Jau pirms balsojuma par līdzšinējā LFF prezidenta Kaspara Gorkša atstādināšanu advokāts Mārtiņš Kvēps ceturtdien ārkārtas kongresā no tribīnes delegātus brīdināja, ka, paliekot bez prezidenta, var  iestāsies varas vakuums un federācija paliks bez paraksta tiesībām. Turpmāk augstākās LFF amatpersonas būs viceprezidenti Arturs Zakreševskis un Sergejs Kovaļovs, kam paraksta tiesību nav.

Latvijas futbolā jāmeklē juristu palīdzībaInita Kresa-Katkovska

  LFF administrācijas vadītājs Mareks Gruškevics, kurš ar iepriekšējā prezidenta rīkojumu līdz noteiktam termiņam pilda ģenerālsekretāra pienākumus, atzina, ka šobrīt svarīgākais ir nodrošināt federācijas ikdienas darbu. Jāveic maksājumi, piemēram, alga darbiniekiem, bet personas ar paraksta tiesībām nav.

  Lai atrastu organizācijā paraksta tiesīgo personu, valdei jāspēj pieņemt tādi lēmumi, kuri vispirms jāvirza uz Uzņēmuma reģistru, pēc tam jābrīdina arī starptautiskās futbola organizācijas FIFA un UEFA, kā arī lēmumiem jāatbilst LFF statūtiem un Latvijas likumiem.

  Gruškevics uzsvēra, ka varas neesamība federācijā pēc iespējas ātrāk jāatrisina.

  Katram juristam esot savs viedoklis, kā šajā situācijā rīkoties, un valde šo jautājumu cer atrisināt pirmdien ārkārtas sēdē, Latvijas Radio apstiprināja LFF viceprezidents Arturs Zakreševskis. Viņš piebilda, ka līdz pirmdienai LFF neviens federācijas dokumentus neparakstīs.

  Lai mainītu statūtus, par to jānobalso vismaz divām trešdaļām federācijas biedru. Zakreševskis nav pārliecināts, vai šogad notiks vēl viens ārkārtas kongress. Starptautiskās futbola organizācijas gan likušas saprast, ka  Latvijas futbolam jauni statūti būtu jāapstiprina vēl šogad.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Futbols
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti