Pasaules kausa izcīņas pirmā grupas spēļu kārta noslēdzas ar Senegālas panākumu

Pasaules Kausa izcīņas pēdējās pirmās grupu turnīra kārtas spēlē Senegālas izlase ar 2:1 apspēlēja Polijas valstsvienību.

Pirmie vārti Polijas vārtos ielidoja rikošetā no sava spēlētāja, bet otros guva Senegālas uzbrucējs Majē Niangs.

Poļiem vienīgos vārtus mača izskaņā guva Gžegožs Krihovjaks.

Spēles ievadā izteikts pārsvars nebija nevienai no vienībām. Abu komandu pārstāvjiem ik pa brīdim izdevās bumbu pavirzīt tuvāk pretinieku vārtiem, taču ne vārtos iekšā.

Abas komandas pieturējās pie izteikta aizsardzības futbola, līdz pretuzbrukums padevās Senegālas vienībai. Spēcīgs bumbas raidījums trāpīja Tjago Rankelam Cjonekam un rikošetā no poļa atlēca pretkustībā vārtsargam. Uzgavilēt varēja Senegālas līdzjutēji, Āfrikas vienībai izvirzoties vadībā.

Pēc rikošeta bumba nonāk Polijas vārtos

Līdz pārtraukumam poļi centās atgriezt neizšķirtu uz rezultāta tablo, taču tas neizdevās, atpūtā līksmā nosakņojumā dodoties senegāliešiem.

Otrajā puslaikā poļi steidza atgūt zaudēto, kad pēc pārkāpuma tika iegūta iespēja izpildīt standartsituāciju netālu no soda laukuma. Roberts Levandovskis veica spēcīgu sitienu vārtu rāmī, taču vārtsargs bija uzdevumu augstumos.

Levandovska sitienu atvaira vārtsargs

Poļi pamazām nostiprināja savu pārsvaru, spiežot Senegālu vienkārši izspēlēt bumbu prom. Pēc tāla bumbas raidījuma no Senegālas aizsardzības zonas poļi atspēlēja bumbu vārtsargam, taču to gaidīja Niangs, kas lielā ātrumā steidza iegūt bumbu pirms poļu vārtsarga, kas viņam izdevās, nonākot vienatnē pret tukšiem vārtiem.

Niangs pārsteidz pretiniekus ar lielu ātrumu

Atlikušajā mača gaitā iniciatīva pārliecinoši bija poļiem, kas centās atgūties, savukārt Senegāla bija pārgājusi aizsardzībā, domājot par rezultāta noturēšanu.

Vien pāris minūtes pirms spēles laika beigām pēc centrējuma vārtus guva Krihovjaks, beidzot atklājot Polijas rēķinu.

Krihovjaks atgriež cerības poļiem

Senegāla vienīgo reizi Pasaules kausa izcīņa piedalījās 2002. gadā, tiekot sacensību ceturtdaļfinālā.

Savukārt Polijai šī būs astotā Pasaules kausa izcīņa. Vienība divas reizes ieņēmusi trešo vietu, taču pēdējo reizi tas notika 1982. gadā.  Polijai nebija izdevies kvalificēties nedz 2010., nedz 2014. gada čempionātiem.

Jau ziņots, ka sestdien šīs grupas mačā Japāna ar 2:1 pieveica Kolumbiju.