Pasaules kausa īpašniece Vācija pēc zaudējuma Dienvidkorejai dodas mājās

Pirms četriem gadiem Pasaules kausu ieguvusī Vācijas izlase trešdien Kazaņā ar 0:2 zaudēja Dienvidkorejas futbolistiem un atvadījās no finālturnīra jau grupas kārtas izskaņā. Grupā pēdējā vietā palikušās Vācijas neveiksme nozīmē, ka no F apakšgrupas izslēgšanas turnīrā tika arī Meksika, kas paralēlā mačā zaudēja zviedriem.

Jau mača kompensācijas laikā Dienvidkorejai uzvaru pretuzbrukumā nodrošināja Kims Jongvons. Pēdējās sekundēs vācieši metās uz priekšu visiem spēkiem, atstājot tukšus vārtus, kuros iesita Sons Hengmins.

Četrkārtējā Pasaules kausa ieguvēja Vācijas izlase nepārsteidza, vairāk pārvaldot bumbu un veidojot uzbrukumus, kam gan pietrūka asuma.

Manuels Noiers nedroši nospēlē Vācijas vārtos

Pirmā bīstamā situācija bija pie Vācijas vārtiem bija 19.minūtē, kad vārtsargs Manuels Noiers nesavaldīja bumbu, bet paspēja to atsist, pirms klāt bija uzbrucējs Sons Hengmins.

Dienvidkorejas izlasi glābj vārtsargs

Vācieši vistuvāk vārtu guvumam pirmajā puslaikā bija 40.minūtē - uz mirkli neitrālai bumbai vārtsarga laukumā pirmais klāt tika vārtsargs Čo Hjunvū, apsteidzot Matsu Hummelu.

Čo Hjunvū lēcienā atvaira sitienu

Čo glāba Dienvidkorejas izlasi 48.minūtē, lēcienā aizsniedzoties līdz Leona Goreckas sistajai bumbai.

Matss Hummelss netrāpa no Dienvidkorejas vārtu priekšas

Visus vāciešu centienus Dienvidkorejas izlase aizsardzībā droši neitralizēja, liedzot pretiniekiem nonākt labās sitiena pozīcijās. Viena no retajām iespējām Vācijai bija 87.minūtē, tomēr Matss Hummelss ar galvu pēc centrējuma sita neprecīzi.

Kims Jongvons izvirza Vāciju vadībā

Savukārt kompensācijas laika 3.minūtē Kims sarūgtināja visus Vācijas fanus. Vārtu guvums gan tika ieskaitīts tikai pēc video skatīšanās.

Sons Hengmins iesit tukšos Vācijas vārtos

Atstājot tukšus vārtus, Vācijas izlase metās uz priekšu, bet samaksāja par to otro vārtu zaudējumu, kas gan vairs neko neizšķīra.

Paralēli Jekaterinburgā Zviedrijas izlase uzvarēja Meksiku un ieguva pirmo vietu grupā. Otrajā pozīcijā ierindojās arī astotdaļfinālā tikušie meksikāņi, bet kā 3.vietas ieguvēja grupā mājup dosies Dienvidkoreja.

Vācijai tikšanai izslēgšanas turnīrā būtu derējusi jebkāda uzvara pēdējā spēlē.

Priekšsacīkstēs 32 valstsvienības ir sadalītas astoņās grupās, kur katra izlase aizvadīs trīs spēles. Pa divām labākajām katras grupas komandām pēc apļa izspēles nonāks astotdaļfinālā un cīņu par trofeju turpinās izslēgšanas turnīrā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 15.jūlijā finālspēlē Maskavā, bet līdz tam spēles spēles risināsies 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos. Pasaules kausa izcīņas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.