Pasaules kausa īpašniece Francijas futbola izlase triumfē arī Nāciju līgā

Francijas futbola izlase svētdien Milānā triumfēja UEFA Nāciju līgas otrajā - 2020./2021.gada - sezonā. Francijas futbolisti "San Siro" stadionā ar 2:1 pārspēja Spāniju.

Pirmo reizi mača rezultāts tiks izmainīts 64.minūtē, kad pēc francūžu izniekotas iespējas 1:0 panāca Spānija. Pēc tālas Serhio Busketa piespēles bumba nonāca pie Mikela Ojarsavala, kurš, viegli apspēlējot Dajo Upamekamo, raidīja to mērķī.

Pāris minūtes vēlāk pēc Kiljana Mbapē piespēles Karims Benzemā no soda laukuma stūra iegrieza bumbu vārtos un panāca 1:1. Unajs Simons ar pirkstu galiem aizskāra bumbu, taču ar to nebija gana, lai liegtu Didjē Dešāna vadītajiem vīriem izlīdzināt rezultātu.

Desmit minūtes pirms pamatlaika beigām, asistējot Teo Ernandesam, viens pret Simonu aizgāja Mbapē, kurš bija nekļūdīgs - 2:1. Noskatoties videoatkārtojumu, tika konstatēts, ka aizmugures situācijas nebija, tādējādi Francija ieguva vadību.

Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Ojarsavalam bija iespēja panākt 2:2, taču Igo Lorī liedza spānim otro reizi mačā pārspēt viņu. Lorī uzdevumu augstumos bija arī pēdējās minūtēs, kad neļāva spāņiem izlīdzināt rezultātu.

Francijas izlases uzbrucējs Antuāns Grīzmans svētdien aizvadīja savu 100.spēli valstsvienībā. "Simtnieku" klubiņā ir arī Lorī, kuram tagad aiz muguras ir 134 mači, par astoņiem mazāk nekā rekordistam Lilianam Tiramam.

Pirms tam bronzas duelī Itālija ar rezultātu 2:1 uzvarēja Beļģiju.

Arī šajā mačā visi vārti tika gūti otrajā puslaikā. Itāļus 46.minūtē priekšā izvirzīja Nikolo Barella, bet 65.minūtē ar precīzu 11 metru soda sitienu 2:0 panāca Domeniko Berardi. Četras minūtes pirms pamatlaika beigām Šarls de Ketelārs vienus vārtus atguva, bet beļģi vairs neatspēlējās.

Pusfinālos Francija ar 3:2 uzvarēja Beļģiju, bet Spānija ar 2:1 apspēlēja Itāliju.

Pirmajā Nāciju kausa izcīņā 2019.gadā uzvarēja Portugāle, kas finālā ar 1:0 pārspēja Nīderlandi.