Pasaules kausa finālturnīra komanda: reaktīvā Dienvidkoreja gatava ne tikai pretuzbrukumiem

Ar ātriem un tehniskiem spēlētājiem bagātā Dienvidkorejas izlase Pasaules kausa kvalifikācijas barjeru pārvarēja, pateicoties Sonam Honminam, – vienai no patlaban spožākajām futbola zvaigznēm. Viņu mājās cildina gan kā varoni un nācijas pašapziņas kaldinātāju, gan kā cilvēku, kurš spēj padarīt citus laimīgus.

Sons izbauda futbolu, kas ļauj piepildīt sapni. Viņš nenoliedz, ka nereti jūt atbildības sajūtas izraisītu spiedienu, bet tādos brīžos futbolists cenšas vairāk domāt par to, kā darīt laimīgu savu tautu. Par Sona spēcīgākajām īpašībām uzskata izcilu sitienu ar abām kājām un eksplozīvu ātrumu. Pasaules kausa finālturnīrā Sons pirmo reizi būs kapteinis, un viņš slavē komandas biedrus, kuri visi strādā kā vienota dūre. 

Dienvidkorejas spēles Pasaules kausa finālturnīra H grupā

 

 • 24.novembris
  Urugvaja - Dienvidkoreja
 • 28.novembris
  Dienvidkoreja - Gana
 • 2.decembris
  Dienvidkoreja - Portugāle

Iemiesojot spēles prieku, Sons ļauj izbaudīt īsta profesionāļa sniegumu. Dienvidkorejas izlases galvenais treneris Paulu Bentu saskata, ka no kapteiņa un komandas līdera pārliecību par sevi pārmanto arī pārējie futbolisti. Sons kā personība ved komandu uz priekšu un arī trenējas visvairāk. Novembra sākumā viņš Anglijas Premjerlīgas spēlē guva acs orbītas kaula lūzumu un pārcieta operāciju, taču komandā paļaujas uz viņa atgriešanos ierindā.

Bentu pie Dienvidkorejas valstsvienības stūres stājās 2018. gada augustā, un viņš uzteic korejiešus par ļoti stingru darba ētiku. Sākot Pasaules kausa kvalifikācijas ciklu, Korejā līdzjutēji par Bentu šaubījās, jo iepriekš Ķīnā viņš būtiskus panākumus neguva. Bentu šaubas par sevi dzēsa tieši kvalifikācijā. Viņš izveidoja izlasē ļoti pozitīvu gaisotni, lai gan tas, ka komanda cenšas desmito reizi pēc kārtas tikt uz Pasaules kausu, uzlika uz pleciem papildus atbildības nastu. Svarīgi bija jau laikus nodrošināt tikšanu uz finālturnīru.

"Kad es ierados, tā bija komanda, kur bija apdāvināti spēlētāji, īpaši uzbrukumā," darba sākumu Dienvidkorejas izlasē atceras Bentu. "Es būtu biežāk izvēlējies ātros spēlētājus, īpaši uzbrukumā. Viņi bieži spēlēja pārāk pacietīgi un mēģināja pretiniekus noķert pretuzbrukumos." 

Bentu vadībā izlase cenšas nezaudēt Korejas stilu ar paļaušanos uz ātrajiem un tehniskajiem futbolistiem, kas ir ļoti efektīvi pretuzbrukumos, bet komanda spēj spēlēt arī bumbas kontroles futbolu. 

Par valstsvienībā nākamo lielo zvaigzni uzskatītais aizsargs Kims Mindžae bieži mēdz laukumā pamest savu pozīciju, un tad jākustas līdzi visai aizsardzības līnijai. Tāda ir Bentu taktika spēlētāju kopīgai virzībai. Bentu arī sagaida, ka Mindžae pievienojas uzbrukumam, ja ir iespēja un vajadzība. 

Dienvidkorejas izlase Pasaules kausa finālturnīros

 

 • 1954 - neizkļuva no grupas
 • 1986 - neizkļuva no grupas
 • 1990 - neizkļuva no grupas
 • 1994 - neizkļuva no grupas
 • 1998 - neizkļuva no grupas
 • 2002 - 4.vieta
 • 2006 - neizkļuva no grupas
 • 2010 - zaudēja astotdaļfinālā
 • 2014 - neizkļuva no grupas
 • 2018 - neizkļuva no grupas

Dienvidkorejai pretiniekos Pasaules kausa grupā ir divas uzbrūkošas komandas – Portugāle un Urugvaja, kuru visi pazīst pasaules klases uzbrucēju Luisa Suaresa un Edinsona Kavani dēļ. Tas aizsargu lomu padara vēl svarīgāku, un Mindžae būs izšķirošs faktors. 

Svarīgs spēlētājs komandā ir arī žiglais un uzticamais Hvans Hīčans, kā arī pussargs Hvans Inboms, kam bija milzu loma kvalifikācijā. Inboms kā radošs futbolists ir nonācis pozīcijā, kas kļuva vakanta, kad pirms pāris gadiem karjeru izlasē beidza Ki Sunjens.

Korejieši rēķinās, ka sīksts pretinieks grupā būs arī Gana, kam netrūkst talantīgu futbolistu. Bentu uzskata, ka grupā ir divas izteiktas favorītes – līdzās Urugvajai arī viņa dzimtene Portugāle, mačs pret kuru emocionāli nebūs viegls. Pirmo reizi Bentu vadīs komandu spēlē pret Portugāli, un treneris rēķinās ar unikālu gaidāmo pieredzi. 

Kā futbolists Bentu valstsvienībā aizvadīja 35 spēles, pēdējo no tām 2002. gadā Pasaules kausa finālturnīrā tieši pret Dienvidkoreju. Portugāle zaudēja 0:1 un devās mājup.

"Tas mums, portugāļiem, nebeidzās labi, to es nenoliegšu," atzina Bentu. "Pilnīgi pretēja bija korejiešu pieredze. Mēs abas komandas gājām uz pēdējo spēli ar cerībām tikt tālāk, mēs [portugāļi] to neizdarījām, un tā arī bija mana pēdējā spēlē Portugāles valstsvienībā. Pēc Pasaules kausa izlēmu beigt karjeru izlasē."

Tieši 20 gadu vēlāk Bentu atgriežas Pasaules kausa finālturnīrā kā Dienvidkorejas treneris.

Korejieši vēl tagad atceras 2002. gada finālturnīru, kas notika viņu dzimtenē un Japānā. Korejas tikšana līdz pusfinālam bija kā lielais sprādziens, un visa valsts tobrīd tērpās nacionālās izlases sarkanajā krāsā. 

"Cilvēki, spēlētāji un izlase, visi kļuva par vienu veselu. 2002. gads lika man apjaust, kas īsti ir Pasaules kausa finālturnīrs," atzina Honmins Sons. Kaut kādā ziņā tas atvēra durvis man, lai sasniegtu savu sapni, tikai tāpēc, ka turnīrs norisinājās Korejā."

Dienvidkorejas futbolisti nešaubās, ka tiks atbalstīti arī Katarā, un tas iedvesmo gan debitantus, gan pieredzējušākus spēlētājus. Sons uzsvēra, ka tikai daži līdzjutēji ticēja komandas spējai uzvarēt Vāciju 2018. gada turnīrā, un neparedzamība ir viens no iemesliem, kāpēc visi mīl futbolu.

Kapteinis Sons būs komandas atslēgas spēlētājs. Atlasē viņš ar septiņiem vārtu guvumiem ļāva valstsvienībai droši kvalificēties finālturnīram.

Tomēr par spīti tam, ka dienvidkorejieši kopš 1986. gada regulāri ir finālturnīrā, viņi tikai divreiz ir izkļuvuši no grupas. 2002. gadā Dienvidkoreja kā mājiniece sasniedza pusfinālu un 2010. gadā tika līdz astodaļfinālam. 

Bentu ir vīrs, ar ko komanda vēlas atkārtot šos sasniegumus. Viņš kā treneris Pasaules kausā būs otro reizi – debijā Bentu 2014. gadā trenēja dzimto Portugāles izlasi. Spēlē pret savu dzimteni Bentu komandu vadīs grupas kārtas noslēgumā, bet viņa trenētā Dienvidkoreja pirmo maču Pasaules kausa finālturnīrā aizvadīs pret Urugvaju 24. novembrī. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

A grupa P
Nīderlande NLD
7
Senegāla SEN
6
Ekvadora ECU
4
Katara QAT
0
B grupa P
Anglija ENG
7
ASV USA
5
Irāna IRN
3
Velsa WLS
1
C grupa P
Argentīna ARG
6
Polija POL
4
Meksika MEX
4
Saūda Arābija SAU
3
D grupa P
Francija FRA
6
Austrālija AUS
6
Tunisija TUN
4
Dānija DEN
1
E grupa P
Japāna JPN
6
Spānija ESP
4
Vācija GER
4
Kostarika CRI
3
F grupa P
Maroka MAR
7
Horvātija CRO
5
Beļģija BEL
4
Kanāda CAN
0
G grupa P
Brazīlija BRA
6
Šveice SUI
6
Kamerūna CMR
4
Serbija SRB
1
H grupa P
Portugāle POR
6
Dienvidkoreja KOR
4
Urugvaja URU
4
Gana GHA
3

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti