Pašaizliedzīgā spēlē «Liepājas» futbolisti Čempionu līgas sezonu tomēr sāk ar zaudējumu

Iepriekšējās sezonas Latvijas spēcīgākā futbola komanda "Liepāja" otrdien izbraukumā pašaizliedzīgā cīņā zaudēja vārtus mača izskaņā un UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra otrās kārtas pirmajā mačā atzina Austrijas čempionu "Salzburg" pārākumu.

"Liepāja" cieta neveiksmi ar 0:1 (0:0), vārtus zaudējot spēles 83.minūtē, kad precīzs bija pretinieku komandas spāņu kapteinis Jonatans Soriano.

UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra nākamo kārtu sasniegs komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā. Atbildes mačs 19.jūlijā notiks Liepājā.

Austrijas klubam spēlē piederēja ievērojams pārsvars, taču liepājnieki sekmīgi aizsargājās, neļaujot pretiniekiem līdz pat 83.minūtei teoritoriālo pārākumu pārvērst gūtos vārtos.

Laukuma saimnieki jau no pirmajām minūtēm devās uz priekšu, cenšoties apdraudēt Pāvela Doroševa sargātos vārtus. Cīņas 27.minūtē "Liepāja" bija spiesta veikt piespiedu maiņu, jo traumu guva argentīniešu pussargs Leonels Strumija, kura vietā laukumā devās Toms Gucs.

"Salzburg" komandā cīņas 30.minūtē bīstamu brīvsitienu izdarīja spānis Soriano, taču bumba aizlidoja nedaudz garām vārtu stabam. Savukārt tuvojoties puslaika pārtraukumam sitiena pozīcijā tika izvirzīts Valons Beriša, taču viņa sitienu Doroševs atvairīja. "Liepāja" centās atbildēt ar pretuzbrukumiem, tomēr pirmajā puslaikā viņi nevienu sitienu pa pretinieku vārtiem neizdarīja, kamēr laukuma saimnieki sita astoņas reizes, trīs sitienus izdarot vārtu rāmī.

Arī otrajā puslaikā pārsvars bija "Salzburg" futbolistiem, taču arī liepājnieki arvien drošāk centās doties uz priekšu, lai gan tāpat galvenais Latvijas kluba uzdevums bija savu vārtu aizstāvēšana.

Cīņas 61.minūtē liepājnieki veica otro maiņu, kad Romāna Mickeviča vietā laukumā devās Markss Kurtišs, savukārt vēl pēc deviņām minūtēm Kristianu Toresu nomainīja Valērijs Afanasjevs.

Tuvojoties mača beigām "Salzburg" uzbruka vēl neatlaidīgāk un savu panāca 83.minūtē, tiesa, ar veiksmes palīdzību. Pēc bumbas centrējuma no labās malas tā uz soda laukuma līnijas nonāca pie Soriano, kurš izdarīja tālu sitienu, bet bumba pēc rikošeta mainīja virzienu un pārsteidza līdz tam teicami spēlējošo "Liepājas" vārtsargu Doroševu.

Trīs minūtes vēlāk liepājniekiem bija labākā izdevība šajā spēlē, taču panākt neizšķirtu neizdevās, jo Afanasjeva no tuvas distances sistā bumba lidoja nedaudz garām vārtiem. Atlikušajā laikā un trīs kompensācijas minūtēs viesiem no zaudējuma izglābties neizdevās, jo "Salzburg" droši kontrolēja notikumus laukumā.

Izlozē Austrijas klubs bija starp izsētajā vienībām, turklāt tas bija spēcīgākais iespējamais pretinieks.

"Salzburg" ir iepriekšējo trīs sezonu Austrijas čempione, bet kopumā šī komanda vietējā čempionātā uzvarējusi desmit reizes.

Pērn "Liepāja" par Latvijas čempioniem futbolā kļuva pirmo reizi vēsturē, kā arī šosezon Eirokausos piedalās pirmoreiz vienības pastāvēšanas vēsturē.