Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Futbola klubs «Noah Jūrmala» - pat ne vienas sezonas projekts

Parādi un lauzti līgumi balsta virslīgas statusu zaudējušās «Noah Jūrmala» īso vēsturi

Latvijas futbola virslīga startējusi bez potenciālā jaunpienācēja "Noah Jūrmala", kas februāra sākumā saņēma atbilstošu licenci, bet dienu pirms sezonas sākuma to zaudēja. Kluba priekštecei "Lokomotiv Daugavpils" arvien nav izdevies nokārtot parādus, kā arī "Noah Jūrmala" finanšu situācija rosināja Latvijas Futbola federāciju (LFF) virslīgas licenci klubam atsaukt. "Noah Jūrmala" gan cerēja uz licences atgūšanu apelācijā, ko trešdien LFF Apelācijas komiteja noraidīja.

(papildināts ar "Noah Jūrmala" apelācijas noraidīšanu)
Kad pērnajā sezonā 1. līgas čempionātu Covid-19 situācijas dēļ pārtrauca, par čempioni pasludināja FC "Lokomotiv Daugavpils". Viņiem tas nodrošināja vietu virslīgā 2021.gada sezonā. 

Tomēr jau pērnā gada nogalē Ilūkstes novada sporta skola 22. decembrī vērsās Latvijas Futbola federācijā (LFF), norādot, ka FC "Lokomotiv Daugavpils" nav pilnā apjomā izpildījis finansiālās līgumsaistības. Parādu summa bija 7000 eiro.

Biedrībai FC "Lokomotiv Daugavpils" jau 2020.gadā bija vairāk nekā 10 000 eiro nodokļu parāds.

  • 2021.gada 11. janvārī tika paziņots, ka klubā ienāk armēņu investori “Noah Holding”.
  • 16.janvārī vairāki "Daugavpils Lokomotiv" futbolisti sociālajos medijos publicēja ierakstu, ka nav saņēmuši pērnās sezonas atalgojumu.

Bijušais FC "Lokomotiv Daugavpils" futbolists Artis Jaudzems janvārī uzsvēra, ka parādi nav nokārtoti. FC "Lokomotiv Daugavpils" prezidents Aleksandrs Jakubovskis tajā pašā laikā apgalvoja, ka kluba sistēmā parādu nav.

  • 20. janvārī "Noah Jūrmala" noslēdza sadarbības līgumu ar FK "Dinamo Rīga" futbola akadēmiju. 
  • 3. februārī “Noah Jūrmala” saņēma LFF A licenci dalībai virslīgā.
  • 4. februārī “Noah Jūrmala” devās uz treniņnometni Turcijā.  Komandas sastāvā bija spēlētāji ar Latvijas izlases pieredzi - Kaspars Ikstens, Alans Siņeļņikovs, Gļebs Kļuškins, Aleksejs Grjaznovs, Daniils Ulimbaševs, kā arī virkne leģionāru.

Treniņometnē "Noah" aizvadīja vairākas pārbaudes spēles, tai skaitā pret titulēto Baltkrievijas komandu Borisovas BATE. Pēc treniņnometnes lielākā daļa futbolistu tomēr lauza līgumu ar komandu. Kameras priekšā futbolisti runāt nevēlas, bet anonīmi Latvijas Televīzijai pavēstīja, ka nekas labs nav sakāms.

“Es negribu nekādas intervijas tagad dot, jo man nav nekas labs, ko teikt, bet par tādiem cilvēkiem, kuri bojā futbolistiem dzīvi negribu vispār runāt," informēja kāds "Noah Jūrmala” futbolists. "Jā, līgumu parakstīju ar armēņiem un, kad uzzinājām, ka Jakubovskis atkal vada klubu un apmānīja armēņus, lauzu līgumu.”

Latvijas Futbola arodbiedrības vadītājs Dāvis Mārtiņš Daugavietis pastāstīja, ka spēlētājiem nebija problēmu lauzt līgumu un kļūt par brīvajiem aģentiem. 

  • 7. martā pēc tam, kad lielākā daļa spēlētāju bija lauzuši līgumus ar klubu, Krievijas medijos parādījās ziņa, ka "Noah Jūrmala" pametuši armēņu investori.
  • 12. martā dienu pirms virslīgas sezonas sākuma LFF Disciplinārā komiteja atsauca "Noah Jūrmala” licenci dalībai virslīgā.

"Lokomotiv Daugavpils" un tagad "Noah Jūrmala" vadītājs Aleksandrs Jakubovskis vienīgajai intervijai ar Latvijas Televīziju piekrita tikai janvāra izskaņā. Visas pārējās reizes Jakubovskis interviju pārcēlis. Portālam sportacentrs.com viņš holdinga "Noah" aiziešanu no kluba skaidroja ar to, ka armēņi ir noguruši no akadēmiju maksām un sarežģītās komunikācijas ar LFF.

Tieši akadēmiju maksas bija viens no iemesliem, kāpēc "Noah Jūrmala" atņēma virslīgas licenci.

LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks paskaidroja, ka akadēmijas kontekstā nav izpildītas saistības ar "Dinamo Rīga". Līgums paredzēja maksājumu grafiku, bet tika veikts tikai pirmais, mazākais maksājums. Nākamie maksājumi nenotika, liekot LFF apšaubīt kluba finanšu stabilitāti. 

Redzamākā problēma bija finanses.

Armēņu puse iepriekš garantēja 300 000 eiro, bet pēc viņu aiziešanas situācija krasi mainījās. Jakubovskis portālam sportacentrs.com gan apgalvoja, ka pēc izmaiņām divas juridiskas personas un viena fiziska persona sniedza garantijas par 900 tūkstošiem eiro. 

LFF ģenerālsekretārs Pukinsks uzsvēra, ka sākotnēji Armēnijas investori tiešām iesniedza dokumentus ar garantijām. Turpretim otrajā gadījumā pēc dokumentiem varēja secināt, ka notikušas sarunas un ir nodomi, bet finanšu garantijas netika sniegtas, kas liedza kluba atbilstību finanšu kritērijiem.

Licences atņemšanas iemesls vēl bija Tukuma stadiona atteikšanās no sadarbības ar "Noah Jūrmala", kā arī tas, ka joprojām nav samaksāts 7000 eiro parāds Ilūkstes Sporta skolai.

Pukinsks paskaidroja, ka summa Ilūkstes Sporta skolai varētu nešķist tik nozīmīga, tomēr situācija ir pretrunā ar apgalvojumiem par kluba nodrošinātajiem 900 000 eiro. "Tas liek domāt, ka varbūt vairāk ir runāšana nekā reāli darbi apakšā," piebilda LFF ģenerālsekretārs.

Klubs joprojām nav nokārtojis finanšu saistības pret pērnās sezonas spēlētājiem, turklāt atklātas problēmas ar līgumiem.

Artis Jaudzems paskaidroja, ka bija parakstījis profesionālu līgumu, bet pēc lūguma parādīt LFF iesniegto dokumentu izrādījās, ka tas ir amatiera līgums, bet ne ar viņa parakstu. Jaudzems uzskata, ka vairāku spēlētāju līgumus futbolistu vietā parakstīja kāds "Daugavpils Lokomotiv" cilvēks un iesniedza LFF.

Pukinsks vēl gaida papildu informāciju no spēlētāja vai viņa pārstāvjiem, jo līgumu lietas izskatīšanai federācijā ir nepieciešams zināt notikuma faktus. 

Situācija ar dīvainajiem līgumiem vēl tiks skaidrota, bet "Noah Jūrmala" vērsās LFF Apelāciju komitejā, kas gan nesaskatīja pamatu atzīt par prettiesisku lēmumu anulēt klubam licenci finanšu kritēriju neatbilstības dēļ.

Jakubovskis iepriekš pauda gatavību vērsties Eiropas un pasaules futbola organizācijās, kā arī pat Sporta arbitrāžas tiesā, ja "Noah Jūrmala" licenci neatjaunos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt