Par manipulēšanu ar rezultātiem «Babīti/Dinamo» izslēdz no futbola virslīgas

"Babīte/Dinamo" tika izslēgta no Latvijas futbola virslīgas par iesaistīšanos manipulēšanā ar spēļu rezultātiem materiāla labuma gūšanai, ceturtdien paziņoja Latvijas Futbola federācijas Disciplinārlietu komisija (LFF DK).

No 2017. gada februāra līdz jūnijam LFF saņēma sešus ziņojumus, kuros Eiropas Futbola federāciju savienības (UEFA) derību krāpšanas atklāšanas uzraugi konstatēja darbības, ko "Babīte/Dinamo" veikusi labuma gūšanai. LFF DK ieskatā ir nepieciešams veikt visu ziņojumu analīzi, lai konstatētu, kā minētās darbības izpaudās un cik nopietnas ir to sekas.

Vairāk nekā aizdomīgas derību likmju svārstības, ko nevar izskaidrot ar notikumiem laukumā, konstatēja gan "Babīte/Dinamo" pārbaudes spēlēs, gan virslīgas mačos. 

No virslīgas "Babīti/Dinamo" izslēdza par Latvijas futbola Ētikas kodeksa pārkāpumu. Komanda 2018.gada sezonā drīkstēs pieteikties Latvijas čempionāta 2. līgā. 

Līdzšinējos "Babīte/Dinamo" rezultātus virslīgā un dublieru čempionātā anulēja un tie netiks ņemti vērā turnīros komandu vietu noteikšanā turnīra tabulā. Sezonas pirmo 12 kārtu spēlēs "Babīte/Dinamo" ieguva divus punktus un rezultātu tabulā bija pārliecinoši pēdējā.

Sankcijas atsevišķiem "Babīte/Dinamo" spēlētājiem, treneriem un amatpersonām nenoteica līdz izmeklēšanas noslēgumam sadarbībā ar starptautiskām futbola integritātes pārraudzības organizācijām un vietējām likumsargu institūcijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti