Sporta ziņas

Futbola izlase gatavojas

Sporta ziņas

Latvijas regbija valstsvienība aizvada treniņus pirms izbraukuma spēlēm

Latvijas futbola netīrās lietas

Par manipulēšanu ar futbola spēļu rezultātiem Latvijā aiztur trīs personas

Valsts policija (VP) aizturēja trīs personas aizdomās par dalību manipulēšanā ar futbola spēļu rezultātiem, trešdien žurnālistus informēja VP priekšnieks Ints Ķuzis. Izmeklēšana notiek par noziegumu, kas varētu būt veikts grupā un lielos apmēros. 

Pērn sāktajā kriminālprocesā policija pirms trim nedēļām uz aizdomu pamata aizturēja trīs personas, kuru vārdus Ķuzis nenosauca, norādot, ka tas nebūtu izmeklēšanas interesēs. Viņš gan atzina, ka visi trīs aizturētie ir Latvijas valstspiederīgie.

Likumsargi vēršas pret manipulētājiem ar futbola spēļu rezultātiem
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Apcietinājums aizturētajiem pretēji policijas vēlmēm nav piemērots, bet ir noteikti dažādi drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu. Izmeklēšana lietā turpinās, un nav pamata uzskatīt, ka process nevirzīsies tālāk, jo pierādījumi ir savākti, teica Ķuzis. Viņš piebilda, ka

lietā iesaistītās personas jau iepriekš bija nonākušas policijas uzmanības lokā par līdzīgiem pārkāpumiem.

Kādās sacensībās notikuši pārkāpumi, Ķuzis neprecizēja, bet atzina, ka izmeklēšana attiecas arī uz Latvijas čempionāta spēlēm. 

Ķuzis uzsvēra, ka jau 2015.gadā policijai izveidojās cieša sadarbība ar Latvijas Futbola federāciju (LFF), bet kopš 2017.gada likumos ir noteikta tieša atbildība par manipulēšanu ar sporta sacensību rezultātiem. Pērn policija saņēmusi informāciju, ka šādas noziedzīgas darbības Latvijas futbolā ir atsākušās.

Manipulācijas nav iespējamas bez futbolistiem, tādēļ policija aicina sportistus ziņot un sadarboties ar likumsargiem, ja tiek izteikts noziedzīgs sadarbības piedāvājums. Ķuzis piebilda, ka

manipulēšana ar rezultātiem notiek Latvijā, bet noziedzīgās darbības centrs ir totalizatori Āzijā.

LFF prezidents Kaspars Gorkšs manipulāciju ar spēļu rezultātiem nosauca par milzīgu sērgu, kas iznīcina ticību spēlei. Pašlaik jau vesela futbolistu paaudze ir izaugusi apstākļos, kad lielu naudu var nopelnīt ar negodīgu rīcību, nevis ar profesionālu līgumu, kas nodrošināts ar meistarību laukumā. Tādēļ svarīgi ir izglītot jaunos spēlētājus un viņu vecākus, kā arī ikvienam ir jāziņo par aizdomām noziedzīgas rīcības gadījumā, uzsvēra Gorkšs. 

Par veiksmīgu likumsargu un nozares sadarbības piemēru Latvijā paveikto nosauca Eiropas Futbola federāciju savienības (UEFA) integritātes nodaļas pārstāvis Masimiliano Mikenci. 

Daugavpils portāls gorod.lv iepriekš vēstīja, ka par iespējamu manipulēšanu ar futbola spēļu rezultātiem policija aizturēja bijušā Daugavpils futbola kluba "Dinaburg" prezidentu Oļegu Gavrilovu. Viņu jau 2014.gada rudenī aizturēja par iespējamu dalību manipulēšanā ar sporta sacensību rezultātiem. 

Savukārt iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (''KPV LV'') pastāstīja, ka 

ir informācija par melnās kases sistēmu atsevišķos Latvijas klubos, kur futbolistiem maksā neuzskaitītas aplokšņu algas.

Arī par šādiem pārkāpumiem vainīgajiem būs jārēķinās ar sodu. 

Saskaņā ar krimināllikumu par manipulācijām sporta sacensību ietekmēšanā var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti