Pahars: Spēlēs ar tādām komandām kā Gibraltārs daudz izšķir pirmie vārti

Spēles pret tādām komandām kā Gibraltārs ir nervozas, tāpēc tajās daudz izšķir pirmie gūtie vārti, kas bija ļoti svarīgi arī Latvijas izlasei otrdien aizvadītajā pārbaudes cīņā, pēc mača žurnālistiem sacīja Latvijas valstsvienības galvenais treneris Marians Pahars.

Latvijas izlase pārbaudes cīņā viesos Gibraltāru sagrāva ar 5:0, visus vārtus gūstot otrajā puslaikā, pilnībā dominējot laukumā. Latvijas izlase pie panākuma guva pēc 18 mēnešu pārtraukuma, atkārtojot savu visu laiku pārliecinošāko panākumu, jo 1935.gadā Lietuvu pārspēja ar 6:1, bet 2012.gadā dienvidu kaimiņus uzvarēja arī ar 5:0.

"Pirmajā puslaikā mums bija daudz iespēju, trīs četri ļoti labi momenti, un, ja mēs būtu iesituši, būtu cita spēle, jo pretinieki spēlēja līdz pirmajiem vārtiem," par cīņas gaitu sacīja Pahars.

Izlases treneris pēc pirmā puslaika veica divas izmaiņas, laukumā Igora Tarasova un Oļega Laizāna vietā laukumā laižot Arti Lazdiņu un Artūru Zjuzinu. "Nomainītie Tarasovs un Laizāns daudz strādāja un redzēju, ka viņiem ir smagas kājas, tāpēc nāca Lazdiņš un Zjuzins un paveica ļoti labu darbu. Ar tādiem pretiniekiem kā Gibraltārs ir ļoti nervozas spēles un daudz izšķir pirmie vārti," atkārtoja treneris.

Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo maču piektdien Slovākijā, kas noslēdzās bez gūtiem vārtiem, Latvijas izlases pamatsastāvā bija divs izmaiņas, jo spēli sāka Valērijs Šabala un Laizāns. "Šabala ir prognozējama maiņa, jo Gibraltārs nav tik spēcīgi kā Slovākija un mums vajadzēja divus uzbrucējus. Savukārt Laizāns ļoti labi izskatījās treniņos un gribēju viņam dot iespēju," izmaiņas skaidroja Pahars.

Lai gan pēc pirmā puslaika rezultāts joprojām bija 0:0, Pahars bijis mierīgs un pārliecināts, ka viss izdosies. "Pārtraukumā biju mierīgs un mēģināju to nodot spēlētājiem, nebija skaļas runāšanas un panikas. Vajadzēja turpināt darīt visu to pašu, tikai iesist vārtus," piebilda treneris.

Spēles sākums viesiem gan bija neveiksmīgs, jo jau trešajā minūtē traumu guva pussargs Roberts Savaļnieks, tāpēc nācās veikt piespiedu maiņu. "Savaļnieks pagrieza potīti, to pašu, ko pirms tam Slovākijā. Potīte iestrēga sintētiskajā segumā un tagad neizskatās labi," treneris atzina, ka izlases debitanta trauma ir nepatīkama.

Viņš arī neslēpa, ka pirms spēles apsvēris iespēju dot atpūtu pamatvārtsargam Andrim Vaņinam. "Bija doma dot iespēju citiem vārtsargiem, taču pēc šādas spēles nožēloju tikai to, ka nevaru dot iespēju doties laukumā visiem spēlētājiem, jo visi būtu pelnījuši spēlēt," sacīja Pahars.

Treneris uzteica arī uzbrucēju Artjomu Rudņevu, kuram bija vairākas teicamas izdevības gūt vārtus, kuras tomēr palika neizmantotas. "Artjoms šodien bija ļoti svarīgs spēlētājs izlasei. Viņš dot ļoti daudz iespēju citiem partneriem un šodien bija viens no komandas vērtīgākajiem spēlētājiem," piebilda valstsvienības galvenais treneris.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase nebija uzvarējusi 13 spēlēs pēc kārtas. Valstsvienība iepriekšējo panākumu guva 2014.gada septembrī, kad savā laukumā ar 2:0 pārbaudes mačā izdevās uzveikt Armēniju. Savukārt Gibraltāra izlase uzvaru nav guvusi nu jau 13 mačos pēc kārtas, turklāt šajā laikā piedzīvoti 12 zaudējumi. Iepriekšējo maču Gibraltāra izlase aizvadīja pagājušajā trešdienā, savā laukumā cīnoties neizšķirti 0:0 pret Lihtenšteinu.

Gibraltāra Futbola asociācija šobrīd iekļauta tikai Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) valstu saimē, bet uz Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) atzinību tā vēl tikai pretendē, tādējādi ceļš uz 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīru šobrīd Gibraltāra futbolistiem ir slēgts. Tas nozīmē, ka Gibraltārs tuvākos divus gadus aizvadīs tikai un vienīgi pārbaudes spēles.

Savainojuma dēļ Latvijas izlasei nepievienojās Krievijas kluba Maskavas CSKA pussargs Aleksandrs Cauņa un Anglijas pēc spēka otrās līgas jeb "Championship" uzbrucējs Deniss Rakels. Viņu vietā uz izlasi tika izsaukti Savaļnieks un "Jelgavas" pussargs Andrejs Kovaļovs.

Jūnija sākumā Baltijas kausa izcīņā Latvija tiksies ar Lietuvu un Igauniju, savukārt rudenī Mariana Pahara trenētā valstsvienība sāks 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīru. Latvijas izlase kvalifikācijā spēlēs vienā grupā ar Portugāli, Šveici, Ungāriju, Farēru salām un Andoru.