Organizatori EURO 2016 atcelšanu Francijā uzskata par maz ticamu

Drošība būs galvenais atslēgas vārds Eiropas futbola čempionāta finālturnīrā, kas nākamvasar risināsies Francijā un varētu piesaistīt miljoniem tūristu, aģentūrai AFP pastāstīja rīcības komitejas vadītājs Žaks Lambērs. Viņš atzina, ka pēc nedēļas nogalē Parīzē notikušajiem terora aktiem nevar izslēgt jebkādu scenāriju, tomēr finālturnīra atcelšanu uzskata par maz ticamu.

Francijā spēles paredzēts aizvadīt 10 stadionos, tostarp arī lielākajās pilsētās - Parīzē, Bordo, Marseļā un Lionā. Uz 24 valstsvienību spēlēm jau pārdoti 2,5 miljoni biļešu, kas gan pilnībā neizslēdz iespēju turnīru atcelt. 

"Viss var notikt un viss var gadīties, taču tas [turnīra atcelšana] atzītu, ka mums uzbrukušie ir panākuši savu," teica rīcības komitejas vadītājs. 

Lambērs solīja, ka drošības riski tiks pienācīgi izvērtēti un tos nenovērtēs par zemu. Pašlaik rīkotājiem nav informācijas, ka EURO 2016 spēles varētu tikt izvēlētas par teroristu mērķi, taču gaidāmā pasākuma plašā publicitāte varētu to veicināt. 

"Jau mēnešiem ilgi zinām, ka risks [Francijā] ir maksimāls. Šī valsts ir izvēlēta par mērķi, un trieciens medijos plaši atspoguļotam notikumam radītu vēl lielāku efektu," sacīja Lambērs. "Terorisma risks ir bijis pastāvīgs kopš mēs iesniedzām savu pieteikumu, tas ir ticis uzskatīts par galveno risku, kas tagad ir kļuvis vēl akūtāks."

Organizatori sadarbībā ar Francijas Iekšlietu ministriju no jauna izvērtēs drošības risku un ieviesīs papildu preventīvas darbības. Lambērs atturējās teikt, kādi papildu drošības pasākumi tiks ieviesti, taču uzsvēra, ka tiem būs prioritāra nozīme svētku scenārijā arī gadījumā, ja apmeklētājiem tie varētu šķist mazāk draudzīgi. 

"Esmu šokēts par [terora aktos] zaudētajām dzīvībām, diemžēl, nebūt neesmu pārsteigts," sacīja Lambērs. "Neviens par 100 procentiem nevar garantēt, ka spēs novērst šādu rīcību. Diemžēl, ar šo risku mēs sadzīvojam jau gadiem ilgi. Mēs zinājām, ka kādu dienu būs liela mēroga uzbrukumi, bet neviens nezināja kad."

Gatavojoties finālturnīram, rīkotājiem lielākās bažas ir par fanu zonām, kur parasti miljoniem līdzjutēju pulcējas spēļu vērošanai uz lielajiem ekrāniem. 

Šogad Parīzē ir notikuši jau divi lieli teroristu uzbrukumi, jo janvārī par mērķi tika izvēlēta žurnāla "Charlie Hebdo" redakcija. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti