Noslēdzas pretendentu pieteikšanās FIFA prezidenta amatam

Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) prezidenta amata kandidātiem pirmdien noslēdzas pieteikšanās termiņš, un sagaidāms, ka uz skandālu iedragātās organizācijas pašreizējā vadītāja Zepa Blatera aizstāšanu pretendēs septiņas personas, vēstīja aģentūra AFP. Taču favorītu lomā 26.februārī paredzētās vēlēšanas varētu sagaidīt tikai daži pretendenti.

(papildināts pēc UEFA ģenerālsekretāra Džanni Infantino pieteikšanās)
Pēdējais FIFA augstākajam amatam pieteicās Āzijas futbola šefs šeihs Salmans bin Ibrahims al Halifa no Bahreinas. Sākotnēji par favorītu uzskatītā Eiropas futbola federāciju savienības (UEFA) prezidenta Mišela Platinī izredzes būs atkarīgas no pārbaudes rezultātiem, jo par divu miljonu dolāru aizdomīgu saņemšanu no FIFA 2011.gadā viņa pilnvaras FIFA apturēja uz 90 dienām līdz 5.janvārim. Kopš 2002.gada Platinī darbojas FIFA izpildkomitejā.

Platinī kandidatūru iepriekš atbalstīja šeihs Salmans, taču 49 gadus vecais Bahreinas karaliskās ģimenes loceklis svētdien pieteica savu kandidatūru. FIFA darbība šeiham Salmanam ir labi zināma ieņemtā FIFA viceprezidenta amata dēļ. Viņa izredzes gan varētu mazināt vēršanās pret Bahreinas demokratizācijas aktīvistiem 2011.gadā.

Par nopietnu kandidātu uzskata arī 62 gadus veco Dienvidāfrikas uzņēmēju Tokio Seksveilu, kurš savulaik kā pretaparteīda kustības dalībnieks bija Nelsona Mandelas līdzgaitnieks un 13 gadus pavadīja cietumā pēc apsūdzībām terorismā. Futbolā Seksveils darbojas FIFA pretrasisma un mediju komitejās, kā arī bija 2010.gada Pasaules kausa izcīņas Dienvidāfrikas rīcības komitejas darbinieks. 

Uzskata, ka atbalstu Infantino kandidatūrai vēlēšanās UEFA organizēs gadījumā, ja netiks apstiprināta Platinī kandidatūra.

Savukārt par pieticīgām uzskata Blateram maijā FIFA prezidenta vēlēšanās zaudējušā Jordānijas prinča Ali bin al Huseina izredzes. Plašu atbalstu visticamāk nespēs nodrošināt arī kādreizējais Francijas diplomāts un FIFA darbinieks Žeroms Šampaņs un bijušais Trinidadas un Tobago valstsvienības kapteinis Deivids Nahids.

Pieteikumus pieņems vēl līdz pirmdienas pusnaktij, un, iespējams, kandidātu sarakstam pievienosies Brazīlijas futbola leģenda Ziko.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti