Nenomaksātu parādu dēļ «Skonto» komandai atņem vēl piecus punktus

Nenomaksātu parādu dēļ Rīgas "Skonto" atņemti vēl pieci punkti "Komanda.lv" pirmās līgas turnīra tabulā, kas vēl vairāk apraud titulētākā Latvijas futbola kluba atgriešanos virslīgā, lēmusi Latvijas Futbola federācijas (LFF) Disciplinārlietu komisija (DK).

Šāds lēmums pieņemts, jo "Skonto" nav izpildījis LFF Spēlētāju statusa un pāreju komisijas (LFF SSPK) un Sporta Arbitrāžas tiesas (CAS) lēmumus.

"Skonto" nav nokārtojis parādsaistības pret futbolistiem Sergeju Kožanu un Ofosu Apiju, kā arī nav izpildījis saistības pret kreditoru - kompāniju "Toplinksports LTD", kas bija vērsusies CAS.

LFF SSPK lēmumu "Skonto" komandai nokārtot parādsaistības pret Kožanu bija pieņēmusi jau 12.aprīlī, savukārt pret Apiju 4.jūlijā, bet CAS lēmums tika pieņemts 4.jūlijā.

LFF DK par katru neizpildīto parādsaistību "Skonto" komandai ir atņēmusi pa vienam punktam, kā arī par 3.augusta lēmuma neizpildi atņemti vēl divi punkti, jo parādsaistības bija jāizpilda līdz 17.augustam.

Tāpat nolemts, ka šīs parādsaistības ir jāizpilda līdz 7.septembrim.

Jau augusta sākumā par minētajiem pārkāpumiem "Skonto" komandai tika atņemti trīs punkti. Tādējādi valsts titulētākais klubs ar 30 punktiem atrodams astotajā vietā turnīra tabulā. Kopvērtējuma līdere ir "Babīte", kas 18 spēlēs guvusi 51 punktu, bet otrajā vietā ar 40 punktiem ir "Rēzekne"/BJSS. Pirmās līgas uzvarētāja nodrošinās sev vietu virslīgā, bet otrās vietas ieguvēja par vietu valsts spēcīgākajā līgā cīnīsies pārspēlēs.

"Skonto", kas ir Latvijas titulētākais futbola klubs, pērn novembrī kārtējo reizi neizmaksāto algu dēļ saņēma liegumu pieteikt jaunus spēlētājus. Savukārt februāra sākumā "Skonto" nesaņēma A licenci dalībai "SynotTip" Latvijas futbola virslīgā, līdz ar to klubs startē "Komanda.lv" pirmajā līgā, kur pirms LFF DK šodienas lēmuma ar 35 punktiem ieņēma piekto vietu kopvērtējuma tabulā.

Jūnija sākumā "Skonto" tika piemērots tiesiskās aizsardzības process, kas nozīmē, ka šī komanda vismaz nākamos trīs gadus Eirokausos piedalīties nevarēs.

"Skonto" kluba kopējais parāds VID jūnija sākumā sasniedza 583 566,02 eiro, bet 553 018,37 no tiem piemērots tiesiskās aizsardzības process. Savukārt, kad šis process noslēgsies, vienībai sāksies trīs gadu atskaite, lai tā atkal varētu tikt pie iespējas spēlēt Eirokausos.

Šajā pavasarī "Skonto" otro reizi gada laikā pieprasīja ierosināt tiesisko aizsardzību ar mērķi sakārtot samilzušās finanšu problēmas, lai klubs varētu labi strādāt un piesaistītajiem investoriem būtu droša vide.

"Skonto" komanda februārī nesaņēma licenci dalībai virslīgas čempionātā. Vēlāk tai ļāva startēt pirmās līgas turnīrā, tomēr vienībai tika likts informēt par parādsaistību dzēšanu. LFF Klubu licencēšanas komisija toreiz uzdeva "Skonto" komandai par pienākumu līdz katra mēneša 24.datumam iesniegt maksājumu dokumentus, kas apliecina saistību izpildi pret Valsts ieņēmumu dienestu (VID) saskaņā ar VID noteiktajiem termiņiem.

Aprīlī "Skonto" klubam atkal tika piemērots aizliegums reģistrēt jaunus futbolistus.

"Skonto" komanda valsts čempionātā nepārspēta palika laika posmā no 1992. līdz 2004.gadam, kā arī 2010.gadā. Pēdējos gados, kaut "Skonto" teju visu laiku bijusi parādā saviem spēlētājiem, tā četras reizes pēc kārtas spējusi finišēt virslīgas otrajā vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti