Neimars ieved Brazīlijas futbolistus Pasaules kausa ceturtdaļfinālā

Cerības uz sesto pasaules čempionu titulu pirmdien saglabāja Brazīlijas futbola izlase, kas Samarā ar 2:0 uzvarēja Meksiku pirmajā izslēgšanas turnīra kārtā un nodrošināja dalību Pasaules kausa ceturtdaļfinālā. Uzvaras vārtus brazīliešiem otrā puslaika sākumā iesita Neimars, kurš bija iesaistīts otro vārtu guvumā.

Vadībā Neimars brazīliešus izvirzīja 51.minūtē, bet 88.minūtē pārsvaru divkāršoja uz maiņu laukumā uznākušais Robertu Firminju. Nākamajā kārtā brazīlieši tiksies ar Beļģijas un Japānas spēles uzvarētājiem.

Abas komandas jau pirmajās minūtēs centās vairāk spēlēt uzbrukumā, bet pēc bumbas zaudēšanas steidzās atpakaļ aizsardzībā, līdz ar to laukuma vidusdaļā spēle risinājās reti.

Neimaram pietrūkst vietas Meksikas vārtsarga apspēlēšanai

Pirmo draudīgo situāciju izveidoja Brazīlijas izlase, kad Neimars 25.minūtē ieskrēja soda laukumā, tomēr no asa leņķa viņam neizdevās pārspēt vārtsargu Gilermo Očou.

Gilermo Očoa nekļūdīgi nospēlē Meksikas vārtos

Vēl astoņas minūtes vēlāk Očoa atvairīja Gabriela Žesus sitienu no tuvas distances.

Pēc Filipes Koutinju sitiena briesmas novērš Meksikas vārtsargs

Pārliecinoši Očoa nospēlēja arī trīs minūtes pēc pārtraukuma, atvairot Filipes Koutinju sitienu.

Neimars panāk Brazīlijas izlasei 1:0 pārsvaru

Toties vēl pēc trim minūtēm Vilians lieliski iespēlēja bumbu soda laukumā, kur Neimaram atlika izklupienā trāpīt tukšos vārtos.

Meksikas vārtsargs droši atvaira Paulinju sitienu

Ieguvusi vienu vārtu pārsvaru, Brazīlijas izlase vēl enerģiskāk darbojās uzbrukumā, apdraudot Očoas cietoksni. Očoa 59.minūtē atvairīja Paulinju bīstamu sitienu.

Gilermo Očoa meksikāņu vārtos nevainojami nospēlē pēc Viliana sitiena

Očoam darba netrūka, un 64.minūtē viņš novērsa briesmas pēc Viliana sitiena.

Iespējas gan bija arī meksikāņiem, bet viņu pretuzbrukumos sitieni tika bloķēti, vai arī bumba lidoja krietni garām vārtiem.

Neimars ilgstoši cieš un prasa tiesneša uzmanību

Turpretim Neimars gan aktīvi darbojās uzbrukumā, gan pēc sadursmēm nereti izrādīja milzu ciešanas. Vienā šādā epizodē Neimars centās tiesnesi pārliecināt, ka viņam uz kājas uzkāpis Migels Lajuns un nepieciešams skatīties videoatkārtojumu, bet soģim bija atšķirīgas domas.

Robertu Firminju panāk Brazīlijai 2:0

Neimars bija iesaistīts arī otro vārtu guvumā - viņa sitienu Očoa atsita, bet bumba nonāca pie Firminju, kurš no dažu metru attāluma sita tukšos vārtos.

Turnīru Krievijā brazīlieši sāka ar neizšķirtu pret Šveici (1:1), toties turpinājumā uzvarēja Kostariku (2:0) un Serbiju (2:0), nodrošinot pirmo vietu E grupā. Turpretim Meksikas izlase sagādāja pirmo zaudējumu jau mājās aizceļojušajai Vācijas valstsvienībai (1:0) un pieveica Dienvidkoreju (2:1), bet pēc sakāves pret zviedriem (0:3) ieguva otro vietu F grupā.

Dienas otrā astotdaļfinālā plkst. 21 Rostovā tiksies Beļģijas un Japānas valstsvienības. Brazīlijai ceturtdaļfinālā būs jāiztiek bez pussarga Kasemiru, kurš spēlē pret Meksikas izlasi nopelnīja savu otro dzelteno kartīti.

Finālturnīra priekšsacīkstēs 32 valstsvienības bija sadalītas astoņās grupās, kas 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos aizvadīja grupu kārtas spēles. Pa divām labākajām katras grupas komandām pēc apļa izspēles nonāca astotdaļfinālā un cīņu par trofeju turpina izslēgšanas turnīrā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 15.jūlijā finālspēlē Maskavā. Pasaules kausa izcīņas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.